PDA

Zobacz pełną wersję : Yongnuo YN-560 Olympus



Peterek
12.10.11, 17:56
Co to za Chińskie cuda ? Tylko Manual - http://www.fotcom.pl/yongnuo-yn560-olympus-p-745.html ???? W jednym sklepie LP 58 w drugim 54 ? Z Canonem podobno wersja TTL ? Zna ktoś to cudo za ok 300 PLN ???? Zna ktoś Firmę ???

01
12.10.11, 18:58
Cześć,

Ciekawe jak wspomaga autofokus jak ma tylko jeden pin w stopce... (może jak się naciśnie jakiś guzik to włącza diodę.. hmm). Fajna ta opcja z fotocelą i regulacją mocy. Dobra jako lampa do domowego studio.

Mam radiowy wyzwalacz tej firmy i nawet sobie go chwalę. Kilka lat już chodzi i nie mam z nim problemów. Wrażenie solidności wykonania tego wyzwalacza całkiem dobre.

pozdr.

ulof
12.10.11, 19:04
Seria YN wiele odmian ma :)
model 560 wg producenta LP 58 wg różnych testów ma tyle bądź nie ma
Możliwość ustawień manualnych - zero automatyki. Nieważne do czego podepniesz i tak będzie działać w manualu.
Standardowa stopka.
Modele z ostatnia cyfrą różna od "0" mają jakąś automatykę, niektóre nawet dedykowanego TTLa (Nikon/Canon/Olympus??) ale cena już nie ta :)
Do Strobingu rewelacja ! mam model 460(słabszy) a planuje zakup 560 może nawet 2 ? Ale chwilowo brak $$...

pozdrawiam
ulof

Amigo!
12.10.11, 20:05
Mam tę lampkę od roku i bardzo sobie chwalę.
Zero automatyki, żadnego wspomagania Af, ale do strobingu się nadaje świetnie. Bardzo szybko się ładuje - 4 akumulatorki AA.
LP 56 wg sprzedawcy, a porównując do mojej FL36R - znacznie mocniejsza.

Thomasso
13.10.11, 10:29
A ma to cos sterowanie zoomem palnika???
W opisach niz nie ma na ten temat, natomiast panel kontrolny lampy wskazuje, ze jakis zoom jest.
Prosze o potwierdzenie.

Tomek

Amigo!
13.10.11, 13:03
A ma to cos sterowanie zoomem palnika???
W opisach niz nie ma na ten temat, natomiast panel kontrolny lampy wskazuje, ze jakis zoom jest.
Prosze o potwierdzenie.

Tomek
Zoomować mozna (klawiszami na panelu lampy) w zakresie 24-105mm

Thomasso
13.10.11, 14:26
Zoomować mozna (klawiszami na panelu lampy) w zakresie 24-105mm

Nooo.. to calkiem niezle. Dzieki za potwierdzenie info.

T.

Amigo!
13.10.11, 15:28
A propos regulacji parametrów - jest jeszcze 8. punktowa regulacja mocy błysku.

Thomasso
13.10.11, 15:33
A propos regulacji parametrów - jest jeszcze 8. punktowa regulacja mocy błysku.

Tak wiem. O tym akurat pisza wszedzie w opisie tej lampy. Natomias o zoomie palnika niekoniecznie (zapominaja?) a de facto jest to dosc wazna wlasciwosc.
Mysle, ze ze wzgledu na calkiem sensowna GN lampka ta nada sie calkiem fajnie do strobingu. Mialem niby kupowac jakies SB-28 Nikona, alee... no zawsze sa to lampy uzywane i nie wiadomo na co sie trafi. Mozna wpasc na jakas mocno zajechana. Zatem jesli i tak uzywam lampy w trybie M, to juz wole mniej markowa, ale nowa i z gwarancja.

T.

Peterek
14.10.11, 18:39
Czyli :Pełen manual zoom + moc. LP 56-58. Fotocela. Szybko ładuje. Dzięki.
Czyli trzeba dorobić automatykę:-P

Peterek
17.10.11, 17:15
56089Hmmmm. Jedno ale. Ale dla czego toto ma CAŁĄ metalową stopkę jedynie z izolowanym środkiem ? Jak to się ma do reszty styków w moim E-510 ?????

Amigo!
18.10.11, 18:31
Wystarczą dwa, żeby wyzwolić błysk.
Reszta manualnie - było o tym wyżej.
Te lampki pracują równie skutecznie ze wszystkimi lustrzankami (poza SONY/Minolta).

Nemo5576
18.10.11, 19:03
Do sony tez da się podpiąć przez przejściówke za parę dych :)

Amigo!
18.10.11, 19:19
Do sony tez da się podpiąć przez przejściówke za parę dych :)
Na pewno. :)
Ale w tej samej cenie są (prawie) takie same YN dedykowane do sony.

Thomasso
18.10.11, 19:20
Wlasnie odebralem swoja lampke zamowiona wczesniej.
Jestem ile zaskoczony solidnoscia budowy.
Plastik bardzo porzadny, nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy. Lampa wyglada jak kawal porzadnego sprzetu.
Nawet silnik zooma palnika chodzi coszej niz w teoretycznie bardziej wypasionym Metzu 50 AF-1.
Na razie jestem b. zadowolony.

T.

Peterek
18.10.11, 20:29
Wielkie dzięki za informacje. Niestety do mojego pomysłu nie pasuje ...... stopka. Gdyby była cała plastikowa z centralnym kontaktem, to może dało by się coś podłubać/dołożyć do elektroniki. Ale jak za tą cenę, to przy tej LP kosi wszystkich. Tomasso, napisz , jak żre baterie (i jakie):-P.

Amigo!
18.10.11, 20:38
Moja na komplecie eneloopów robi więcej niż ~200 błysków. Nigdy nie wyładowałem akumulatorków do końca.
Ładuje się ok.1 sekundy.

Thomasso
18.10.11, 21:05
Nie wiem jak ostro żre bo nie mialem okazji na razie popstrykac ostro.
Mam zaladowane tam 4x Eneloop AA. Laduje sie calkiem szybko.
Dzialajac na 1/4 mocy to jest sekunda jak nie mniej. Przy full blysku moze 2-3 sek ale nie dluzej.
Przy mocy tak kolo 1/16 i nizej to w zasadzie mozna walic klatki raz za razem bez czekania.
Fajnie, ze ma potwierdzenie naladowania blysku dzwiekiem (mozna wylaczyc).
W zestawie jest pokrowiec (metrialowy, taki miekki) i plastikowa podstawka do lampy.
W bardziej pro Metzu tego nie bylo. Ani podstawki ani pokrowca.
Regulacja mocy w trybie M lampy bardzo precyzyjna - od 1/1 do 1/128 (plus dodatkowo mikroregulacja w kazdym przedziale wartosci - taki "fine tuning").

T.

Peterek
18.10.11, 21:38
Syreni śpiew :lol:
Zaczynam się zastanawiać. Tu 300 PLN można poeksperymentować, Metz 50 - 800 PLN wiadomo, Olek 50 - 800 Allegro. Za tą różnicę, może warto się pogimnastykować nad jakąś przeróbką/adapterem ???

Thomasso
18.10.11, 23:55
YN-560 zawsze mozesz wyzwolic przez gniazdo PC-sync (ma) albo w jednym z trybow S1 i S2 przez fotocele uzywajac wbudowanej w aparat lampy blyskowej.
W trybie S1 na pierwszy blysk, S2 na kolejny (ignoruje przedblysk pomiarowy).
Sprawdzilem w S1 z Olkiem E-30 i wbudawana lampa blyskowa ustawiona na 1/64 (czyli totalnie mikry blysk). Tez wyzwala YN-560 nawet w dzien w odleglosci 3-4 metrow wiec fajnie.

T.

fret
19.10.11, 17:31
Wszystko zależy od tego, do czego chcesz używać lampy. Jeśli w takich warunkach, że nie obawiasz się, że ktoś Ci ją ukradnie, to najlepszym wyjściem będzie zapomnieć o automatyce i kupić najtańszy radiowy wyzwalacz. To podnosi komfort pracy i jakość oświetlenia bardziej niż automatyka. Palnik chyba nie różni się zbytnio o tego w 460II, a "przyrost mocy" wynika z tego, że dla 560 moc podawana jest dla najdłuższego położenia zooma. Przy okazji doguglałem się, że jeśli coś się psuje w YN, to właśnie jest to silniczek zooma. Za 300 PLN, to ja bym brał 460II + najtańsze sterowanie radiowe. Świetna zabawa gwarantowana :)

wulf
30.11.11, 18:02
To czym właściwie (tak ludzkim językiem) różnią się 560 od 460II ? Bo za nic nie kumam tych dziwnych przeliczników z liczbami przewodnimi.
Bo chciałbym sobie kupić jako zapas do metza 48 i nie wiem na którą się zdecydować. Ta 460II nie ma zooma?

wulf
5.04.12, 23:05
No dobra, YN460-II nie ma zooma.
Ale nie o tym chciałem napisać.
Kupiłem tę lampę kilka tygodni temu i zasadniczo jestem zadowolony. Teraz używam z metzem 48 AF-1 w manualu. Metza wyzwalam bezprzewodowo przez pixel new pawn a YN odpala się wtedy przez fotocelę (tryb S1) w całym zakresie synchronizacji (czyli w E-1 do 1/160s)
Schody zaczynają się w momencie gdy Metz pracuje w trybie TTL na sankach aparatu i ma być światłem głównym (np z odbicia) a YN ma doświetlić tył lub z boku lub cokolwiek innego.
W trybie S1 wyzwala się równocześnie z przedbłyskiem lampy głównej zakłócając prawidłowe działanie systemu TTL i powodując przez to zbyt słaby błysk lampy głównej.
Do dzisiaj YN nie chciał działać w trybie S2 czyli z pominięciem przedbłysku. Ponieważ mnie to wkurzało postanowiłem "rozpracować" dziada i okazało się że YN daje się wyzwolić w trybie S2 ale gdy lampa główna (pracując w trybie TTL) jest ustawiona na drugą kurtynę a czasy otwarcia migawki (sprawdzałem tylko dla E-1) znajdują się w zakresie 1/6s - 1/15s. Wydaje mi się, że dla innych aparatów i lamp będzie podobnie.
Dla dłuższego lub krótszego czasu trzeba używać trybu S1 ale tak jak pisałem wcześniej zakłóca to pracę TTL.
Może komuś przydadzą się moje spostrzeżenia.
Szkoda, że w instrukcji obsługi nie znalazły się takie informacje.

Thomasso
5.04.12, 23:16
E-1 ma zlacze PC-sync do lamp? Jak ma (tak jak moj E-30) to podlacz radiowy wyzwalacz poprzez kostke z tym zlaczem w aparacie. Do YN dolacz radiowy odbiornik. Karkolomne rozwiazanie, ale dziala :-]

T.

wulf
5.04.12, 23:28
Oczywiście, że ma takie złącze. Każdy porządny aparat takie ma :wink:
Muszę spróbować. Tylko czy synchronizacja na złączu PC-sync jest w momencie właściwego błysku czy przedbłysku TTL?

edit/ aparat będzie wyglądał jak choinka z dodatkowym kabelkiem, kostką i transmiterem

Thomasso
5.04.12, 23:47
Synchro idzie wraz z glownym blyskiem... Nie wiem u mnie dzialalo. Nie zastanawialem sie nad tym specjalnie :P
Fakt dziwnie wyglada ale co tam ;-) ja zamontowalem do lampy te dodatkow sanki na klej - te co byly dodane do sterownika radiowego. Na nie zaczepiam kostke wraz z transmiterem.. Wyglada no.. pokracznie ale coz.
W sumie nieczesto to wykorzystuje, ba, nawet rzadko, dlatego mi nie przeszkadza.


T.

wulf
6.04.12, 00:03
A kostkę jakiego rodzaju użyć? Tzn jakie ma mieć styki? Te od strony wyzwalacza. Wystarczy taka z jednym na środku?

Thomasso
6.04.12, 00:15
A kostkę jakiego rodzaju użyć? Tzn jakie ma mieć styki? Te od strony wyzwalacza. Wystarczy taka z jednym na środku?

Jak wytrzymasz do jutra to Ci zrobie zdjecia w dzien jak to wyglada.. kostka znaczy sie :P

T.

Olo73
6.04.12, 08:04
To ja coś napiszę o tych lampach z własnego doświadczenia. Mam ich 5 sztuk kupowałem na ebayu w tym sklepie http://stores.ebay.pl/jianisi-equipment , to chyba zresztą sklep producenta. Używałem tych lamp jeszcze z lustrzankami pentaxa a teraz z mikro 4/3. Do dziś wszystkie działają mimo kilku upadków statywu z parasolką itp. Z tego co się orientuję to oprócz posiadania zoom różnica w stosunku do 460 II polega na poprawionej fotoceli oraz na tym, że te lampy mają podział mocy do 1/128 i jeszcze dodatkowo jak oni piszą - Flash control: 8 levels of output control (1/128~1/1), 57 levels of fine tuning, w praktyce polega to na tym, że dodatkowo można jeszcze regulować lampę w krokach o 1/3 ev. . Ja ich używałem wielokrotnie (mówię o 560) jako wspomagacz lampy działającej w ttl i nigdy nie miałem problemów z wyzwoleniem lampy. to moim zdaniem idealne lampy do strobingu bo jak nawet któraś się przewróci i zepsuje to jesteśmy do tyłu 200 parę złotych a nie 800 czy więcej

Thomasso
6.04.12, 11:33
Kostka:

6253262531


Thomasso

wulf
6.04.12, 15:31
460II też ma tą dodatkową regulację mocy ale nie chce mi się w to bawić i wolę sobie przesunąć przód-tył lampę niż bawić się przyciskami w "fine tuning"

Dzięki T. Taką kostkę właśnie widziałem za jakieś 3 dychy ale jeszcze jedno :roll: mój transmiter ma od spodu 5 nóżek, normalnie pod 4/3. Kostka ma tylko jeden styk (ten na środku) będzie to działać?

Thomasso
6.04.12, 17:51
460II też ma tą dodatkową regulację mocy ale nie chce mi się w to bawić i wolę sobie przesunąć przód-tył lampę niż bawić się przyciskami w "fine tuning"

Dzięki T. Taką kostkę właśnie widziałem za jakieś 3 dychy ale jeszcze jedno :roll: mój transmiter ma od spodu 5 nóżek, normalnie pod 4/3. Kostka ma tylko jeden styk (ten na środku) będzie to działać?

Wszystk bedzie dzialalo dobrze. Te dodatkowe styki sa niby pod sygnal wybudzania lampy, ale ja swoje lampy ustawilem tak by nie przechodzily w tryb uspienia (systemowy Metz) wiec i wybudzania nie potrzebuje

T.

Peterek
3.06.12, 01:42
Jeszcze pomarudzę. Wyjaśnijcie "lajkonikowi" jak jest z tymi czasami synchronizacji 1/800 - 1/20000 s. Jak to będzie np. przy ustawionym czasie ( w lustrzance) 1/128 ???

fret
3.06.12, 10:38
Jeszcze pomarudzę. Wyjaśnijcie "lajkonikowi" jak jest z tymi czasami synchronizacji 1/800 - 1/20000 s. Jak to będzie np. przy ustawionym czasie ( w lustrzance) 1/128 ???







W zakresie czasów nie krótszych niż minimalny czas synchronizacji, czas ekspozycji nie wpływa na oświetlenie obiektu przez lampę. Czas ekspozycji wpływa na światło zastane, siła błysku (ustawiana na lampie) i odległość lampy od obiektu wpływa na oświetlenie obiektu przez lampę, a przysłona wpływa na oba rodzaje światła.

Peterek
8.07.12, 14:43
Kupiłem. YN-560 II, z wyświetlaczem LCD. Trzeba przyznać, że ma KOPA. Mój stary reporterski METZ 2045 idzie na zasłużoną emeryturę. Mimo braku automatyki, jak się ma doświadczenie to się poradzi. Wśród wielu zalet, żre mało pradu. Po wykonaniu ok 250 zdjęć w tym około 50 na full błysku, (komplet AA) nie wykazuje zużycia a lampa opóżnienia. Jedno co mnie martwi, to to, że przy serialach 5-6 zdjęć, szybka robi się nieco ciepła. Będę pisał.

darkelf
8.07.12, 17:14
YN jest spoko, polecam tę firmę

hades
8.07.12, 17:23
Kupiłem. YN-560 II, z wyświetlaczem LCD. Trzeba przyznać, że ma KOPA.

Te maks. 3 sekundy ładowania, to prawda?

romeq
8.07.12, 18:21
Witam
Tak, to prawda. Używam od grudnia. Oczywiście na Eneloopach. Na innych nie próbowałem
Najdotkliwszą wadą starszego modelu, jest intensywność świecenia i wielkość diód w wyświetlaczu. Bardzo dają po oczach.
Za 300 kilkadziesiąt zł. można spokojnie polecić.
Pozdrawiam. romeq

Peterek
8.07.12, 19:00
Te maks. 3 sekundy ładowania, to prawda?
Prawda. Na max błysku przy świeżych bateriach nawet mniej. Na 1/8 puściłem serię 9 zdjęć a potem po ok 3 s jeden Full. Mam problem, bo nie potrafię uruchomić "strobo" ale to pewnie kwestia ćwiczeń. Aha, instrukcja PL strasznie ubożuchna.

darkelf
8.07.12, 19:03
Ja jedną z moich lepszych sesji wykonalem na parce YN460II i YN560 z bateriami kupionymi za kilka złotych w auchan (za 12 sztuk). Z YN zdjęcia robi się świetnie, tylko trzeba pamiętać aby nimi nie rzucać (tak jedną rozwaliłem) i nie uzywac w zbyt zaparowanym pomieszczeniu (tak drugą rozwaliłem).

Peterek
19.07.12, 23:47
Przy okazji. U kumpla w starszej wersji Y. styk na stopce (sanki) niestety jest zrobiony "po chińsku". Po kilku miesiacach używania, lampa zaczęła pracować z przerwami. Okazało się, że z boku, przy styku (sprężysty), chinole zostawili nadlew plastiku który po jakimś czasie się rozpłaszczył i zablokował styk w górnym położeniu. Wystarczył skalpel i 1 minuta pracy ale niesmak pozostał.

---------- Post dodany o 23:47 ---------- Poprzedni post był o 23:43 ----------


Wszystk bedzie dzialalo dobrze. Te dodatkowe styki sa niby pod sygnal wybudzania lampy, ale ja swoje lampy ustawilem tak by nie przechodzily w tryb uspienia (systemowy Metz) wiec i wybudzania nie potrzebuje

T.
Thomasso, Czy istnieje jakaś możliwość zdobycia w miarę precyzyjnego opisu/schematu sanek/styków lampy zewnętrznej w E-system. Nie śmiem marzyć o opisie sygnałów ale to dało by się załatwić za pomocą oscyloskopu.

Peterek
21.08.12, 20:50
Przy okazji, czy może ktoś z Was widział gdzieś oryginalne kable do Yongnuo YN 560 II - USB i Zasilanie. W instrukcji jest tylko enigmatyczna nazwa "port PC" nawet bez odnośnika do rysunku.

Grego
28.10.12, 22:42
Mam tą lampę i szczerze mówię że jestem z niej zadowolony. Faktem jest że to całkowity manual ale za to prosty w obsłudze, bardzo dobrze wykonany, bardzo mocny, nie trzeba baterii wymieniać co 5 min. I za swoją wartość można spoko kupić...!!! Polecam...

romeq
29.10.12, 19:17
Witam
Mam i używam (~2500 zdjęć) od grudnia ub. roku. Podzielam opinię Grego. Za te pieniądze to b. dobra lampa. Polecam.
Pozdrawiam. romeq

Grego
5.11.12, 01:38
Należy dodać jeszcze, że posiada funkcje sterowania błyskiem nie podłączając jej do aparatu... Wypróbowałem tę funkcje i ciekawy efekt daje, możne lampę zamontować na statywie i strzelić z wbudowanej lampy a lampa na statywie da światło z boku... lub gdzie tam ją kto postawi :) Daje dobre mocne światło więc można ustawić ją nawet nieco dalej :) Jeszcze raz szczerze polecam :)

micz87
5.11.12, 08:40
Dokładnie Grego, Yn-560 posiada dobrą fotocelę, czułą nawet w dobrym świetle zewnętrznym. Ja sam używam sprawdzonych YN-468 II. Również full manual, gorsza fotocela, brak zooma ale moc ta sama i cena niższa. Ogolniee nardzo wytrzymałe lampy, choć z zdarzają się sztuki z defektem. Kupiłem na chińskim e-bay 4 szt. bo taniej się nie dało ;) Na forum Nikoniarzy jest o noch dużo napisane bo to najpopularniejsze lampy strobingowe.

szamotl
5.11.12, 22:14
To fajnie, że trafiłem na ten wątek, bo swego czasu zastanawiałem się nad tą lampą jako drugą lampą ale bałem się "chińszczyzny". Po Waszych opiniach skuszę się na nią i zobaczymy co ona potrafi w praktyce

Grego
6.11.12, 02:18
Śmiało nie masz się czego obawiać... cena za jaką można dostać w necie YN-560 nie zrobi ci dziury w kieszeni a z pewnością zakupiona lampa nie będzie gadżetem wrzuconym w kąt. Oczywiście są lepsze lampy, które same się ustawiają itp. ale szczerze powiem po co skoro ta na prawdę radzi sobie na 5. Mam Olka i Nikona i działa w obydwu doskonale, a jej moc sprawdza się w warunkach gdy światło jest totalnie z d... robiłem kiedyś ślub, w kościele który był beznadziejnie oświetlony i naprawdę dała radę mimo sporych przestrzeni... Polecam :)

aldii
13.12.12, 18:53
Mam ich 5 sztuk kupowałem na ebayu w tym sklepie http://stores.ebay.pl/jianisi-equipment Powiedz jak to jest z przesyłką, naprawdę bezpłatna? Bo rozumiem że to z chin leci? Ile trwa zamówienie? Bo ceny atrakcyjne!

Syd Barrett
13.12.12, 19:45
Myślę, że nasze ceny też nie są strasznie wysokie, a można i na fakturę brać:
http://allegro.pl/lampa-yongnuo-560-do-nikon-canon-pentax-olympus-i2836924710.html
(nie mam nic wspólnego z tym sklepem).
Co do jakości jestem bardzo zadowolony, choć mam pod inny system 560-II i 568 (z trybem synchronizacji z krótkimi czasami).
Jak najbardziej polecam!

fret
13.12.12, 20:01
Powiedz jak to jest z przesyłką, naprawdę bezpłatna? Bo rozumiem że to z chin leci? Ile trwa zamówienie? Bo ceny atrakcyjne!

Jak się załapiesz na Vat, to już tak atrakcyjnie za sprzęt bez gwarancji nie jest...

aldii
14.01.13, 21:08
To lampa YN560 nawet nałożona na stopkę nie ma automatyki? I z tego co rozumiem jest jedna wersja stopki lampy a nie dedykowana na konkretny model? Tylko po co wtedy tam jest tyle styków?

luc4s
14.01.13, 21:30
A ja jestem ciekaw, jak radzi sobie fotocela w słoneczny dzień. Da radę?

romeq
14.01.13, 21:45
To lampa YN560 nawet nałożona na stopkę nie ma automatyki? I z tego co rozumiem jest jedna wersja stopki lampy a nie dedykowana na konkretny model? Tylko po co wtedy tam jest tyle styków?

Witam
Tak, ta wersja lampy nie ma automatyki. Ma regulację mocy i kąta rozsyłu światła. I ma tylko jeden (1) styk i masę. Są wersje z jakąś tam automatyką dedykowane dla C i N, ale ja ich nie znam. Za cenę ok. 700 zł warto się zastanowić nad zakupem używanej starszego modelu.
Stopka różni się wielkością i budową dla Sony/Minolta, a C, N, O, P.
Pozdrawiam. romeq

wulf
14.01.13, 22:21
A ja jestem ciekaw, jak radzi sobie fotocela w słoneczny dzień. Da radę?
Mam akurat dwie YN-460 ale przypuszczam, że fotocela w 560 jest taka sama. Miałem kilka razy problem we wrześniu około 17.00 z wyzwoleniem przez fotocelę (dla tego kupiłem sobie kabelek) Po prostu o tej godzinie w świetle słonecznym lampa mi całkowicie "oślepła"
Gdy światło było chłodniejsze lub cieplejsze z 2-4 metrów i przez parasolkę nie było problemu a o "złotej godzinie" po prostu zero reakcji nawet z bardzo bliska.

luc4s
14.01.13, 22:27
Mam akurat dwie YN-460 ale przypuszczam, że fotocela w 560 jest taka sama. Miałem kilka razy problem we wrześniu około 17.00 z wyzwoleniem przez fotocelę (dla tego kupiłem sobie kabelek) Po prostu o tej godzinie w świetle słonecznym lampa mi całkowicie "oślepła"
Gdy światło było chłodniejsze lub cieplejsze z 2-4 metrów i przez parasolkę nie było problemu a o "złotej godzinie" po prostu zero reakcji nawet z bardzo bliska.

W międzyczasie doczytałęm, że w 560 jest dużo lepsza.

szamotl
15.01.13, 00:08
Tu jeszcze link z recenzją tej lampy http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?p=258939 ponadto na fotozakupach i pewnie gdzie indziej też, jest już jej druga wersja z wyświetlaczem LCD i trybem MultiMode do zdjęć strobo. I zauważyłem na zdjęciach w tym w/w teście że wer II ma metalową stopkę.

luc4s
15.01.13, 01:47
Możesz więcej o tym multimode napisać?

szamotl
16.01.13, 00:46
Ja nie miałem jej (jeszcze w łapkach) to info wyczytane z specyfikacji ale znalazłem taki filmik w innej lampie tego producenta powinno działać podobnie skoro to ta sama technologia
http://www.youtube.com/watch?v=8gtPkLNOJ6k. Osobistego doświadczenia nie mam ale zasada jest widoczna. Tu jeszcze inne info ze specyfikacji sorrki że po angielsku ale chyba dasz radę "Multi mode allows firing a series of rapid flashes with a shutter release to produce a stroboscopic effect in the picture. It's often used to show different phases of movement of aBMX cyclist, skateboarder or gymnast, or any other object traveling through the frame" Jeśli nie to daj znać.Czekam na punkty ;).

luc4s
16.01.13, 11:12
To chyba w Olkach z tego nie skorzystamy? Nie ma chyba opcji, żeby sobie ustawić częstotliwość błysków?

Amigo!
16.01.13, 11:21
Nie ma chyba opcji, żeby sobie ustawić częstotliwość błysków?
W lampie jest taka opcja. Trzeba to dopasować do czasu otwarcia migawki i strobo-zdjęcie można zrobić.

fret
16.01.13, 11:47
Taka opinię znalazłem:

"Multi-mode is more of a gimmick than a really useful feature – you won’t find really useful applications in general photography. A special limitation on the YN-560 II is that you have to understand the relationship between the multi mode settings and the shutter speed used on the camera body. Flash and camera are unable to exchange information on this full-manual flash, only exception being the trigger signal sent through the x-contact. If the multi mode sequence i.e. the combination of frequency and number of flashes is incompatible with the camera shutter speed you won’t get a warning, or any form of an override."

http://speedlights.net/2011/11/16/yongnuo-speedlite-yn560-ii-manual-flash-new/

szamotl
16.01.13, 14:57
A to info z polskiej wersji instrukcji obsługi: Tryb Multi. Jest to tryb z wykorzystaniem efektu światła stroboskopowego.
Przyciskami [LEWO], [PRAWO] i [OK] możemy ustawić częstotliwość [Hz], moc i ilość błysków (od 1 do 100).
Dostępne wartości mocy błysku to 1/128, 1/64, 1/32, 1/16, 1/8,1/4. W przypadku powolnego ładowania lampy pomiędzy błyskami, zalecamy zmniejszenie częstotliwości błysku, lub wymianę baterii. Możliwe że najlepiej będzie zapytać przez Ask Yongnuo w linku wskazanym przez freta by być absolutnie pewnym czy będzie działać. Mnie się wydaje że tak.

Peterek
16.01.13, 18:42
Ja mam taką od 6 miesięcy: v. YN-560 II. Rzeczywiście metalowa stopka (zwykła-podwójna). Trybu "strobo" na Olku E-510 uruchomić nie umiem (nie da się ? Sugestie ? Łopatologicznie ?). Może jak bedę miał trochę czasu to jeszcze poeksperymentuję. W porównaniu z poprzednią wersją, jest o niebo solidniejsza i wygodniejsza w obsłudze. Klapa akumulatorów/baterii, solidna. Jest również wydajniejsza. Na ustawieniu 1/2 , na 4 aku R-6, Sanyo HR6 - 2,4 Ah robię 200-300 zdjęć. Na 1/4 można spokojnie walić serie 5-6 zdjęć.
W domu, większość zdjęć robię "od sufitu (biały). Ponawiam pytanie o dostępność kabli, bo w kompecie nie było, a gniazda, są jakieś "chińskie".

fret
16.01.13, 18:45
Ja mam taką od 6 miesięcy: v. YN-560 II. Rzeczywiście metalowa stopka (zwykła-podwójna). Trybu "strobo" na Olku E-510 uruchomić nie umiem (nie da się ? Sugestie ?). Może jak bedę miał trochę czasu to jeszcze poeksperymentuję. W porównaniu z poprzednią wersją, jest o niebo solidniejsza i wygodniejsza w obsłudze. Klapa akumulatorów/baterii, solidna. Jest również wydajniejsza. Na ustawieniu 1/2 , na 4 aku R-6, Sanyo HR6 - 2,4 Ah robię 200-300 zdjęć. Na 1/4 można spokojnie walić serie 5-6 zdjęć.
W domu, większość zdjęć robię "od sufitu (biały). Ponawiam pytanie o dostępność kabli bo w kompecie nie było, a gniazda, są jakieś "chińskie".

Powinno być najzwyklejsze w świecie gniazdo PC (kabel 5m ok. 20 zł).

Ed.: http://jabbafoto.pl/opis/2107993/kabel-synchronizacyjny-pc-pc-5-metrow.html

Peterek
16.01.13, 18:54
Powinno być najzwyklejsze w świecie gniazdo PC (kabel 5m ok. 20 zł).
W lampie jest jedno gniazdo trzybolcowe przypominające stare ruskie zasilanie 220V (cieniutkie bolce) i jakiś ni to koncentryk, ni to zatrzask, bardzo płytkie srednicy 7mm - to jest PC, czyli wyzwalanie zewnętrzne po kablu ??? W życiu takiego grubego kabla nie widziałem.

fret
16.01.13, 19:18
PC jest okrągłe. Co ma grubość kabla do wielkości gniazda? Myslisz, że kable USB są grube i prostokątne? :) http://speedlights.net/wordpress/wp-content/uploads/2011/04/YN560-Sync-PowerPack-400x300.jpg

Peterek
17.01.13, 12:17
PC jest okrągłe. Co ma grubość kabla do wielkości gniazda? Myslisz, że kable USB są grube i prostokątne? :) http://speedlights.net/wordpress/wp-content/uploads/2011/04/YN560-Sync-PowerPack-400x300.jpg
Ha ha ha !!! No racja, ale jakoś tak jest, że kabel jest zawsze tej samej średnicy co wtyczka (((-:
A to trzybolcowe to co to jest ?

fret
17.01.13, 13:35
Jeśli dobrze pamiętam, to trzybolcowe jest do zewnętrznej baterii. Kabel PC ma średnicę 4 mm.

romeq
17.01.13, 13:35
Ha ha ha !!! No racja, ale jakoś tak jest, że kabel jest zawsze tej samej średnicy co wtyczka (((-:
A to trzybolcowe to co to jest ?

Witam
Przecież pod klapką masz dwa gniazda, okrągłe - PC i płaskie "ruskie" jak nazwałeś trój bolcowe do zewnętrznego zasilacza.
Pozdrawiam. romeq

Syd Barrett
17.01.13, 15:04
Ja mam taką od 6 miesięcy: v. YN-560 II. Rzeczywiście metalowa stopka (zwykła-podwójna). Trybu "strobo" na Olku E-510 uruchomić nie umiem (nie da się ? Sugestie ? Łopatologicznie ?). Może jak bedę miał trochę czasu to jeszcze poeksperymentuję. W porównaniu z poprzednią wersją, jest o niebo solidniejsza i wygodniejsza w obsłudze. Klapa akumulatorów/baterii, solidna. Jest również wydajniejsza. Na ustawieniu 1/2 , na 4 aku R-6, Sanyo HR6 - 2,4 Ah robię 200-300 zdjęć. Na 1/4 można spokojnie walić serie 5-6 zdjęć.
W domu, większość zdjęć robię "od sufitu (biały). Ponawiam pytanie o dostępność kabli, bo w kompecie nie było, a gniazda, są jakieś "chińskie".

Mam, co prawda nie pod Olympusa - ale 560-II. Ustawiasz migawkę na czas np. 2 sekundy, lampę na tryb Multi np. 1/128; 7x 5Hz i wszystko chodzi jak powinno (czyli 7 błysków z częstotliwością 5/sekundę.
Co do wykonania wolę 560-II od ponad 2x droższej 568.

Peterek
17.01.13, 17:54
Wielkie dzięki, wypróbuję i dam cyne.


A Gucio ! W lampie dałem 1/32 ; 5 x 5 Hz. Olek 510: Manual / 2s. Olek owszem robi klatkę przez 2s, ale lampa błyska tylko RAZ, na początku. Dziwne ale jak wyzwalam przyciskiem ręcznym na lampie, to błyska 5 razy (ilość razy to te 5Hz). Co jest ????? Może trzeba w Olku jakiś spec tryb odpalić ???

fret
28.01.13, 01:31
Jest już YN 560 III, wyglada na to, że w temacie lamp bez automatyki jest chwilowo pozmiatane. Ciekawsze moiże być tylko 460 II z odbiornikiem :)

nyny
28.01.13, 02:43
Jest już YN 560 III, wyglada na to, że w temacie lamp bez automatyki jest chwilowo pozmiatane. Ciekawsze moiże być tylko 460 II z odbiornikiem :)
Wiemy :)
I kosztuje 309pln.

pozdro

szamotl
28.01.13, 14:59
A pod Olympusa też bo te co widziałem to pod Nikona i różnica była taka że "posiada wbudowany odbiornik wyzwalaczy radiowych RF-602 i RF-603 pracujący na częstotliwości 2,4GHz"?

fret
28.01.13, 16:25
A pod Olympusa też bo te co widziałem to pod Nikona i różnica była taka że "posiada wbudowany odbiornik wyzwalaczy radiowych RF-602 i RF-603 pracujący na częstotliwości 2,4GHz"?

A czym mogłaby się różnić manualna lampa? Tylko S ma inną stopkę. Cała reszta niczym się nie różni.

strOOs
28.01.13, 16:49
A czym mogłaby się różnić manualna lampa? Tylko S ma inną stopkę. Cała reszta niczym się nie różni.

Niektóre lampy mają różną "reakcję na stopce" - nie tylko napięcie, ale np któreś lampy Canona zawieszały się ze starymi wyzwalaczami radiowymi.

fret
28.01.13, 16:55
Niektóre lampy mają różną "reakcję na stopce" - nie tylko napięcie, ale np któreś lampy Canona zawieszały się ze starymi wyzwalaczami radiowymi.

Ok, ale piszemy o nowych Youngnuach.

strOOs
28.01.13, 16:57
Ok, ale piszemy o nowych Youngnuach.

No to się same w sobie nie różnią :)

nyny
28.01.13, 19:38
Heh, chyba dobry produkt, bo nowa dostawa po weekendzie i cena sie zrobila 349pln :)
Chcialem sobie kupic w piatek, i zapomnialem to dzisiaj juz mam 40 dychy dolozone :(
Poczekam, az szal minie to znowu sie ustabilizuje cena.

pozdro

strOOs
28.01.13, 23:57
Ale taka cena w PL czy na ebayu?

nyny
29.01.13, 00:31
Ale taka cena w PL czy na ebayu?

Oczywiscie ze PL.
O tu:
http://mitoya.pl/lampa-blyskowa/1172-yongnuo-lampa-blyskowa-560-ii-warszawa.html

pozdro

ahutta
29.01.13, 01:12
W fotozakupach masz za 315.00

http://fotozakupy.pl/lampa-blyskowa/yongnuo-yn-560-ii,16271s

luc4s
29.01.13, 01:26
W fotozakupach masz za 315.00

http://fotozakupy.pl/lampa-blyskowa/yongnuo-yn-560-ii,16271s

Ale to wersja II

Widziałem gdzieś wczoraj za 329 zł, ale nie wiem gdzie.

ahutta
29.01.13, 01:35
A rzeczywiście. Jedno I mi się zgubiło.

kosetsu
19.02.13, 15:13
Witam. Mam pytanie do posiadaczy tych lamp szczególnie YN 560II gdyż mam zamiar ją kupić. Czy możecie mi powiedzieć jak wygląda sprawa ze synchronizacja czasu migawki z flashem? Powiedzmy jeżel w moim N D90 jest ograniczenie w synchronizacji z wbudowaną lampą do 1/200s to czy jak zapnę tą lampę do sanek to będe mógł skrócić ten czas?

fret
19.02.13, 16:12
nie (brakujące znaki)

Gregorek1975
15.01.14, 15:45
Witam,
Proszę o pomoc w synchronizacji Olympusa E-520 ze wspominaną tu lampą YONGNUO YN560II.
Nie jestem zawodowcem i nie bardzo się znam, a lampę dostałem jako prezent.
Próbowałem zrobić kilka fotek, lampa błyska, aparat ustawiony na Auto ale migawka strasznie długo się zamyka i zdjęcia wychodzą poruszone.
Jak temu zapobiec? Co powinienem ustawić w aparacie, a co w lampie.
Ze statywu wychodzą super fotki ale nie do końca o to mi chodzi. Urodziło mi się dziecko i chciałbym robić dużo fotek, ale póki co to nie wychodzi.
Lampa wbudowana - sami wiecie jak to wychodzi.
Oczywiście szyderstwa w stronę mojej osoby, przyjmuje na klatę.
Będę wdzięczny za pomoc, jeżeli ktoś chciałby poświęcić trochę czasu na opisanie techniki, można tez pisać na maila: bigdobi@wp.pl

dzięki i pozdrawiam
Grzesiek

fret
15.01.14, 16:01
W aparacie ustaw manual. Czas - w instrukcji masz minimalny czas synchronizacji, ten będzie ok. Przysłonę ustaw na 4-5,6, ISO na 200. Zrób zdjęcie w mieszkaniu. Jest czarne? To OK, o to chodziło. Podepnij lampę, skieruj palnik w stronę sufitu, ustaw moc na 1/4 i zrób zdjęcie. Jak za ciemne, to zwiększ moc, jak za jasne, to zmniejsz. Masz punkt startu, a dalej, to już eksperymenty i zdobywanie doświadczenia :)

Gregorek1975
15.01.14, 16:18
fret - dzięki, napisz mi coś jeszcze jak możesz o tym czasie synchronizacji PLEASE :)

fret
15.01.14, 16:28
Gugiel mówi, że u Ciebie jest to 1/180s. Przy krótszych czasach lampa nie naświetli całej klatki.

Peterek
15.01.14, 23:56
Mam już trochę doświadczenia z tą lampą. Manual - czasy migawki ani przysłona - nie są krytyczne - używam 1/30 do 1/100 i 3,5 do 10. Najlepsze efekty, mam na full lub 1/2 ale z odbiciem światła od sufitu. Jeżeli używasz szybki rozpraszającej ( wysuwanej) to od razu powiększaj kontrolę błysku w lampie o jeden stopień. Czyli jeśli bez szybki robisz dobre zdjęcia na 1/4, to z szybką powinno być 1/2. Niestety cały czas nie mogę ustawić trybu "strobo" ( Olek 510). Zdjęcia oświetlane "na wprost" najlepiej wychodzą z rozpraszaniem światła przez szybkę.

realnasty
17.01.14, 16:42
Panowie, pomóżcie! Kupiłam właśnie lampę YN-460II do mojego Olka E-PL2 i nie mogę ich zmusić do współpracy. Sama lampa działa, można zmieniać tryby i siłę błysku, fotocela również sprawna. Problemy zaczynają się, kiedy podpinam lampę do gorącej stopki - lampa jakby się zawiesza, nie ma możliwości sterowania, ani nawet wyłączenia, a przede wszystkim nie błyska. Czy ja coś robię źle? Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki.

jarek_gd
17.01.14, 17:58
Panowie, pomóżcie! Kupiłam właśnie lampę YN-460II do mojego Olka E-PL2 i nie mogę ich zmusić do współpracy. Sama lampa działa, można zmieniać tryby i siłę błysku, fotocela również sprawna. Problemy zaczynają się, kiedy podpinam lampę do gorącej stopki - lampa jakby się zawiesza, nie ma możliwości sterowania, ani nawet wyłączenia, a przede wszystkim nie błyska. Czy ja coś robię źle? Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki.
Nie masz innego aparatu, żeby porównać?

realnasty
17.01.14, 18:11
No właśnie sprawdziłam z Canonem 450D i działa, więc wygląda na to, że gorąca stopka jest uszkodzona, bo przecież to jest uniwersalna lampa. Ale to strasznie dziwne, bo: 1) na mój gust lampa powinna po prostu nie działać, a nie się zawieszać 2) gorąca stopka nie była nigdy używana i zawsze schowana za zaślepką. Co o tym sądzicie? Serwis Olka pracuje w piątki tylko do 15:30, więc niestety nie mogę się ich poradzić w tej kwestii.

fret
17.01.14, 18:15
Takie objawy są jak zewrzesz styki w lampie (możesz zrobić eksperyment). Wyglada na to, że w Olku masz zwarte styki w stopce.

realnasty
17.01.14, 18:54
Hmm, to bardzo ciekawe, co mówisz. Możesz rozwinąć?

fret
17.01.14, 19:00
Hmm, to bardzo ciekawe, co mówisz. Możesz rozwinąć?

To proste, błysk jest wyzwalany przez zwarcie styków w lampie. Włącz lampę, zewrzyj styki (nożem, widelcem, albo spinaczem) i potrzymaj zwarcie. Zobaczysz, że lampa raz błyśnie, a później nie będzie na nic reagować, tak jak piszesz. Ożyje dopiero jak zlikwidujesz zwarcie.

realnasty
17.01.14, 19:05
Rozumiem. A czy jest jakiś sposób, żeby zlikwidować to zwarcie na stopce? I masz pomysł, skąd ono może się brać?

Niestety nie mogę dać plusika, ale bardzo dziękuję :) Teraz przynajmniej z grubsza wiem, na czym stoję.

fret
17.01.14, 19:10
Na stopkę Olka nie mam pomysłu :(

No i mam nadzieje, że nie robiłaś wczesniej eksperymentów z jakąś starą lampą. Stare lampy mogą mieć wysokie napięcie na stopce i mogą spalić elektronikę w aparacie, a wtedy naprawa może być bolesna.

Peterek
17.01.14, 22:06
Olka przełączyć na MANUAL. Lampa YN-460II nie ma TTL. Jest w pełni manualna. Czas błysku 1/800 s – 1/20000 s. Tak więc musisz dobierać doświadczalnie przysłonę w aparacie. Czas chyba pomiędzy 1/80 a 1/120.
http://www.wiejaczka.pl/test-lampy-blyskowej-yn-460-ii/
http://www.optyczne.pl/index.php?test=aparat&test_ap=151

realnasty
18.01.14, 00:02
Na stopkę Olka nie mam pomysłu :(

No i mam nadzieje, że nie robiłaś wczesniej eksperymentów z jakąś starą lampą. Stare lampy mogą mieć wysokie napięcie na stopce i mogą spalić elektronikę w aparacie, a wtedy naprawa może być bolesna.

Przyznam, że kiedyś próbowałam podłączyć starą lampę, ale jako że nie działała, dałam sobie spokój. Czytałam o tym napięciu, ale chyba uznałam, że skoro działa ze wspomnianym wcześniej Canonie, to Olkowi tez nic nie będzie... Jest szansa, że mi to naprawią na gwarancji?


Olka przełączyć na MANUAL. Lampa YN-460II nie ma TTL. Jest w pełni manualna. Czas błysku 1/800 s – 1/20000 s. Tak więc musisz dobierać doświadczalnie przysłonę w aparacie. Czas chyba pomiędzy 1/80 a 1/120.
http://www.wiejaczka.pl/test-lampy-blyskowej-yn-460-ii/
http://www.optyczne.pl/index.php?test=aparat&test_ap=151



Wiem, że jest w pełni manualna. Robię wszystko, tak jak trzeba, ale lampa się zawiesza.

piozet
18.01.14, 00:15
A co to znaczy "zawiesza?"
- po włożeniu na sanki i "zawieszeniu" możesz ręcznie wyzwolić?
- po zdjęciu możesz ręcznie wyzwolić?

realnasty
18.01.14, 00:19
Po podłączeniu do aparatu przestają reagować wszystkie przyciski, nie mogę wyzwolić błysku kontrolnego, bez względu na to, czy aparat jest włączony czy nie. Po zdjęciu ze stopki wszystko wraca do normy.

piozet
18.01.14, 00:33
Strzel testowo lampa z reki, wyjmij akumulatory, odłóż lampę na 5min. Zapakuj akku znow do lampy. Włóż lampę na sanki włącz i sprawdź.

realnasty
18.01.14, 00:54
Niestety. Cały czas to samo.

piozet
18.01.14, 01:21
Serwis... :-/

realnasty
18.01.14, 01:25
Jest szansa, że mi to zrobią na gwarancji czy nie bardzo? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tego typu usterki, kosztach naprawy, nic... Dokopałam się do jednego wpisu, gdzie gościowi bez gadania naprawili, ale to było w USA...

piozet
18.01.14, 01:37
Wyślij napisz, że nie działa... pewnie zrobią ;-)

fret
18.01.14, 10:59
Jest szansa, że mi to zrobią na gwarancji czy nie bardzo? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tego typu usterki, kosztach naprawy, nic... Dokopałam się do jednego wpisu, gdzie gościowi bez gadania naprawili, ale to było w USA...

Z kopania wynika, że to dość częsty problem w Olkach, więc nie musiałaś niczego spalić. Na wszelki wypadek możesz sprawdzić w guglu jakie napięcie ma ta stara lampa która podłączałaś.

realnasty
18.01.14, 12:18
Och, strasznie Ci dziękuję! Niestety "Musisz rozdać trochę punktów..." Próbowałam wczoraj znaleźć jakąś informację nt. tej lampy, ale o tej akurat nic nie piszą, a modele pokrewne mają napięcie od 3V do 330V, więc na dwoje babka wróżyła ;) Zagadałam do znajomego, który ma miernik, to może uda mi się zmierzyć to napięcie, ale podam model tej lampy, jakby ktoś miał albo coś wiedział: National PE-285.

jarek_gd
22.01.14, 10:20
A mam pytanie z innej beczki. jak wykorzystać tę lampę przy analogu. Konkretnie Olympus OM40. Czy zakup fotoceli na sanki załatwi sprawę? Chodzi mi o lampe YN 560II

fret
22.01.14, 10:30
Chcesz zakładac fotocelę na sanki aparatu? Na sanki załóż dowolną lammpkę, YN ma wbudowana fotocelę.

jarek_gd
22.01.14, 10:44
Chcesz zakładac fotocelę na sanki aparatu? Na sanki załóż dowolną lammpkę, YN ma wbudowana fotocelę.
Pytam bo różnie jest z napięciem na sankach w różnych aparatach. Założywszy fotocelę będę mógł ją odpalić zdalnie w trybie S1?

fret
22.01.14, 14:56
Nadal nie rozumiem zakładania fotoceli na sanki, a po drugie, to problem jest odwrotny. Wysokie napiecie wystepuje w starych lampach i to stara lampa może uszkodzić nowy aparat.

jarek_gd
22.01.14, 15:34
Czy fotocela zamontowana na sankach analoga zadziała jak błysk lampy w aparacie cyfrowym, wywołując błysk lampy...ehhh błyskowej YN 560II :). No już bardziej zawile nie potrafię.

Matick7
22.01.14, 15:41
Fotocela nie zadziała jak lampa zewnętrzna ; P to tylko odbiornik światła.

henry1
22.01.14, 21:33
Na OM 40 możesz założyć dowolną lampę ze stykiem centralnym.
Jeśli chcesz odpalić zdalnie lampę to na aparacie musisz mieć jakąś lampę, a zdalna powinna mieć fotocelę.
Lub możesz wykorzystać kabelek i nim połączyć lampę z aparatem.