PDA

Zobacz pełną wersję : METZ 58 af-1



bartek2807
8.09.11, 22:45
Witam,
w końcu znalazły się pieniądze na lampę. Proszę przypomnijcie mi kiedy była ta wadliwa seria z palnikami, co później Metz zmienił dostawcę tych podzespołów. Czy da się jakoś sprawdzić (nr seryjny?) kiedy lampa została wyprodukowana? coś mi się kojarzy, że Metz nie daje gwarancji na palniki czy to prawda? Normalnie kupiłbym 58af2 ale jest różnica w cenie (899 z 1165zł) i to dość spora.

Thomasso
9.09.11, 00:06
To kup 50 AF-1, to jest poprawiona seria taka jak 58 AF-2 (charakteryzuje sie chocby metalowa stopka mocowania).

T.

bartek2807
9.09.11, 18:35
metz 50af2 jest słabsza i z tego co wyczytałem nie ma strobingu, a ja chciałbym w dzińczasem pobłyskać. no i 50tka ma jeden palnik

Thomasso
9.09.11, 20:34
metz 50af2 jest słabsza i z tego co wyczytałem nie ma strobingu, a ja chciałbym w dzińczasem pobłyskać. no i 50tka ma jeden palnik

No widzisz... Mocniejsza jest niewiele. IMHO w codziennym uzytkowaniu amatorskim roznica zadna.
Nie demonizujmy dwuplanikowosci. Owszem rozwiazanie fajne, ale ja i tak wole w sufit walnac :)
Strobingu??? Rozumiem ze chodzi ci o sychro do szybkich czasow (czyli FP, badz HSS inaczej) - ma i ta funkcje.

Tomek

bartek2807
9.09.11, 20:49
nie wiedziałem że HSS to synchronizacja z krótkimi czasami.
58af1 jest lekko mocniejsza i ma drugi palnik. nie demonizuje ale 50ka jest droższa tylko 200zł.
Boję się tylko, starej serii z wadliwymi palnikami.
Wiesz może czy gwarancja olka obejmuje też palnik?
wysłałem zapytanie do Metza www. sprawie i otrzymałem odpowiedz:


"Palnik jest traktowany jak żarówka , te nigdzie nie są objęte gwarancją "

---------- Post dodany o 20:49 ---------- Poprzedni post był o 20:47 ----------

i jeszcze co do lampy to miałem tumaxa 386afz i się spalił po 3000błysków, po gwarancji. Chcę kupić coś dobrego, co mi posłuży i z czego będę zadowolony. Fl50 trochę droga jest

salvadhor
9.09.11, 22:17
nie wiedziałem że HSS to synchronizacja z krótkimi czasami.
58af1 jest lekko mocniejsza i ma drugi palnik. nie demonizuje ale 50ka jest droższa tylko 200zł.
Boję się tylko, starej serii z wadliwymi palnikami.
Wiesz może czy gwarancja olka obejmuje też palnik?
wysłałem zapytanie do Metza www. sprawie i otrzymałem odpowiedz:


Jak chcesz kupić lampę używaną - to każdy model będzie loterią (ile pochodzi).

Jak chcesz kupić nówkę to Metz 50 Af-1 będzie logiczniejszym wyborem - nowsza konstrukcja, itp itd.

Natomiast co do awaryjności 58 af-1 - to trzeba mieć wyjątkowego pecha, by coś było nie tak z tą lampą - mój model błyskał i błyskał... i błyskał...

bartek2807
9.09.11, 22:27
czy da się sprawdzić rok produkcji lampy np po nr seryjym?

Janeczek
10.09.11, 07:54
MIalem kilka 48AF i 58AF w roznych systemach, generalnie blyskaly, do Sony A900 kupilem kiedys nowke 48 i padla 100 blyskach...

Znam serwis, ktory naprawia metze, nie ma tragedii w kosztach, procz wadliwego palnika, spalic go, to na prawde trzeba sie postarac i wykazac sie niska wiedza o sprzecie

pozdrawiam serdecznie
Janek

Nemo5576
10.09.11, 08:16
A gdzie ten serwis? Komuś mogą się przydać namiary :)

Janeczek
10.09.11, 10:42
Chyba nie jest to tajemnica ale lampy metza oficjalnie serwisuje Fototechnika, natomiast faktycznie dla nich wykonuje to Fotokomplex z Gdynii, ktory polecam, szybko, sprawnie i bez sciemniania

pozdrawiam serdecznie
Janek

bartek2807
10.09.11, 16:46
Jakie są orientacyjne koszty naprawy?

Thomasso
10.09.11, 17:11
Jakie są orientacyjne koszty naprawy?

Kup w koncu ta lampe, a nie dywaguj co i jak i jakie sa koszty ewentualnej naprawy.
Stac Cie - kup FL-50R. Nie stac Cie - w takim razie masz jedyna sensowna alternatywe - Metz.
Kreci Cie wieksza moc 58 AF-2 i ten drugi palnik - bier ja. Jesli nie i chcesz jeszcze zaoszczedzic (zdjecia na tym nie straca) to 50 AF-1.
I ruszaj robić zdjęcia...

Tomek.

Janeczek
10.09.11, 17:40
Przeciez ta minimalnie wyzsza moc to pic na wode, podnosza pewnie napiecia i bardziej palnik dostaje w dupe....

CO do kosztow napraw sugeruje dzwonic do serwisu wujek google nie boli

pozdrawiam serdecznie
Janek

bartek2807
10.09.11, 22:33
zamówione METZ 58 af-1. jak pójdzie palnik to akurat ewentualna naprawa będzie kosztowała tyle co nowy 58af2.

alvent
15.12.11, 10:43
czy jest kolega zadowolony z 58 AF-1?. Też przymierzam się do jej zakupu.
Pozdrawiam

Grzes55
6.05.12, 21:35
Chyba mi się przytrafiło nieszczęście z lampą Metz 58 af-1. Dziś ja wyjąłem, założyłem na aparat, włączyłem, poprosiłem rodzinkę o uśmiech i .. nic, aparat zrobił zdjęcie bez błysku. Powtórka i podobnie. Lampa wydaje się że działa, ale nie błyska (błysk testowy również nie działa). Dodatkowy palnik jak go włączę to działa. Przypuszczam , że to prawdopodobnie spalił się palnik główny. Czy ktoś może mi pomóc potwierdzić moje przypuszczenie?
Idąc dalej jakie są koszty serwisu? Opłaca się naprawiać, czy może od razu pomyśleć nad nową lampą? Lampę kupiłem jako używaną, śmigała u mnie przez 2 lata, była ogólnie super. Jeden z serwisów był już polecany w tym wątku, czy może zna ktoś jakiś dobry serwis w Łodzi lub okolicach?

Mirek54
6.05.12, 21:50
Chyba mi się przytrafiło nieszczęście z lampą Metz 58 af-1. Dziś ja wyjąłem, założyłem na aparat, włączyłem, poprosiłem rodzinkę o uśmiech i .. nic, aparat zrobił zdjęcie bez błysku. Powtórka i podobnie. Lampa wydaje się że działa, ale nie błyska (błysk testowy również nie działa). Dodatkowy palnik jak go włączę to działa. Przypuszczam , że to prawdopodobnie spalił się palnik główny. Czy ktoś może mi pomóc potwierdzić moje przypuszczenie?
Idąc dalej jakie są koszty serwisu? Opłaca się naprawiać, czy może od razu pomyśleć nad nową lampą? Lampę kupiłem jako używaną, śmigała u mnie przez 2 lata, była ogólnie super. Jeden z serwisów był już polecany w tym wątku, czy może zna ktoś jakiś dobry serwis w Łodzi lub okolicach?

Zadzwon i zapytaj czy nie wymienia Ci palnika za darmo.Wiem,ze u nas wymieniali,bo jakas seria miala wadliwe palniki,cos tam sie odklejalo czy pekalo.W kazdym razie zanim cos podejmiesz to zadzwon i popytaj.Oczywiscie serwis metza.

Janeczek
6.05.12, 22:40
Metza serwisuje Fotokomplex z Gdyni, mam na myslil, ze serwisuje i jest zarazem serwisem fototechniki, zadzwon do nich pogadaj czy mozesz przyslac na diagnoze, kosztuje pare zl, na pewno nie zedra, mam z nimi bardzo dobre doswiadczenia

pozdrowionka

PS
Nie puszczaj tego przez Fototechnike tylko zadzwon prosto do Fotokomplexu

Mirek54
6.05.12, 22:51
zadzwon do nich pogadaj czy mozesz przyslac na diagnoze, kosztuje pare zl, na pewno nie zedra,

Tego nie zalapalem.Wysylam,sprawdzaja co do roboty,pi razy oko wyceniaja naprawe,pytaja czy mi odpowiada.I mam dwie mozliwosci.Dzialaja dalej i sie zgadzam,i druga-jest mi za drogo,odsylaja i nic nie place.Tak jest w serwisie,i innych zakladach naprawczych.Albo ja niedzisiejszy jestem.