PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus TG-810 zły obraz zdjęć na PC



Ireneusz
16.10.11, 14:07
Kupiłem Olympus TG-810 zrobiłem zdjęcia i nie mogę oglądać ich na kompie.Na TV jest OK.W komputerze obraz jest pocięty w prostokąty o różnych kolorach obojętnie w którym programie je otwieram.Proszę o pomoc.Dziękuję.

Amigo!
16.10.11, 14:36
Załącz jakieś zdjęcie.

---------- Post dodany o 12:36 ---------- Poprzedni post był o 12:33 ----------

Komp to PC? Z jakim systemem? Jakim programem na PC przeglądasz?

Ireneusz
17.10.11, 09:40
Program to Windows 7,Przeglądam na oryginalnym oprogramowaniu dołączonym do aparatu poza tym na Windows Media Player i Picasa 3.

deduch
17.10.11, 11:18
W jakim formacie są zdjęcia? No i czy po drodze dokonujesz jakichś konwersji formatów. Spróbuj też na innym kompie. Nie pytam o taką oczywistość, jak to, czy inne zdjęcia na kompie wychodzą dobrze. Na pierwszy rzut oka komp źle odczytuje dane kompresji zdjęcia. To znaczyłoby oddanie aparatu do serwisu w celu ponownego wgrania firmware'u lub korzystanie z formatu natywnego i późniejszą konwersję (na kompie) na jpg czy tiff. Jednak jeśli zdjęcia będą dobrze wychodzić na innym kompie to raczej system do reinstalki.

Ireneusz
17.10.11, 21:09
Nie wiem w jakim są formacie zdjęcia z mojego Olympusa.Nie dokonuje żadnych konwersji.Miniaturki zdjęć są dobre,a po powiększeniu zdjęcia, przetwarzają się w dziwnie pocięty na prostokąty obraz rozrzucony bez ładu.Zdjęcia z innych urządzeń komp odczytuje poprawnie w każdym programie..

deduch
17.10.11, 22:05
Prewdopodobnie firmware aparatu (wewnętrzne oprogramowanie) do reinstalacji. Jeśli aparat jest na gwarancji, nie ma problemu.
Tak w ogóle na stronie Olympusa jest kontakt do pomocy technicznej, napisz maila, opisz objawy w jak najbardziej szczegółowy sposób i w zależności od odpowiedzi decyduj co dalej.

Ireneusz
18.10.11, 08:06
Dziękuję za informacje skontaktuje się z serwisem Olympusa.