PDA

Zobacz pełną wersję : kompletnie prześwietlone...



lasia
20.08.11, 20:09
witam, mam taki problem ;) od niedawna mam olka e410 i kompletnie nie mogę się z nim dotrzeć... (poprzednio miałam sony h9) mój obecny problem to długi czas naświetlania. Byłam dziś nad dosyć rwącą rzeczką i chciałam użyć dłuższego czasu, aby woda była rozmyta. Nastawiłam czas 1s (i tak krótki), przysłonę maksymalnie domkniętą (22), iso 100...i wyszło kompletnie białe zdjęcie...help, próbowałam ustawić ekspozycję nawet na -4 ale nic z tego nie wyszło. Pomóżcie...

epicure
20.08.11, 20:11
Nie rozmyjesz rzeczki w dzień bez zastosowania szarego filtra. Każde takie zdjęcie będzie prześwietlone, bo nawet przy najniższym iso i najwyższej przysłonie światła będzie za dużo.

osiem1984
20.08.11, 21:18
Nie rozmyjesz rzeczki w dzień bez zastosowania szarego filtra. Każde takie zdjęcie będzie prześwietlone, bo nawet przy najniższym iso i najwyższej przysłonie światła będzie za dużo.
Zgadzam się, kup sobie filtr szary pełny (jakiś najprostszy model można dostać już dość tanio 30-40 zł).

Toster_88
23.08.11, 16:28
Polaryzacyjne też będzie ok, a jak ładnie nim pokręcisz, to i rzeczka ładniejsza wyjdzie :wink:

Centus
23.08.11, 16:46
tez czasami posilkuje sie polarem robiac fotki w ostrym swietle , odnosnie przeswietlonego zdjecia zrob pomiar swiatla punktowy na najjasniejszym obszarze kadru