PDA

Zobacz pełną wersję : Pilot&Wężyk



tropic
29.08.11, 17:09
Witam.Pytanie natury technicznej...
http://eltec.pl/APARATY-FOTOGRAFICZNE/Piloty-wezyki-spustowe/Wezyk-spustowy-OLYMPUS-zam-RM-UC1-SR-E2.html
http://eltec.pl/APARATY-FOTOGRAFICZNE/Piloty-wezyki-spustowe/Pilot-IR-OLYMPUS-RC-1-zam-RM-1-RM-2.html
...dwa urządzenia o takim samym zastosowaniu ale żadne nie działa.Wiem że to tanie badziewie ale coś jest nie tak.
Zero reakcji przy pilocie i przy wężyku.Czy wymaga to jakichś dodatkowych zabiegów, jakiegoś hokus-pokus czy co...??
Oba urządzenia do E 500...

slaszysz
29.08.11, 17:24
A ustawiałeś tryb wyzwalania pilotem? Pod tym przyciskiem, gdzie się wybiera też zdjęcia seryjne. Takie 2 ikonki z piorunem: 0s i 2s.

tropic
29.08.11, 19:16
Teraz ustawiłem, ale dalej nici....

Jack
29.08.11, 20:49
Teraz ustawiłem, ale dalej nici....Może to nieco głupie - może nie wyjąłeś z pilota folii izolującej, która chroni bateryjki przed rozładowaniem w trakcie magazynowania:roll:
Jack

Amigo!
29.08.11, 20:56
Taki sam, na kabelku, mam i działał z E510 bezproblemowo.
Leży teraz w szufladzie niepotrzebny :)

tropic
29.08.11, 21:37
bez jaj...żadnej folii nie ma na baterii,kabelek też niczym nie zabezpieczony...

Mirek54
29.08.11, 21:44
Tak mnie sie po glowie blaka.Jesli nie ma folii to moze wyladowana bateria.
A jesli chodzi o teego na kabelek to:Nie masz czasem ustawionej blokady w aparacie,ze jak nie jest ostro to nie wyzwolisz?Moze chcesz wyzwalac a nie ustawia ostrosci.
Sprawdz na komorce tel. czy ten na baterie wysyla jakies info.

henry1
29.08.11, 21:48
bez jaj...żadnej folii nie ma na baterii,kabelek też niczym nie zabezpieczony...

Na stronie 33, 34 instrukcji obsługi E-500 jest napisane jak z tego korzystać.
Tam jest napisane jak aktywować funkcję zdalnego sterowania.
E-500 nie miałem i nie sprawdzałem czy to działa.
Może bateryjka w pilocie za słaba ?

tropic
29.08.11, 21:59
ok.bateryjka może być felerna a co z wężykiem ??

---------- Post dodany o 19:59 ---------- Poprzedni post był o 19:58 ----------

jak na komórce sprawdzić info z pilota ??

henry1
29.08.11, 22:05
ok.bateryjka może być felerna a co z wężykiem ??

Moze któraś z żył w przewodzie nie ma przejscia ?
Czeste wyginanie przewodu przy wtyczkach i kłopot gotowy.

---------- Post dodany o 22:05 ---------- Poprzedni post był o 22:04 ----------


ok.bateryjka może być felerna a co z wężykiem ??

---------- Post dodany o 19:59 ---------- Poprzedni post był o 19:58 ----------

jak na komórce sprawdzić info z pilota ??

Sfotografuj diodę nadawczą pilota, powinna lekko błyskać.

HrabiaMiod
29.08.11, 23:40
A to na pewno dobry wężyk? Np do e1 był zupełnie inny niż do późniejszych Olkow - może w e500 jest ten sam? Jak coś, mam na zbyciu : )

skow
30.08.11, 00:04
ok.bateryjka może być felerna a co z wężykiem ??

Sory, ale skąd Ci przyszło do głowy, że E-500 obsługuje wężyk?
E-500 i E-330 raczej nie obsługują wężyka.
Wężyk na pseudoUSB 12pin pojawił się chyba dopiero wraz z E-510.

osiem1984
30.08.11, 01:37
Znam sklep eltec, też tam czasami coś kupowałem, ale dopiero teraz dojrzałem do stwierdzenia, że oni tam sprzedają jakiś najtańszy badziew i trzeba uważać co się tam kupuje. Ja podskoczył do nich na Słupecką jeśli masz możliwość i zapytał osobiście. Jeśli nie masz możliwości to jak mi podasz model tego dziadostwa to podskoczę do nich w piątek. Też mam 510 więc poproszę aby mi pokazali na moim sprzęcie jak to działa. Pozdrawiam.

romek1967
30.08.11, 08:04
@Tropic - rozwiązanie jest prościutkie, wybierasz w TG kawiarnię gdzie dają dobrą kawę, podjeżdżam ze szpejem, sprawdzamy i wszystko jasne. Proste?

---------- Post dodany o 08:04 ---------- Poprzedni post był o 06:39 ----------

Ściągnąłem manual do E-500, słowa nie ma na temat wyzwalania wężykiem, jest za to jako opcja pilot RM-1. W opisie oryginalnego wężyka Olympusa też nie ma wymienionej w obsługiwanych aparatach E-500. IMHO więc należy sprawdzić pilota na innym Olympusie, lub innego pilota na Twojej E-500. Tudzież sprawdzić bateryjkę w pilocie ;)

tropic
30.08.11, 12:39
Fakt! w instrukcji obsługi nic nie pisze o wężyku a jeno o pilocie...aber ! wydawać by się mogło że jest to czynność czysto mechaniczna i wyzwolenie migawki sprowadza się do zwarcia dwóch przewodów !!! Dodatkowo w opisie producenta wężyka znalazł się E 500 !!! Stąd moje zainteresowanie i rozczarowanie że nie działa...

Nemo5576
30.08.11, 23:50
Pozwolę się przypiąć do wątku. Ma ktoś oryginalny wężyk RM-UC1(W)? Bo chciałem nabyć, ale jak zobaczyłem cenę to mną lekko wstrząsnęło. Ma toto jakieś specjalne zalety w porównaniu z zamiennikami?

sikor
31.08.11, 17:30
Pozwolę się przypiąć do wątku. Ma ktoś oryginalny wężyk RM-UC1(W)? Bo chciałem nabyć, ale jak zobaczyłem cenę to mną lekko wstrząsnęło. Ma toto jakieś specjalne zalety w porównaniu z zamiennikami?

Możesz kupić Hahnela HRS280. Mam i jestem zadowolony. Kosztował coś ok. 90 zł. Poprzedni chiński za 30 zł po dwóch miesiącach przestał działać.