PDA

Zobacz pełną wersję : lekko na starość...



dobas
22.10.11, 20:17
o właśnie - lata lecą kondycja juz nie ta i zamiast tachać 10 kilo szpeju mozna sobie na starość zmniejszyć wagę wypełnienia plecaka...

Właśnie zważyłem sobie zestaw oparty na mikrusie<br><br>Aparat fotograficzny, rybie oko, 9-18 14-42 i statyw karbonowy ważą razem w zasadzie tyle co...

Olympus E3 z 14-54...

O ile więcej możliwości daje zestaw pierwszy nie trzeba chyba pisać...

Na cholerę to dźwigać te lustrzanki ??

O tym jak się tego typu zestaw sprawował w wysokich górach będzie po moim powrocie...


https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=56295&amp;stc=1

tutaj na wadze :
https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=56296&amp;stc=1

Do tego co na obrazku dorzucę jeszcze jasne tele i jasną stałke ale i tak waga zestawu jest śmieszna w porównaniu do DSLRa.. a efekty zdjęciowe przy tego typu specyfice wyjazdu pewnie takie same albo i lepsze...

Centus
22.10.11, 20:20
lustrzanki do dzwigania -> brak lustrzycy na starosc

a o kondycje trzeba dbac , zawsze mozna zrzucic kilka zbednych kg sadelka i mozesz dzwigac wiecej sprzetu ;-)

PS

to taki zart przy sobocie zeby za powaznie nie bylo , ale rozumiem Twoja argumentacje , biorac pod uwage miejsce wyprawy

Mirek54
22.10.11, 20:30
Tylko nie iddzie z tym odchudzaniem sprzetu jak moja cora poszla.Jechali na urlop.Byli juz tam rok wczesniej i po powrocie ogladalem ich fotki.papugi,weze,smoki,krokodyle,malpy... slicne to bylo.Wiec teraz pozyczam im lustro,i w zwiazku z tym,ze sie nie znaja sam ustawiam aparat,wkladam karte,daje dodatkowe,pokazuje jak wymieniac i prosze o nieprzestawianie aparatu.Gdyby zabraklo kart(daje 6x2 giga) to dokupic.
Wracaja z urlopu i od razu jade ogladac foty i pytam czy dokupili karty.
A moja cora do mnie-ty sie chyba tak znasz na aparatach jak moje dziecko.Po kiego grzyba mam karte wymieniac ja wystarczy,ze przestawie w meniu i zamiast 200 zdjec zrobie 2000.Popatrzylem se na znaczki:mrgreen::mrgreen:

Centus
22.10.11, 20:33
Tylko nie iddzie z tym odchudzaniem sprzetu jak moja cora poszla.Jechali na urlop.Byli juz tam rok wczesniej i po powrocie ogladalem ich fotki.papugi,weze,smoki,krokodyle,malpy... slicne to bylo.Wiec teraz pozyczam im lustro,i w zwiazku z tym,ze sie nie znaja sam ustawiam aparat,wkladam karte,daje dodatkowe,pokazuje jak wymieniac i prosze o nieprzestawianie aparatu.Gdyby zabraklo kart(daje 6x2 giga) to dokupic.
Wracaja z urlopu i od razu jade ogladac foty i pytam czy dokupili karty.
A moja cora do mnie-ty sie chyba tak znasz na aparatach jak moje dziecko.Po kiego grzyba mam karte wymieniac ja wystarczy,ze przestawie w meniu i zamiast 200 zdjec zrobie 2000.Popatrzylem se na znaczki:mrgreen::mrgreen:

chcialbym zobaczyc Twoja mine w momencie kiedy Ci to powiedziala ;-)

dobas
22.10.11, 20:38
Ja pomalu już jestem na etapie posiadania dwoch zestawów

DSLR - na zwierzaki i zlecenia ( choć ostatnio zlecenie robiłem PENem ku wielkiej uciesze gawiedzi )
u4/3 na włóczęgi i na nurkowanie

póki co się sprawdza

Janeczek
22.10.11, 20:45
Odchodze od FF-a, ba! odchodze od APSC! po ostatnim weselu z mk2 i 2ma elkami ze 3dni mnie krepel napier...
styczniowy kotlet planuje popelnic mikrusami + jasne stalki, sam jestem ciekaw jak wyjdzie.
Komercha zawodowa procz kotleta, bo toto, to bardziej dla relaxu, tez w mikrusie.
Podwoda ROCKS!

pozdrawiam serdecznie
Janek

merti
22.10.11, 20:48
...Popatrzylem se na znaczki:mrgreen::mrgreen:
Ubawiłem się przy tym :grin: Wynika z tego, że nie każdemu pisana jest lustrzanka. Na wyjazdy, dla większości ludu wystarcza zwykła małpka, a dla tych co mają większe aspirację system m4/3 to zbawienie ;)

ahutta
22.10.11, 22:21
A moja cora do mnie-ty sie chyba tak znasz na aparatach jak moje dziecko.Po kiego grzyba mam karte wymieniac ja wystarczy,ze przestawie w meniu i zamiast 200 zdjec zrobie 2000.Popatrzylem se na znaczki:mrgreen::mrgreen:

Jesteś moim idolem :D
To jest najlepsze hasło jakie ostatnio usłyszałem.

Roba66
22.10.11, 22:53
W marcu ubiegłego roku pożegnałem Nikona D90 z resztą klamotów. Wciąż nie żałuję decyzji. Po prostu chce się robić zdjecia.

dao
22.10.11, 23:03
W marcu ubiegłego roku pożegnałem Nikona D90 z resztą klamotów. Wciąż nie żałuję decyzji. Po prostu chce się robić zdjecia.
podobnie było u mnie, zamiast D80 zawitał mikrus i jestem bardzo szczęśliwy:)

romek1967
23.10.11, 00:08
Mój kręgosłup już dawno docenił mikro. W małej torbie (PEN retro duża) mieści się body, 14-150, 9-18 i 20, a waży tyle co nic

Darekw1967
23.10.11, 01:22
Witam !

U mnie pelen zestaw z Pen-em wazy niecale 3 kg.
EPL-1 + m.ZD 14-150, m.ZD 14-42, m.ZD 45 /1.8, ZD 11-22 + przejsciowka,
do tego lampa FL-36R + 3 zestawy par akumulatorow AA (suma 6 sztuk)
+ dwa zapasowe akumulatory do aparatu + ladowarka z przewodem.
Do tego zestaw filtrow oraz zestaw do czyszczenia szkla.

Wszystko razem wazy...

Natomiast na wypady mozna miec mala torbe na korpus + 1-2 szkla i nic innego i to faktycznie
bedzie bardzo malo wazylo.

Pozdrawiam

epicure
23.10.11, 09:17
dobas, jaki to jest model statywu? Jak się sprawdza w praktyce?

nightelf
23.10.11, 12:15
@Dobas - ja też bym poprosił o model statywu :)
Zestaw prawie taki jaki też mam, oprócz tego mam lustrzankę końkurencji do zwierzaków.

tadzik1231
26.10.11, 09:36
Statyw to prawdopodobnie któryś z węglowych modeli Triopo (być może GT-3228X8C), głowica - Sirui K-10X lub K-20X. Mam taki zestaw i mogę go z czystym sumienime polecić.