PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus 5060



mprzysta
18.03.04, 21:00
Witam!!

Wlasnie zabieram sie za robienie zdjec bizuterii(pare pierscionków) w celu jej prezentacji na stronie www. Macie moze jakies pomysly, co do oswietlenia?? Jak na razie robie to w sposób bardzo prosty, dysponuje dwoma lampkami biurkowymi i zarówkami mlecznymi z lustrem odblaskowym (obie 100W) oraz aparatem Camedia 5060 (ustawienie oswietlenia prawie identyczne jak na stronie http://fotohobby.home.pl/index.php?option=content&task=view&id=74&Itemid=28 ). Zdjecie przedmiotu zrobione w ten sposób ma bardzo mocne odblaski na swojej powierzchni i jest po prostu nie czytelne, moze wiecie, czym przeslonic lampy by tego efektu nie bylo ??

luks
18.03.04, 21:09
Witam!!

Wlasnie zabieram sie za robienie zdjec bizuterii(pare pierscionków) w celu jej prezentacji na stronie www. Macie moze jakies pomysly, co do oswietlenia?? Jak na razie robie to w sposób bardzo prosty, dysponuje dwoma lampkami biurkowymi i zarówkami mlecznymi z lustrem odblaskowym (obie 100W) oraz aparatem Camedia 5060 (ustawienie oswietlenia prawie identyczne jak na stronie http://fotohobby.home.pl/index.php?option=content&task=view&id=74&Itemid=28 ). Zdjecie przedmiotu zrobione w ten sposób ma bardzo mocne odblaski na swojej powierzchni i jest po prostu nie czytelne, moze wiecie, czym przeslonic lampy by tego efektu nie bylo ??

A może filtr polaryzacyjny ?

mprzysta
18.03.04, 21:17
filtru nie posiadam :) nie mozna by go czyms zastapić ??

luks
18.03.04, 21:27
filtru nie posiadam :) nie mozna by go czyms zastapić ??

To trzeba sie zaopatrzyc w tulejke i polar + UV = zestaw obowiazkowy.
Pokombinuj z ustawieniami manualnymi - moze przeslona i czas ?

Hans
18.03.04, 21:51
szkoda ze mi nie dziala podana przez Ciebie strona, ja bym pokombinowal z ekspozycja ( ustawic -1.0) powinno pomoc, oraz nie wiem jak masz zrobione z osietleniem- sprobuj jakos ograniczyc i rozproszyc swiatlo- ja robie zazwyczaj fotki przy lampkach biurowych halogenowych 25 wat takie zwykle z Ikei i nakladam na nie koperty od plytki cdr ( od strony papieru) fajnie rozprasza swiatlo i sie zbytnio nie nagrzewa;)
POzdr

Hans
18.03.04, 21:53
szkoda ze mi nie dziala podana przez Ciebie strona, ja bym pokombinowal z ekspozycja ( ustawic -1.0) powinno pomoc, oraz nie wiem jak masz zrobione z osietleniem- sprobuj jakos ograniczyc i rozproszyc swiatlo- ja robie zazwyczaj fotki przy lampkach biurowych halogenowych 25 wat takie zwykle z Ikei i nakladam na nie koperty od plytki cdr ( od strony papieru) fajnie rozprasza swiatlo i sie zbytnio nie nagrzewa;)
POzdr

mprzysta
18.03.04, 21:58
szkoda ze mi nie dziala podana przez Ciebie strona, ja bym pokombinowal z ekspozycja ( ustawic -1.0) powinno pomoc, oraz nie wiem jak masz zrobione z osietleniem- sprobuj jakos ograniczyc i rozproszyc swiatlo- ja robie zazwyczaj fotki przy lampkach biurowych halogenowych 25 wat takie zwykle z Ikei i nakladam na nie koperty od plytki cdr ( od strony papieru) fajnie rozprasza swiatlo i sie zbytnio nie nagrzewa;)
POzdr

dziwne bo jak jak klikam na ten link to wchodzi strona bez problemu.

bawie sie ciagle z parametrami ekspozycji,czasu i przeslony. Ale tymi parametrami nie jestem wstanie zlikwidowac odblaskow pojawiajacych sie na przemiocie (bardzo jasna biala plama w ktorej czasami nawet zarowke widac :)) ). Pomysle o rozproszeniu swiatla, ale czym rozpraszac na zarowkach 100W ktore sie bardzo grzeja ??

Hans
18.03.04, 22:00
mi tez juz sie stronka odpalila ;), maszm oze mozliwosc pokazania tej fotki? i napisz na jakich ustawieniach wykonujesz zdjecie;) moze sie cos doradzi, jezeli chodzi o lampki sprobuj je troche oddalic moze cos pomoze( duza moc)
POzdr

mprzysta
18.03.04, 22:06
mi tez juz sie stronka odpalila ;), maszm oze mozliwosc pokazania tej fotki?

niestety nie jestem wstanie wrzucic tych fotek na zaden serwer, siedze teraz na modemi i kazdy grosz sie liczy,ale jak dorwe sie do stalego lacza to odrazu dam znac :)

dzieki za zainteresowanie :)

mprzysta
18.03.04, 22:09
jeszcze jedno mam pytanie zwiazane z poruszanym tematem. Jakiego tła byście użyli przy fotografowaniu elementów srebnych ??

liso
19.03.04, 00:00
szkoda ze mi nie dziala podana przez Ciebie strona, ja bym pokombinowal z ekspozycja ( ustawic -1.0) powinno pomoc, oraz nie wiem jak masz zrobione z osietleniem- sprobuj jakos ograniczyc i rozproszyc swiatlo- ja robie zazwyczaj fotki przy lampkach biurowych halogenowych 25 wat takie zwykle z Ikei i nakladam na nie koperty od plytki cdr ( od strony papieru) fajnie rozprasza swiatlo i sie zbytnio nie nagrzewa;)
POzdr

Zauważyłem, że przy ustawieniu pokrętła trybów w pozycję "M" wyświetla mi się (prawy górny róg) cały czas wartość -3 (różnica ekspozycji - korekcja ekspozycji?), której nie mogę zmienić - o co w tym biega?. Można też tą wartość -3 zmienić na wykresik na osi x-ów poprzez naciśnięcie przycisku AEL - to tylko taka informacja? Pytam z ciekawości bo nie moge wykombinować o co chodzi.
Jak chcecie to wam pokażę jak zkaszaniłem ostatnio zdjęcia z ryb... a kurde było co fotografować - to tak poza tematem.

mirkus
22.03.04, 19:46
Zajrzyj tutaj http://republika.pl/fotki_moje/kompedium.htm