PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie w Warszawie "pstrykać"?



osiem1984
13.09.11, 10:07
Nie wiem czy w dobrym miejscu założyłem ten wątek. Jeśli nie to mnie wyprostujcie. Jeśli podobne pytanie już się pojawiło podeślijcie link - ja nie mogę coś znaleźć. Otóż, podpowiedzcie, gdzie się wybrać w Warszawie na fajne zdjęcia? Jakieś miejsca szczególnie polecacie? Zaznaczę, że byłem już m.in. na starym mieście, pod mostem Śląsko-Dąbrowskim, w parku Sowińskiego, w raku Moczydło. Najlepiej by były to miejsca, do które można odwiedzić w godzinach popołudniowych lub wieczornych (po pracy) ale jeśli macie dobre rady na weekendowe "pstryki" to chętnie skorzystam. Z góry dzięki.

P.S.
Jak macie jakieś zdjęcia z tych miejsc to wklejajcie. Zawsze lepiej podziała na odbiór;)

konradkkk
13.09.11, 10:31
Muzeum Powstania Warszawskiego u mnie na www
oklepaniec taki to Łazienki

osiem1984
13.09.11, 11:16
Zapomniałem dodać, że w muzeum też jakiś czas temu byłem. W sumie mógłbym powtórzyć zdjęcia ale nie wiem czy takie zdjęcia muzealnych zbiorów, są aż tak ciekawe.

konradkkk
13.09.11, 11:33
najlepiej to bierz żonę i w plener idź, ale zależy co chcesz robić

cissic
13.09.11, 11:48
klasycznie Targowa, Port Praski i okolice. jesli lubisz pociagi i torowiska to tez Praga. zawsze tez mozesz skoczyc do Wilanowa i na lache na Wisle. w listopadzie polecam tez Stare Powazki i cmentarz zydowski jesli czujesz taki klimat

---------- Post dodany o 11:48 ---------- Poprzedni post był o 11:46 ----------

jesli lubisz jak samoloty robia wzzzzziut to polecam Okecie. kiedys spokojnie wchodzilem na lotnisko na Bemowie, ale nie wiem jak teraz z tym jest

osiem1984
13.09.11, 11:52
klasycznie Targowa, Port Praski i okolice. jesli lubisz pociagi i torowiska to tez Praga. zawsze tez mozesz skoczyc do Wilanowa i na lache na Wisle. w listopadzie polecam tez Stare Powazki i cmentarz zydowski jesli czujesz taki klimat

---------- Post dodany o 11:48 ---------- Poprzedni post był o 11:46 ----------

jesli lubisz jak samoloty robia wzzzzziut to polecam Okecie. kiedys spokojnie wchodzilem na lotnisko na Bemowie, ale nie wiem jak teraz z tym jest

Hmm.. brzmi ciekawie, szczególnie Bemowo, bo miałbym naprawdę blisko i mógłbym coś jeszcze po pracy pstryknąć:)

hades
13.09.11, 12:14
Taki mi się skojarzyło http://www.filmweb.pl/Rezerwat.

A poważnie, wystarczy wyjść na miasto. Przy tej strukturze, wielkości, przeszłości tematy leżą na ulicy.

osiem1984
13.09.11, 12:25
Taki mi się skojarzyło http://www.filmweb.pl/Rezerwat.

A poważnie, wystarczy wyjść na miasto. Przy tej strukturze, wielkości, przeszłości tematy leżą na ulicy.

Film oglądałem ale.. no właśnie... Teściowa mojego pracownika pracuje w pomocy społecznej i podobno na Pradze szczególnie w rejonie tzw. "Trójkąta Bermudzkiego" po zmroku można łatwo stracić aparat...

cissic
13.09.11, 12:29
kiedys pamietam za mlodzika to tam mozna nawet bylo wypic piFko. siedzielismy tak w paru, zawsze przy ladowisku helikoptera ratowniczego i czekalismy az przyleca ratownicy i narobia wiatru. teraz moze byc roznie z wejsciem. jesli mieszkasz w okolicach Boguslawskiego, Brazownicza to nie masz daleko do Lasu Bielanskiego. polecam wybrac sie na ulice Dewajtis jesienia i obejsc caly zespol klasztorny. jesli moga byc parki miejskie to niedaleko sa calkiem urolkiwe Stawy Kellera i "moja rodzinna" Kempa Potocka. wystarczy tylko wskoczyc na rower a jesli tylek masz wrazliwy lub szkoda Ci paliwa, to kiedys smigaly na Marymont 520 i 116. niestety teraz nie wiem jak jak jest z tymi autobusami. jesienia przyjemnie tez jest w okolicach Parku Krasinskiego przy Placu Wilsona i Placu Slonecznego. dalej jest Cytadela i juz Nowe Miasto. tez mozna popstrykac:)

osiem1984
13.09.11, 12:52
kiedys pamietam za mlodzika to tam mozna nawet bylo wypic piFko. siedzielismy tak w paru, zawsze przy ladowisku helikoptera ratowniczego i czekalismy az przyleca ratownicy i narobia wiatru. teraz moze byc roznie z wejsciem. jesli mieszkasz w okolicach Boguslawskiego, Brazownicza to nie masz daleko do Lasu Bielanskiego. polecam wybrac sie na ulice Dewajtis jesienia i obejsc caly zespol klastorny. jesli moga byc parki miejskie to niedaleko sa calkiem urolkiwe Stawy Kellera i "moja rodzinna" Kempa Potocka. wystarczy tylko wskoczyc na rower a jesli tylek masz wrazliwy lub szkoda Ci paliwa, to kiedys smigaly na Marymont 520 i 116. niestety teraz nie wiem jak jak jest z tymi autobusami. jesienia przyjemnie tez jest w okolicach Parku Krasinskiego prze Placu Wilsona i Placu Slonecznego. dalej jest Cytadela i juz Nowe Miasto. tez mozna popstrykac:)

Oo :) Sporo miejsc, no to chyba przez najbliższy czas o ile go będę miał, to nie będę się nudził. Na początek wybiorę lotnisko. Następny cel lasek bielański. dzięki cissic.

brudnyhary
13.09.11, 13:01
może cytadela fajne klimaty ale w środku światło słabiutkie to tylko statyw pozdrawiam

Eddie
13.09.11, 14:22
Hades ma rację, w Warszawie po prostu wystarczy wyjść z domu. Oczywiście, dobrze jest w miarę znać miasto, wiedzieć gdzie i jaka architektura występuje, tak na przykład, ale dla tubylca to nie problem.
Tzw "trójkąt bermudzki" wciąż stanowi spore wyzwanie, jednak ulica Ząbkowska od Targowej do Brzeskiej jest dość spokojna. A przy Ząbkowskiej przecież jest Koneser, warto się tam zakręcić.
Warto połazić po centrum, szczególnie w okolicach nowych biurowców. Okolice Emilii Plater, ulice Nowogrodzka, Żurawia, Wspólna, Hoża, Wilcza i tamte rejony ogólnie, aż do placu Konstytucji.
Jest gdzie łazić, tylko trzeba się ruszyć, wygodne buty założyć i poświęcić kilka godzin na jeden wypad. Potem drugie tyle na kolejny, itd, itp ;)

osiem1984
13.09.11, 14:27
Hades ma rację, w Warszawie po prostu wystarczy wyjść z domu. Oczywiście, dobrze jest w miarę znać miasto, wiedzieć gdzie i jaka architektura występuje, tak na przykład, ale dla tubylca to nie problem.
Tzw "trójkąt bermudzki" wciąż stanowi spore wyzwanie, jednak ulica Ząbkowska od Targowej do Brzeskiej jest dość spokojna. A przy Ząbkowskiej przecież jest Koneser, warto się tam zakręcić.
Warto połazić po centrum, szczególnie w okolicach nowych biurowców. Okolice Emilii Plater, ulice Nowogrodzka, Żurawia, Wspólna, Hoża, Wilcza i tamte rejony ogólnie, aż do placu Konstytucji.
Jest gdzie łazić, tylko trzeba się ruszyć, wygodne buty założyć i poświęcić kilka godzin na jeden wypad. Potem drugie tyle na kolejny, itd, itp ;)

Ja w Warszawie mieszkam od 8 lat ale aż wstyd się przyznać, że dobrze miasta nie znam.. Ehh.. ale po to własnie ten wątek. Wypisujcie co, gdzie warto zobaczyć z aparatem a ja skrzętnie zbieram Wasze pomysły i robię listę miejsc do zaliczenia :D

Saboor
13.09.11, 15:13
Weź aparat w łapę zarezerwuj sobie kilka godzin, i w drogę.
To chyba najlepsza metoda, znajdziesz taakie miejsca i sytuacje a i ludzi ciekawych.

cissic
13.09.11, 15:21
wpadnij kiedys na AWF bo na treningach nie brakuje tematow:)
tylko godzine musisz trafic

ajan
13.09.11, 17:33
Zapomniałem dodać, że w muzeum też jakiś czas temu byłem. W sumie mógłbym powtórzyć zdjęcia ale nie wiem czy takie zdjęcia muzealnych zbiorów, są aż tak ciekawe.

Może Krakowskie...


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img43.imageshack.us/img43/9020/p7190161abc.jpg)

osiem1984
13.09.11, 17:40
Trochę oklepane.