PDA

Zobacz pełną wersję : Adapter m/4/3 na 4/3



Krzysiek_w
5.09.11, 10:19
Witam,

chcialbym podlaczyc obiektyw 4/3 do body micro 4/3. Gdzie moge kupic taki adapter? Jeden znalazlem na allegro - ale nie ma przenoszenia zadnej elektroniki.

dziekuje za pomoc.


Krzysiek

Jacunio
5.09.11, 10:23
Witam,

chcialbym podlaczyc obiektyw 4/3 do body micro 4/3. Gdzie moge kupic taki adapter? Jeden znalazlem na allegro - ale nie ma przenoszenia zadnej elektroniki.

dziekuje za pomoc.


Krzysiek
Chyba nie tego szukałeś. Pod tym linkiem są chyba najtańsze w sklepACH internetowych:
http://www.euromega.pl/product/item/218,11404,Olympus_MMF_2_Adapter_PEN.html
Możesz także czasem znaleźć na Aledrogo jako MMF-1 LUB MMF-2.

bast
12.09.11, 16:35
A tu nowy patent Olka na nowy adapter, chyba nadchodzi puszka PROu43...

http://www.43rumors.com/patent-new-olympus-four-thirds-to-m43-adapter/ ;)

nightelf
12.09.11, 16:59
O puszce Pro, to piszą już od jakiegoś czasu.

Patent na adapter interesujący, tylko czy nie pogarsza on toru optycznego? Każde szkło więcej wpływa na jakość obrazka.

bast
12.09.11, 17:57
O puszce Pro, to piszą już od jakiegoś czasu.


Pisać piszą, a ten adapter to potwierdzenie ;)

nightelf
12.09.11, 18:21
Pisać piszą, a ten adapter to potwierdzenie ;)

Czemu uważasz go za potwierdzenie?
To tylko patent, nawet nie wiadomo czy go wdrożą do produkcji.
Sceptycznie podchodzę do plotek na temat PRO body.

bast
12.09.11, 19:37
Może źle się wyraziłem, chodzi o body do którego będzie można podpiąć szkła SHG 4/3, bez ograniczeń które są teraz (AF, wymiary korpusu/ergonomia z takim szkłem). Nie jest to tajemnicą, że duże 4/3 będzie dotąd, dopóki mikro mu nie dorówna jakością (E5).

heyahero
12.09.11, 20:34
WTF is SHG?

Thomasso
12.09.11, 20:40
WTF is SHG?

Super High Grade - szkla z najwyzszej polki - szkla pro.

T.

Vindex
13.09.11, 11:36
Może źle się wyraziłem, chodzi o body do którego będzie można podpiąć szkła SHG 4/3, bez ograniczeń które są teraz (AF, wymiary korpusu/ergonomia z takim szkłem). Nie jest to tajemnicą, że duże 4/3 będzie dotąd, dopóki mikro mu nie dorówna jakością (E5).

Duze 4/3 bedzie do momentu kiedy ludzie beda chcieli je kupowac - biorac pod uwage rosnaca popularnosc u4/3 to koniec moze byc calkiem bliski. Pro body (o ile wymagana jest rozmiar ala E5) moze sie nigdy nie pojawic. Zwiekszenie rozmiaru body czy uzycie szkiel SHG spowoduje koniecznosc bezposredniej rywalizacji z C/N/S/P i stawia taki krok pod znakiem zapytania. Wiem ze aktualnych uzytkownikow szkiel 4/3 pojawienie sie takiego body bardzo by ucieszylo ale w aktualnej sytuacji finansowej Olympusa watpie zeby pozwolili sobie na taki krok - teraz musza dbac najbardziej o przychody ...

tymczasowy_
13.09.11, 12:48
Po co Olympus sili się na body m4/3 pro, które będzie obsługiwało jednocześnie obiektywy m4/3 i 4/3 przez przelotkę usprawniającą AF. Nie lepiej jak Sony klepać równolegle coś analogicznego do NEX i SLT. Wystarczy w następcy E-5 zastosować patent z E-10/20 i dodać EVF.

Vindex
13.09.11, 13:08
Po co Olympus sili się na body m4/3 pro, które będzie obsługiwało jednocześnie obiektywy m4/3 i 4/3 przez przelotkę usprawniającą AF. Nie lepiej jak Sony klepać równolegle coś analogicznego do NEX i SLT. Wystarczy w następcy E-5 zastosować patent z E-10/20 i dodać EVF.

Czy sie sili to zobaczymy jak wyjdzie :) Co do Sony - w ich wypadku posiadanie 2 linii odbija sie raczej niekorzystnie na NEX'ach. Nowy adapter mowi jak dla mnie wyraznie: "chcecie miec szkla z AF to kupcie szkla do SLT"

tymczasowy_
13.09.11, 13:24
Czy sie sili to zobaczymy jak wyjdzie :) Co do Sony - w ich wypadku posiadanie 2 linii odbija sie raczej niekorzystnie na NEX'ach. Nowy adapter mowi jak dla mnie wyraznie: "chcecie miec szkla z AF to kupcie szkla do SLT"Na NEX'ach niekorzystnie odbija się raczej brak szkieł do nich dedykowanych, czyli z bagnetem E. Przejściówka A->E z AF po fazie jest chwilową zapchaj dziurą. Funkcjonalnością nowy SLT odjechał i Nikonowi i Canonowi o prawie lata świetlne, a jak się pojawi FF A99 to Nikon i Canon zrobią sepuku.

PS
Dobrze że NEX'y odbijają się niekorzystnie i sprzedają się lepiej od m4/3, gdyby odbijały się korzystnie, to m4/3 znowu musiał by uciekać w niszę ... gdzyż NEXy sprzedawałyby się duuużo lepiej od m4/3.

epicure
13.09.11, 14:09
Funkcjonalnością nowy SLT odjechał i Nikonowi i Canonowi o prawie lata świetlne, a jak się pojawi FF A99 to Nikon i Canon zrobią sepuku.

Ja bym popełnił sepuku, gdybym zobaczył na zdjęciach ze swojego aparatu to, co produkują te wynalazki SLT. Jedyna zaleta tej technologii to ciągły AF w czasie zdjęć seryjnych, ale Nikon też to ma w tradycyjnych lustrzankach i jakoś jeszcze nie został pobity. A, no i jeszcze bym zapomniał o 12 kl/s i buforze zapełniającym się po sekundzie.

Vindex
13.09.11, 14:19
Na NEX'ach niekorzystnie odbija się raczej brak szkieł do nich dedykowanych, czyli z bagnetem E. Przejściówka A->E z AF po fazie jest chwilową zapchaj dziurą. Funkcjonalnością nowy SLT odjechał i Nikonowi i Canonowi o prawie lata świetlne, a jak się pojawi FF A99 to Nikon i Canon zrobią sepuku.

PS
Dobrze że NEX'y odbijają się niekorzystnie i sprzedają się lepiej od m4/3, gdyby odbijały się korzystnie, to m4/3 znowu musiał by uciekać w niszę ... gdzyż NEXy sprzedawałyby się duuużo lepiej od m4/3.


No jak dla mnie ta przejsciowka oznacza wlasnie ze nie nalezy sie spodziewac za duzo szkiel E-mount. Prowadzenie dwoch rownoleglych systemow jest dosc kosztowne a przejsciowka to rozwiazuje w sposob szybki i wygodny (dla Sony). Co do sprzedazy NEX'a - marketing to Sony ma zdecydowanie lepszy od Panasonic'a czy Olympusa ale patrzac na road map szkiel to nie wiem czy mozna NEX'a traktowac jako system (a tym bardziej sensowny system).

GoBo
20.10.14, 11:07
Podepnę się pod stary temat. Mój problem jest jednak trochę inny.
Mam obiektyw Tamron z jakimś mocowaniem (chyba adapt-a-matic, ale tutaj to nieistotne) z przejściówką na 4/3.

Szukam taniego adaptera z 4/3 na body m4/3, czyli odpowiednika MMF-3 ale bez automatyki.
Gdzie to mogę kupić? Może ma ktoś na zbyciu?

PiotrM
17.07.17, 11:01
Witam
Mam pytanie o adapter z systemu m4/3 do 4/3.

Takie dość nietypowe przejście, ale chciałbym zakupić obiektyw ( może kilka) z mocowaniem m4/3 podpiąć do starego Olympusa e-520 z mocowaniem 4/3.
A z czasem zakupić bezlusterkowca i mieć już odpowiednią szklarnię.

Więc, czy istnieje taka przejściówka ??? w Internetach nie znajduje.

fret
17.07.17, 11:25
Nie ma i nie będzie. W drugą stronę sprawa jest prosta, wystarczy odsunąć obiektyw od korpusu. Obiektyw m4/3 przejściówka musiałaby wbijać w korpus dużego 4/3 :)

Roberto73
17.07.17, 11:30
A tak zapytam z ciekawości, do tej pory jakim obiektywami robiłeś zdjęcia w starym systemie?

amazury
17.08.17, 21:38
Witam! Nie znalazłem w tym wątku odpowiedzi na pytanie, które mnie mocno interesuje: jak szybki (w porównaniu z obiektywami m/4/3) jest AF w kombinacji puszka + adapter + ED 70-300? Czy może ktoś z Forumowiczów ma doświadczenia w praktycznym użyciu takiego zestawu? Moje fotozainteresowania to fotografia lotnicza, stąd szybkość i celność AF ma kolosalne znaczenie. Obecnie używam EM-10 ale jakiś czas temu miałem E-510+ZD70-300 i byłem bardzo zadowolony z efektów tej współpracy :) A swoją drogą, ciekawe jak spisywałby się zestaw no EM-10 + adapter + szkło ze stajni Nikona? Z góry dzięki za pomoc.

Roberto73
17.08.17, 23:10
Jest baaaaaaaaardzo wolny , a jeszcze z EM-10 to jeszcze baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardziej wolny. Adapter i szybki AF nie idzie w parze

Bodzip
18.08.17, 07:00
Witam! Nie znalazłem w tym wątku odpowiedzi na pytanie, które mnie mocno interesuje: jak szybki (w porównaniu z obiektywami m/4/3) jest AF w kombinacji puszka + adapter + ED 70-300? Czy może ktoś z Forumowiczów ma doświadczenia w praktycznym użyciu takiego zestawu? Moje fotozainteresowania to fotografia lotnicza, stąd szybkość i celność AF ma kolosalne znaczenie. Obecnie używam EM-10 ale jakiś czas temu miałem E-510+ZD70-300 i byłem bardzo zadowolony z efektów tej współpracy :) A swoją drogą, ciekawe jak spisywałby się zestaw no EM-10 + adapter + szkło ze stajni Nikona? Z góry dzięki za pomoc.
Nie mam zastrzeżeń co do celności AF. 100 % trafień. Ale nim Ci wyostrzy, to samolot wyląduje, a pasażerowie wysiądą. Bardzo nadaje się taki zestaw do pseudo makro (motylki)

amazury
18.08.17, 17:37
No i dobra, dzięki za opinie :)!

darek_walcz
13.09.17, 14:28
A czym różni się MMF-1 od MMF-3?

apz
13.09.17, 16:20
A czym różni się MMF-1 od MMF-3?

kolorem i uszczelkami..

darek_walcz
13.09.17, 17:11
kolorem i uszczelkami..
Dzięki A dokładniej? Który jest uszczelniony?
Rozumiem, że współpraca obiektywu poprzez nie jest taka sama?

DzejPi
13.09.17, 19:38
Trójka jest uszczelniona

bogdi
12.11.17, 14:04
to i ja się podpytam, czy przejściówka z AF (olympys kontra chińskie małe rączki) są różnice w działaniu ?, druga sprawa, jak będzie się spisywać z olympusem makro 35mm i z obiektywami firm niezależnych, np sigma 135-400, tak sobie wykombinowałem, że 35 makro plus przejściówka będzie tańsza od panasonica makro 30, a do użytku sporadycznego w całkowicie by mi wystarczyłą

piasbog
12.11.17, 14:48
Adapter 4/3 na m43 nie zawiera elementów optycznych i elektronicznych, więc cudem techniki nie jest. Chiński zapewne będzie luźniejszy i bardziej podatny na gubienie sygnału pomiędzy body a obiektywem, przynajmniej tak było w moim egzemplarziu. AF zd50-200 na EM-1 był całkiem dobry, jak będzie z obiektywami o których piszesz nie wiem, istotne jest czy Twój korpus ma wsparcie dla af fazowego (dokładniej bez niego na pewno będzie kiepski).

bogdi
12.11.17, 14:52
mam panasonic gx7

Roberto73
12.11.17, 14:55
Nie masz żadnej różnicy w działaniu w porównaniu z oryginalnym. Natomiast może być różnica w jakości samego tworzywa czy też spasowania. Ale różnice są tak niewielkie, a w cenie jednak spore, że moim zdaniem nie warte. Szybkość działaniami będzie zależna oczywiście jak już pewnie poczytales, od sprawności i jakości silnika AF montowanego w danym obiektywie, oraz od tego czy to model em1 z czujnikami AF na matrycy :). I masz rację, jeśli używasz sporadycznie macro, to taka opcja jest całkiem fajna i tania

viruuss
12.11.17, 19:24
miałem chińczyka, problemem były luzy i dosyć częste niestyki, jeżeli to będzie jedyny obiektyw 4/3 to tak jak u mnie rozwiązałem sprawę oklejając taśmą izolacyjną, od tego momentu było ok, szybkość AF jest tragiczna z 35 będzie dramat :)

schuttenbach
12.11.17, 21:32
Tylko że w przypadku macro z AF można zrezygnować.

bogdi
13.11.17, 12:16
wiem, mi nie chodzi o konkretne makro (pszczółki, motylki) czasami muszę zrobić jakiś detal, nie chce mi się już kombinować z nikonem i soczewkami, wątpię abym wykorzystał 1-1