PDA

Zobacz pełną wersję : Panasonic G1- problem z wykryciem obiektywu po zastosowaniu adaptera m42



ketof
16.08.11, 00:45
Jeżeli już było to sorry, nie mogłem się dokopać. Jak w tytule, po dokręceniu adaptera m42 da G1 nie wykrywa obiektywu manualnego, trzeba coś przestawić w opcjach aparatu, czy może potrzebny będzie nowy firmware?

Z góry dzięki

pozdr

apz
16.08.11, 00:53
A jak ma go wykryć przecież nie ma kontaktu - pewnie tak jak w olkach można wprowadzić ręcznie ogniskową, polecam poczytać w instrukcji obsługi - będzie tam napisane.

Pozdrawiam AP.

Vindex
16.08.11, 00:58
Jeżeli już było to sorry, nie mogłem się dokopać. Jak w tytule, po dokręceniu adaptera m42 da G1 nie wykrywa obiektywu manualnego, trzeba coś przestawić w opcjach aparatu, czy może potrzebny będzie nowy firmware?

Z góry dzięki

pozdr

Poszukaj w menu opcji "shoot w/o lens" i wlacz ja - pozwala wlasnie na robienie zdjec z obiektywami niewidocznymi dla aparatu

ketof
16.08.11, 11:02
A jak ma go wykryć przecież nie ma kontaktu - pewnie tak jak w olkach można wprowadzić ręcznie ogniskową, polecam poczytać w instrukcji obsługi - będzie tam napisane.

Pozdrawiam AP.

Nie można nic zrobić bo ekran jest czarny z informacja że należy sprawdzić czy obiektyw jest dobrze zamontowany.

Janeczek
16.08.11, 11:32
Pokrec dobrze przejsciowka i szklem, M42 maja tendencje do "nie zalapania", powinno pomoc.

pozdrawiam serdecznie
Janek

ketof
16.08.11, 12:46
Poszukaj w menu opcji "shoot w/o lens" i wlacz ja - pozwala wlasnie na robienie zdjec z obiektywami niewidocznymi dla aparatu

Dzięki, pomogło!

---------- Post dodany o 12:46 ---------- Poprzedni post był o 12:10 ----------

Jeszcze jedna sprawa, czy z obiektywami manualnymi przy ustawianiu ostrości możliwe jest powiększenie obrazu np. x2 - trzeba coś przestawić w menu?

Pozdro

ketof
3.09.11, 15:57
Jeszcze odświeżę wątek, fotografując obiektywem dedykowanym (14-45) do G1 w trybie manualnym można ustawić opcję powiększania obrazu w wizjerze lub lcd (ruszając pierścień ostrości obraz sam się powiększa), ale czy można to samo ustawić w body gdy podłączony jest staruszek z m42? Ułatwiłoby to ustawianie ostrości zwłaszcza że nie ma potwierdzenia.

pozdro

Janeczek
3.09.11, 16:24
Z pierscienia chyba sie nie da, z tego co pamietam na krzyzaku lewo, ok i masz powiekszenie, migawka powrot do kadru

pozdrawiam serdecznie
Janek

ketof
4.09.11, 16:48
Z pierscienia chyba sie nie da, z tego co pamietam na krzyzaku lewo, ok i masz powiekszenie, migawka powrot do kadru

pozdrawiam serdecznie
Janek

Dzięki, działa!