PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus E-5 cena



Herbatniczek
6.11.11, 13:25
Mam pytanie czy e-5 może w najbliższym czasie znacząco jeszcze potanieć? Przymierzałem się do zakupu jeszcze przed wyjściem tego modelu na rynek ale cena mnie wyleczyła. Minął ponad rok od premiery a cena nadal kosmos :shock:. W końcu po dołożeniu 500zł mogę kupic nowego canona 5d mark II. Już nie wspomne że canon 7D, 60D, nikon D7000 czy pentaks k5 (nowe) można dostać od 1000 do 2000zł taniej a napewno jakością wykonania i uzyskiwania fotek nie odbiegają od e-5 (niektóre nawet przewyższają). Ktoś pewno napisze abym zmienił system ale to nie jest takie proste. Przez 5 lat zbierałem na szkralnie (sigma 150, sigma 50, sigma 10-20 + lampa fl-36) i jak pomyślę, że miałbym od nowa zaczynać z nowym systemem od początku to poprostu mi słabo.

grizz
6.11.11, 13:29
W nowym cenniku spadek jest widoczny, jakiś tysiąc taniej.

Rzuć jaka cena CIę interesuje.

Weasly
6.11.11, 13:31
proponuję popisać postów trochę aby wstąpić w szeregi OlyJedi w ten czas cena aparatu znacznie potanieje :) teraz jest na prawde atrakcyjna

Karol
6.11.11, 13:40
Herbatniczek - jakim korpusem fotografujesz teraz? Jeżeli niższym niż E-3/30 to może warto rozważyć ten pierwszy - do kupienia na rynku wtórnym za atrakcyjne pieniądze.

Herbatniczek
6.11.11, 18:16
E-5 najtanszy jaki znalazłem to około 6100zł, canon 5d mark II to 6800zł, 7d 5000zł, 60d 3400zł, nikon D7000 3500zł, pentax k5 3600zł wszystko fabrycznie nowe z 2 letnią gwarancją. Więc cena w porównaniu do konkurencji chyba nieadekwatna. Narazie mam olympusa 510, chciałem go wymienić ze względu na autofokus (niesystemowe szkla chodzą na nim powiedzmy średnio) ale nie tylko. Chcę mieć nowy puszkę z 2letnią gwarancją. Nierozumiem wogóle polityki olympusa jeśli nie chcą wypuszczać nowych puszek to chociaż niech dalej produkują np e-30, a tak to pozostaje dalej 510 albo niesamowicie drogi e-5 albo zmiana systemu.

grizz
6.11.11, 18:33
Oly Jedi! ;)

Mirek54
6.11.11, 18:41
E-5 najtanszy jaki znalazłem to około 6100zł, canon 5d mark II to 6800zł, 7d 5000zł, .......bla bla bla,bla bla bla...... a tak to pozostaje dalej 510 albo niesamowicie drogi e-5 albo zmiana systemu.

Kurde-z tych co podane to najtanszy a nie niesamowicie drogi.Te inne to nie zadne systemy.A po ile nikon najdrozsza puszka, nie ta srednia??

PawelN
6.11.11, 18:58
Proponuję zakupy na Amazon.com. W Polsce nie kupuje się aparatów fotograficznych, sprzętu RTV, krótkofalarskiego itp, bo się po prostu nie opłaca. Na dzień dzisiejszy koszt body E-5 to przy obecnym kursie dolara 4700 złotych. Wysyłka do Polski GRATIS. Oszczędzasz ponad 1000 złotych, które możesz dołożyć do jakiegoś przyzwoitego obiektywu :wink:

Herbatniczek
6.11.11, 19:10
Kurde-z tych co podane to najtanszy a nie niesamowicie drogi.Te inne to nie zadne systemy.A po ile nikon najdrozsza puszka, nie ta srednia??
Chcesz powiedzieć, że e-5 jest 2-krotnie lepszy od K5, d7000 i 60d i dlatego jest 2-krotnie droższy. Lubie system olympusa ale chyba aż takim fanatykiem nie jestem :wink:

---------- Post dodany o 18:10 ---------- Poprzedni post był o 18:02 ----------


Proponuję zakupy na Amazon.com. W Polsce nie kupuje się aparatów fotograficznych, sprzętu RTV, krótkofalarskiego itp, bo się po prostu nie opłaca. Na dzień dzisiejszy koszt body E-5 to przy obecnym kursie dolara 4700 złotych. Wysyłka do Polski GRATIS. Oszczędzasz ponad 1000 złotych, które możesz dołożyć do jakiegoś przyzwoitego obiektywu :wink:
Taka cena już bardziej jest do przełknięcia tylko pytanie jak z gwarancją. Czy naprzykład serwis w Polsce (chyba Czechy) przyjmie mi bez problemu?

Mirek54
6.11.11, 19:15
Chcesz powiedzieć, że e-5 jest 2-krotnie lepszy od K5, d7000 i 60d i dlatego jest 2-krotnie droższy. Lubie system olympusa ale chyba aż takim fanatykiem nie jestem :wink:

Nie.Chce powiedziec ze najlepsza puszka z jednego systemu jest tansza od najlepszej puszki drugiego systemu.To Ty w poprzednim poscie piszesz,ze.Znalazles e 5 za iles tam canona za iles i jeszcze cos tam za iles.A na koniec piszesz ze albo zostaniesz z tym co masz ,albo zmienisz system,albo pozostaje niesamowicie drogi E5.Jesli ten E5 jest niesamowicie drogi to jak nazwiesz cene tych drozszych co wymieniles.
a jesli chodzi o mnie to nie jestem za zadnym systemem i nie widze powodu by brac slub z jakimkolwiek.Ciesze sie jak zrobie fotke,ktora mi sie podoba,nawet malpka,lub analogiem.W exify nie zagladam.Jedynie zerkam w exif ja widze fote ze studia zeby podpatrzyc ustawienie swiatel:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Karol
6.11.11, 19:18
Taka cena już bardziej jest do przełknięcia tylko pytanie jak z gwarancją. Czy naprzykład serwis w Polsce (chyba Czechy) przyjmie mi bez problemu?
Tak, niemniej masz 1 rok gwarancji a nie 2.

PawelN
6.11.11, 19:20
Chcesz powiedzieć, że e-5 jest 2-krotnie lepszy od K5, d7000 i 60d i dlatego jest 2-krotnie droższy. Lubie system olympusa ale chyba aż takim fanatykiem nie jestem :wink:

---------- Post dodany o 18:10 ---------- Poprzedni post był o 18:02 ----------


Taka cena już bardziej jest do przełknięcia tylko pytanie jak z gwarancją. Czy naprzykład serwis w Polsce (chyba Czechy) przyjmie mi bez problemu?

Odpowiedź Olympus Polska z 2005r (nadal aktualna), cyt:

"Witam serdecznie,

niniejszym infomuję, że gwarancja na produkty OLYMPUS zakupione poza
granicami kraju wynosi:

2 LATA NA PRODUKTY ZAKUPIONE NA TERENIE EUROPY (od kwietnia 2004 r.)
1 ROK NA PRODUKTY ZAKUPIONE W AMERYCE

Na okres trwania gwarancji dotyczącej produktów zakupionych w powyżej
wymienionych warunkach zapewniamy obsługę serwisową. Warunkiem naprawy
gwarancyjnej, czy też dokonania reklamacji jest posiadanie przez
właściciela produktu:

- karty gwarancyjnej opieczętowanej przez punkt sprzedaży,
- dowodu zakupu produktu (paragonu lub faktury)

Spełniając te 2 warunki mogą Państwo liczyć na pomoc naszego Serwisu, który
obecnie znajduje się w Duchnicach k/Ożarowa, poniżej informacje na temat
serwisu, jak również niezbędne, w procesie serwoswania, dokumenty :

fromularz zgłoszenia naparawy
bardzo istotny dokument informacyjny: instrukcja do wypełnienia
fomularza
oddziały kurierskie firmy UPS, mogące ułatwić dostarczenie przesyłki do
Serwisu "

:grin:

hades
6.11.11, 19:24
Jak mnie pamięć nie myli to poza Europą jest roczna gwarancja.

Poza tym skoro chcesz mieć szybszy AF, to może wystarczy E-P3. Jest najtańszy z wszystkich, wymienionych przez Ciebie, a przy okazji da się podłączyć przez przejściówkę szklarnie którą posiadasz. A jeśli priorytetem jest mimo wszystko lustrzanka, a w dodatku nie chcesz zmieniać obecnej szklarni, to warto dołączyć do OlyJedi. Może to pomóc w tańszym nabyciu sprzętu, ale za cenę zwiększenia swojej aktywności na forum.

fret
6.11.11, 19:25
Mirku, topowy produkt FSO był wielokrotnie tańszy od topowego produkty Audi, czy innego Mercedesa... i FSO padło :(

Karol
6.11.11, 19:27
- karty gwarancyjnej opieczętowanej przez punkt sprzedaży,

Jest tu pewna nieścisłość, w USA nie ma zwyczaju bicia pieczątek na kartach gwarancyjnych. Sprzęt taki - z dowodem zakupu i czystą kartą gwarancyjną jest bez problemu przyjmowany przez serwis. Czasami dowód zakupu zawiera nr seryjny sprzętu. Zresztą zauważyłem, że i polscy sprzedawcy odchodzą od anachronizmu pieczętowania kart gwarancyjnych.


Proponuję zakupy na Amazon.com. W Polsce nie kupuje się aparatów fotograficznych, sprzętu RTV, krótkofalarskiego itp, bo się po prostu nie opłaca. Na dzień dzisiejszy koszt body E-5 to przy obecnym kursie dolara 4700 złotych. Wysyłka do Polski GRATIS. Oszczędzasz ponad 1000 złotych, które możesz dołożyć do jakiegoś przyzwoitego obiektywu :wink:
A co z opłatami fiskalnymi?

Herbatniczek
6.11.11, 19:37
Nie.Chce powiedziec ze najlepsza puszka z jednego systemu jest tansza od najlepszej puszki drugiego systemu.

Jeśli porównać cenę e-5 z canonem 1Ds mark III i nikonem D3X no to rzeczywiście wychodzi lepiej :wink: tylko możliwości i parametry zupełnie inne.

Mirek54
6.11.11, 19:43
Mirku, topowy produkt FSO był wielokrotnie tańszy od topowego produkty Audi, czy innego Mercedesa... i FSO padło :(

Oj chyba nie.
Jak FSO byla w rozkwicie to ile miesiecznych pensji kosztowal produkt FSO w Polsce a ile W Niemczech???

Herbatniczek
6.11.11, 19:45
No to jeszcze jedno pytanie na jaki upust mogą liczyć OlyJedi ?

szamaniec
6.11.11, 19:48
Poza tym skoro chcesz mieć szybszy AF, to może wystarczy E-P3.

Witam.
Przepraszam że się wtrącę. Najpierw korpusy na każdą kieszeń E 4xx/5xx/620/30/3
z coraz lepszymi af, stabilizacją. Gdy osiągnięto bdb matrycę (wg mnie) uciułane szkła każą mi na allegro wstawić.
Mówienie że Pen z obiektywami 4/3 dają radę jest dla mnie lekką mistyfikacją, nie wspominając o kompatybilności z Panasonikiem to jest dopiero przekręt.
Eureka, jest przecież E5 - że niby flagowy dla każdego :) Tia żaby aż bulgocą - zawsze mogą na patelnię z kobiecym PENem
Gotowanie żaby - żeby nie powiedzieć dosadniej.

PawelN
6.11.11, 19:50
Jest tu pewna nieścisłość, w USA nie ma zwyczaju bicia pieczątek na kartach gwarancyjnych. Sprzęt taki - z dowodem zakupu i czystą kartą gwarancyjną jest bez problemu przyjmowany przez serwis. Czasami dowód zakupu zawiera nr seryjny sprzętu. Zresztą zauważyłem, że i polscy sprzedawcy odchodzą od anachronizmu pieczętowania kart gwarancyjnych.


A co z opłatami fiskalnymi?

Amazon przy zakupach w swoim sklepie pobiera z góry należności celno-podatkowe. Polska jest zwolniona z opłaty za samą wysyłkę kurierem :) Jeżeli ktoś boi się cła, zawsze może zrobić zakupy na amazon.co.uk - brytyjskim odpowiedniku :) Tak nie zmienia to faktu, że nasz rynek jest drogim rynkiem, niestety. Oczywiście wolałbym kupować w kraju, na miejscu, ale jeżeli mam okazję kupić taki sam towar, tańszy niekiedy o 50% za granicą, to wiadomo, czyi sklep wybiorę. Teraz pytanie z innej beczki: dlaczego ten sam produkt, oferowany w rodzimym kraju jest droższy, niż np. na zachodzie? Od czego to zależy? Zdaję sobie też sprawę, że każdy chce zarobić, ale żeby zaraz aż tyle? :cry:

heyahero
6.11.11, 20:00
(...) tak jest w OlyJedi.
Misiu, ekhem... O tym to się powinien dowiedzieć, ale dopiero jak mu się ten Dżedaj pod nickiem pojawi :/

Mirek54
6.11.11, 20:01
Teraz pytanie z innej beczki: dlaczego ten sam produkt, oferowany w rodzimym kraju jest droższy, niż np. na zachodzie? Od czego to zależy? Zdaję sobie też sprawę, że każdy chce zarobić, ale żeby zaraz aż tyle? :cry:

Dlatego ze wielu mysli podobnie jak Ty.Najgorsze co jest to zarabianie w kraju a wydawanie za granica.

Muminek
6.11.11, 20:01
Jest już nowy cennik na listopad, trzeba tylko być w OlyJedi co już napisano. Pozdrawiam

PawelN
6.11.11, 20:10
Dlatego ze wielu mysli podobnie jak Ty.Najgorsze co jest to zarabianie w kraju a wydawanie za granica. Właśnie, że niewielu tak myśli. Polacy boją się kupować za granicą i wolą dopłacać, kupując w polskich sklepach internetowych (chodzi też w dużej mierze o bezpieczeństwo takich zakupów), pomimo tego faktu, sprzedaż w Polsce rośnie i dziwnym zbiegiem okoliczności wprost proporcjonalnie rosną też ceny towarów i usług :) Wydaje mi się, że Polska jako kraj na wiecznym dorobku zawsze będzie znacząco odchodzić od średniej, taka prawda. Znam obecne koszty prowadzenia DG i wiem, że trzeba gdzieś je dorzucić. Gdzie? Na odbiorcę końcowego ;)

szamaniec
6.11.11, 20:17
Jeszcze gorsze jest zarabianie za granicą i wydawanie za granicą :)

grizz
6.11.11, 20:56
No to jeszcze jedno pytanie na jaki upust mogą liczyć OlyJedi ?

Odczuwalny. ;)

apz
6.11.11, 22:12
A co z opłatami fiskalnymi?

Nie wiem jak ze sprzętem foto, ale książki fachowe zakupione na Amazon.com dostawałem z magazynu w De.

Pozdrawiam AP.

Ziootek1971
6.11.11, 23:12
Jeżeli mowa o Amazon.com to, o ile nic się za oceanem nie zmieniło, to - niestety dla nas - sprzętu foto i pozostałej elektroniki sklep nie wysyłał poza USA. Kiedyś wysłałem do nich maila i zapytałem, czy moje pieniądze (w domyśle karta kredytowa) są gorsze? Odpisali, że nie, dodając też że takie mają umowy z dostawcami, czy jakoś w ten deseń. Pozostaje tylko zakup przez zaprzyjaźnioną osobę mieszkającą w USA i "import prywatny", albo kupno na Amazon.co.uk czy Amazon.de.