PDA

Zobacz pełną wersję : Ciemnia w Warszawie do bw/ tani i solidny lab do koloru



glos_ludu
14.09.11, 20:14
cześć,

Czytałem kiedyś, że można korzystać z ciemni w dzielnicowych domach kultury. Czy ktoś z Was zna miejsce w Warszawie, gdzie można spróbować zabawy z negatywami bez konieczności wydawania dużej kasy na skompletowanie własnej ciemni?

drugi pod-wątek dotyczy filmów C41, gdzie można tanio i solidnie wywołać i zrobić odbitki ew zeskanować za ludzkie pieniądze.

pozdrawiam
Karol

HrabiaMiod
15.09.11, 02:31
Pogadaj z sucharem.

glos_ludu
6.12.11, 01:10
Pierwsze filmy już za mną.
Dotychczas korzystałem z:
- w kolorze z Rossmana 10.90PLN ze skanami ok 1000x1500 na CD. wyniki bardzo fajne, ale trudno mi ocenić bo doświadczenie mam prawie żadne
- cz/b w "Czarno-Białe" na Prostej w Warszawie - jutro odbieram i podzielę się wrażeniami.
Niesety na samodzielne wywoływanie nie mam jeszcze miejsca/środków/czasu, ale wrócę do tematu na emeryturze jeszcze tylko 40 lat ;)

Skanowanie... ehh. Czy ktoś w Warszawie posiada to magiczne urządzenie przystosowane do digitalizowania analogowych negatywów w semi-pro sposób i byłby gotowy wykonać usługę za kilka piw?

Wrażenia po kilku miesiącach analogowania w pełni pozytywne. Zdjęć o wiele mniej, frajda o wiele większa i jeszcze dreszczyk emocji czy wyjdzie :)
Polecam każdemu

pozdrawiam

Pilek
25.11.12, 15:07
Odświeżę temat. Ostatnio rozpocząłem zabawę z OM-2. I pierwszy film (200 z Rosmana dla testu) wywołałem razem ze skanami (2100x1400) na CD w “Kodak Express” na Krakowskim Przedmieściu za 25 zł. Co jest chyba dość drogo? Może jakieś inne miejsca polecicie?
Pozdrawiam