PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o opinię o FUJI FinePix F31fd



Rafał Czarny
17.05.07, 20:36
Jak w temacie. Moja kumpela poprosiła mnie o radę. Niestety, kompletnie nie znam się na kompaktach stąd ten post. Warto kupić tego aparata? Ponoć ma bardzo dobrą opinię.

Proszę dobrych ludzi o pomoc w imieniu kumpelki.

Pozdrawiam

R.

Maro66
17.05.07, 20:51
A pytanie dodatkowe.
Do czego "Kumpela" będzie go używała?
Znaczy, jakie ma aspiracje związane z fotografią?

Rafał Czarny
17.05.07, 20:57
A pytanie dodatkowe.
Do czego "Kumpela" będzie go używała?
Znaczy, jakie ma aspiracje związane z fotografią?

Jest początkująca - będzie focić pamiątki i krajobrazy z wycieczek górskich.

grizz
17.05.07, 20:58
Większośc poleca :)

ja wziąłem jednak fe-230 bo mniejszy, a do rodzinnego focenia (odbitki 10*15, bez obróbki) i tak różnicy się nie usiwadczy.

Maro66
17.05.07, 21:12
Sam miałem aparacik Fuji, co prawda S5500, ale to w sumie bardziej rozrośnięty kompakt. Mi zdjęcia z fuji bardzo odpowiadały. W sumie chyba jedne z mniej szumiących matryc w aparatach tej klasy. System "fd" - osobiście nie spotkałem się, ale podobno rewelacja, tylko ma jeden minus. Ostrzy szybko na twarzach, przy innych obiektach już tak nie działa. Jeśli nie odstraszają Ją gabaryty, to osobiście polecam S5600 (obecnie wyprzedają poniżej 800 zł). W porównaniu do mojego wcześniejszego (czyli S5500) obiektyw nie chowa się i sam aparat szybko się uruchamia, oczywiście RAWy. Co prawda jest również S6500fd, ale nie warto dopłacać obecnie różnicę między 5600 a 6500. No i jakość wykonania, jeśli mam być szczery, to Olek może się dużo od Fuji nauczyć co do klapki zamykającej gniazdo karty. W Fuji bez porównania lepsza, reszta wg mojego odczucia stoi na zbliżonym poziomie. Trochę chyba namieszałem, ale też chcę, żeby ktoś był zadowolony z nowego zakupu.

Pzdr.
Marek

PS: ale jak upiera się przy tym, niech bierze śmiało, za swoją cenę ten Fuji z tematu jest wart swojej ceny :D

Rafał Czarny
17.05.07, 21:54
Ważne dla Niej są też gabaryty. Czyli kieszonkowy kompakt.

grizz
17.05.07, 22:00
Jak krajobrazy z wycieczek górskich to niech bierze coś z szerszym obiektywem - fuji ma grubo ponad 30mm jak dobrze pamiętam.

kisi
18.05.07, 08:19
Mialem S5500 i zascny to aparat. Dobra optyka, dobra jakosc zdjec kiepski AF i MF.
Co zas sie tyczy F31 to powiem troszke inaczej. Zreszta pisalem o tym na tym forum ze nie tak dawno kupowalismy w firmie na prezent dla kolegi aparat. Dostąpiłem zaszczytu i moglem wybrac firme, model. Moj wybor padl na nie powiem teraz czy aby to nie byl F30. W kazdym badz razie sprawa dotyczy sałej nowej serii Fxx firmy Fuji. Chodzi o matryce. Wysoka czułość, szybkosc, poręczność oraz bardzo dobre wykonanie obudowy (materiały) naprawde sprawiaja ze mozna ten aparat polecic. Jedyna co mnie wkurzało to przy ogladaniu CROPa plastikowość zdjęć. Moja wife powiedziała ale super aparat bo mozna kręcic nim filmy a tym twoim nie... tak wiec kazdy inaczej to ocenia i dla kobiety bedzie super.

KaarooL
18.05.07, 13:18
Rafał:

w zeszłym roku kupiłem Mamuśce FUJI F11 - to prawie to samo.

wrażenia:
+ zayebiście szybko działa
+ szybki AF
+ niezłe ISO800, wyżej to ściema (u konkurencji góra ISO200 daje radę)
+ podgląd 3 ostatnio zrobionych fotek podczas kadrowania (miniaturki z boku - czad)
- optyka grubo aberruje, o wiele grubiej niż C-55 gdzie problemu prawie nie było
- prawdopodobnie nie wyświetla histogramu, przynajmniej ja się nie dokopałem
- poroniony sposób podłączania do kompa i ładowania aku - od razu trzeba dokupić drugie ogniwo na zmianę i ładowarkę (łącznie kilka dych na allegro)

te maluchy FUJI dystansują konkurencję na całej linii. aparaty świetnie zbudowane, wyglądają klasycznie i są cholernie szybkie. dla Kobity nie ma nic lepszego, o ile zakupi ww. zestaw zasilający...

jedynie FUJI nie upycha w nieskończoność, kilka kolejnych aparatów ma po 6 MPIX...

zibi1303
22.05.07, 10:17
Kumpel kupił sobie teraz chyba F20.
Bardzo szybko ostrzy (kompakty olka mogą ze wstydu pod ziemie się zapaść)
Świetne kolory, nieraz wyłażą aberracje (na szczęście nie zawsze i nie wszędzie).
Nie ma manuala. Jedynie ISO można zmieniać. Bardzo niski poziom szumów. Aparat klasa sama dla siebie. Zgadzam się z opinią Karola, te kompakty Fuja wymiatają konkurencję

Don Pedro
22.05.07, 13:05
U mnie w pracy kolega ma ten aparat-F31fd nowiutki i co by nie gadać rewelacja, choc matryca 6milionowa to obrazki super do tego nastawy manualne i pare nowinek typu wykrywanie twarzy itp. Dla kobitki trzeba też popatrzeć na kompakciki Casio-elegancja - francja, energooszczędność i zerowe opóżnienie migawki.

m_o_b_y
10.06.07, 01:55
A pytanie dodatkowe.
Do czego "Kumpela" będzie go używała?
Znaczy, jakie ma aspiracje związane z fotografią?

Jest początkująca - będzie focić pamiątki i krajobrazy z wycieczek górskich.


Interesuję się tym kompaktem i w związku z tym czytałem wiele recenzji i dyskusji na jego temat.
Jest championem fotografii kameralnej, w warunkach słabego oświetlenia, natomiast przy doskonałym oświetleniu i przy zdjęciach plenerowych ma skłonność do przepałów.
Pozdrówka

Aramis
10.06.07, 11:51
Witam,
Posiadam starszy kompakt E-550. Bardzo dobre kolory , niezłe ISO 800 (tu redukcja
rozdzelczości do 3Mpx), RAW. Jest nowszy e-900 w bardzo dobrej cenie, który tak jak e-550 ma szerszy kąt (32) i RAW oraz pełne 9Mpx dla iso 800. Bardzo ciekawy kompakt i tani w tej chwili. Osobiście polecam - proszę obejrzeć trochę sampli na dpreview.
Pozdrawiam
Aramis

cra3y
10.06.07, 12:10
Witam,
Posiadam starszy kompakt E-550. Bardzo dobre kolory , niezłe ISO 800 (tu redukcja
rozdzelczości do 3Mpx), RAW. Jest nowszy e-900 w bardzo dobrej cenie, który tak jak e-550 ma szerszy kąt (32) i RAW oraz pełne 9Mpx dla iso 800. Bardzo ciekawy kompakt i tani w tej chwili. Osobiście polecam - proszę obejrzeć trochę sampli na dpreview.
Aramis

nie zgodze sie. E-900 to przerost megapixeli nad trescia
1) obiektyw, ktory jest stosowany w E550 (i E900) nie jest w stanie "nakarmic" matrycy 9mpix i przy otwartej przyslonie jest mydlo
2) 9mpix matryca szumi juz przy iso 200, bardziej jest podatna na przepalenie swiatel (i/lub glebokie cienie) (w E550 jest matryca z generacji Fuji S7000)
3) rawy zaczynaja zajmowac po 20mb, a to nie jest malo zwlaszcza, ze dopiero z rawow mozna wyciagnac z tego aparatu duzo wiecej

byl niedawno refurb E550 (z 3 miesieczna gwaranacja) za 450zl - mysle, ze warto

m_o_b_y
17.06.07, 23:49
Witam,
Posiadam starszy kompakt E-550. Bardzo dobre kolory , niezłe ISO 800 (tu redukcja
rozdzelczości do 3Mpx), RAW. Jest nowszy e-900 w bardzo dobrej cenie, który tak jak e-550 ma szerszy kąt (32) i RAW oraz pełne 9Mpx dla iso 800. Bardzo ciekawy kompakt i tani w tej chwili. Osobiście polecam - proszę obejrzeć trochę sampli na dpreview.
Aramis

nie zgodze sie. E-900 to przerost megapixeli nad trescia
1) obiektyw, ktory jest stosowany w E550 (i E900) nie jest w stanie "nakarmic" matrycy 9mpix i przy otwartej przyslonie jest mydlo
2) 9mpix matryca szumi juz przy iso 200, bardziej jest podatna na przepalenie swiatel (i/lub glebokie cienie) (w E550 jest matryca z generacji Fuji S7000)
3) rawy zaczynaja zajmowac po 20mb, a to nie jest malo zwlaszcza, ze dopiero z rawow mozna wyciagnac z tego aparatu duzo wiecej

byl niedawno refurb E550 (z 3 miesieczna gwaranacja) za 450zl - mysle, ze warto


Autor wątku prosił o opinie na temat F31 fd (tak nawiasem mówiąc). :D
Pozdrówka