PDA

Zobacz pełną wersję : DUCH jakiś?



Mcarto
10.09.11, 13:07
Nie wiem co się stało ale mój komputer (eksplorator, lightroom) nie widzi niektórych plików Jpg. zawartych w folderach. Wyświetla je poprawnie Faststone. Wszystkie programy poprawnie odczytują liczbę zdjęć w tym folderze.
Nie wiem co może być przyczyną? Sprawdzałem opcje wyświetlania i nie wygląda na to żeby te zdjęcia były ukryte/ zabezpieczone przed odczytem. Nigdy czegoś podobnego nie miałem - chciałem wkleić jedno z nich ale nic z tego bo widzi je tylko Faststone; kopiuje je, zapisuje pod inną nazwą ale dalej pozostają niewidoczne.

grizz
10.09.11, 13:28
1/ A te pliki są fizycznie w tych miejscach? Sprawdź z jakiegoś livecd linuxa. MOżliwe, że je wyssało, a faststone działa tylko na swoim cache'u.

2/ Oczywiście przepuść spybota, adaware i antywirusa na pełne skanowanie.

Mcarto
10.09.11, 14:39
1/ A te pliki są fizycznie w tych miejscach? Sprawdź z jakiegoś livecd linuxa. MOżliwe, że je wyssało, a faststone działa tylko na swoim cache'u.

2/ Oczywiście przepuść spybota, adaware i antywirusa na pełne skanowanie.

Nie wiem jak wykonać livecd linuxa, trochę poczytałem- znalazłem nawet wersję na pendrive ale nie wiem jak to wykonać. Poszedłem inną drogą i zainstalowałem AltComandera który odnajduje i otwiera tego JPGa?
Eksplorator Machinery widzi tego JPG (to HDR wykonany za pomocą Machinery), Faststone też go widzi (edytowałem go chyba w nim poprzednio), Eksplorator windows i inne programy na nim oparte mają problem.
Miałem już podobne problemy z innymi dwoma plikami kilkanaście dni temu i stąd pytanie.

Nie podejrzewam wirusa - mam legalną wersję Norton Antywirus który b.dobrze zabezpiecza cały system. To już chyba szybciej jakiś mój błąd z użytkowaniem Machinery - jeden z poprzednich plików chyba też był edytowany za pomocą Machinery?

marek7001
10.09.11, 14:45
Nie wiem jak wykonać livecd linuxa, trochę poczytałem- znalazłem nawet wersję na pendrive ale nie wiem jak to wykonać. Poszedłem inną drogą i zainstalowałem AltComandera który odnajduje i otwiera tego JPGa?
Eksplorator Machinery widzi tego JPG (to HDR wykonany za pomocą Machinery), Faststone też go widzi (edytowałem go chyba w nim poprzednio), Eksplorator windows i inne programy na nim oparte mają problem.
Miałem już podobne problemy z innymi dwoma plikami kilkanaście dni temu i stąd pytanie.

Nie podejrzewam wirusa - mam legalną wersję Norton Antywirus który b.dobrze zabezpiecza cały system. To już chyba szybciej jakiś mój błąd z użytkowaniem Machinery - jeden z poprzednich plików chyba też był edytowany za pomocą Machinery?

Witam.
Jeśli myślisz o błędzie spowodowanym przez Machinery, wyślij maila do autora programu.

grizz
10.09.11, 14:47
Nie wiem jak wykonać livecd linuxa, trochę poczytałem- znalazłem nawet wersję na pendrive ale nie wiem jak to wykonać. Poszedłem inną drogą i zainstalowałem AltComandera który odnajduje i otwiera tego JPGa?
Eksplorator Machinery widzi tego JPG (to HDR wykonany za pomocą Machinery), Faststone też go widzi (edytowałem go chyba w nim poprzednio), Eksplorator windows i inne programy na nim oparte mają problem.
Miałem już podobne problemy z innymi dwoma plikami kilkanaście dni temu i stąd pytanie.

Nie podejrzewam wirusa - mam legalną wersję Norton Antywirus który b.dobrze zabezpiecza cały system. To już chyba szybciej jakiś mój błąd z użytkowaniem Machinery - jeden z poprzednich plików chyba też był edytowany za pomocą Machinery?

1/ livecd wykonuje się tak: ściąga. Wypala. Uruchamia. ;)

2/ przeskanuj innym programem. Wirusy często potrafią się ukryc przed danym antywirusem.

---------- Post dodany o 14:47 ---------- Poprzedni post był o 14:45 ----------

3/ przeskanuj dodatkowo spybotem i adaware, i jeszcze bodajże ccleanerem. One wykrywają nietypowe zmiany w rejestrach itd.

4/ kopie zapasową masz?

Mcarto
10.09.11, 20:29
Skanowanie niczego złego nie pokazało.

Livecd... Hm... nie wiem ale mi nie idzie - potrzebuję wersji dla debili komputerowych:???: