PDA

Zobacz pełną wersję : Technika fotografowania po zachodzie Słońca



Darekw1967
18.09.11, 21:11
Witam !

Podsylam ciekawy link jak robic ciekawe zdjecia na krotko po zachodzie Slonca.


http://www.youtube.com/watch?v=ZEU66oJHx5Q&feature=player_detailpage

Pozdrawiam

epicure
18.09.11, 22:10
Lubię tego gościa, przeczytałem chyba trzy jego książki jakiś czas temu i w sumie jako początkującemu dużo mi one dały. Zastanawiam się tylko, po cholerę on kombinuje z pomiarem na niebo, skoro każdy pomiar matrycowy poprawnie naświetliłby tę scenę.

Mirek54
18.09.11, 22:21
Zastanawiam się tylko, po cholerę on kombinuje z pomiarem na niebo, skoro każdy pomiar matrycowy poprawnie naświetliłby tę scenę.

A jak bedziesz stac na przeciwko nadjezdzajacych samochodow??tez sie sprawdzi? czy akurat majac przyzwyczajenie celowania w niebo bedziesz miec spokój i cale 5 minut jeszcze na fotki

epicure
18.09.11, 22:29
Ale tam nie ma żadnych nadjeżdżających samochodów. Trochę wody, trochę wieżowców, trochę nieba i nic więcej.

Mirek54
18.09.11, 22:36
Ale tam nie ma żadnych nadjeżdżających samochodów. Trochę wody, trochę wieżowców, trochę nieba i nic więcej.
Ja pisze o wyrobieniu nawyku,bo czasu malo jest w takich wypadkach.I on tez o takim nawyku mowi,moze napisy nie oddaja tego.Ksiazki o polskim tlumaczeniu nie czytalem.W niemieckiej wersji jest to wyraznie zaznaczone jako zyskiwanie na czasie poprzez wyrobienie nawyku pomiaru.

osiem1984
18.09.11, 23:16
Dzięki za link, przyda się.

herbie_mp
19.09.11, 12:52
Filmik ciekawy, taka wiedza może się kiedyś przydać. Ale ja mam inne spostrzeżenie... Gościu ma rewelacyjną fryzurkę! :shock: :mrgreen: :lol:

henry1
19.09.11, 13:02
filmik ciekawy, taka wiedza może się kiedyś przydać. Ale ja mam inne spostrzeżenie... Gościu ma rewelacyjną fryzurkę! :shock: :mrgreen: :lol:


Cóż, artysta .:-)

epicure
19.09.11, 13:24
Znam lepszego artystę:

http://www.youtube.com/user/JaredPolin?feature=chclk

Gość ma mnóstwo edukacyjnych filmików o fotografii na YouTube: obróbka rawów, krytyka zdjęć, jakieś szybkie porady, czasem testy sprzętu (bardzo subiektywne) i, niestety, całkiem sporo pierdół.