PDA

Zobacz pełną wersję : e-620 problem z przyciskami



sniega
12.08.11, 22:43
Witam,
Oglądałem dzisiaj olka e-620 na sprzedaż. Przebieg 4500, stan wizualny bardzo dobry, zdjęcia robi. Ma jednak jedną przypadłość: funkcje aparatu "poprzestawiały" się, tzn. przyciskiem WB można zmienić rodzaj AF, przyciskiem AF zmieniamy punkty AF, przycisk zmiany punktów AF zmienia pomiar światła itd. Czy wiecie, czym to może być spowodowane i jak to można naprawić, ewentualnie ile taka naprawa kosztuje? Sprzedawca twierdzi, że aparat nigdy nie upadł, a jedyny problem miał z wyświetlaczem, który został wymieniony w ramach gwarancji. Krótko po tym gwarancji wygasła i pojawił się problem z przyciskami. Dodam, że po kilkukrotnym włączeniu-wyłączeniu funkcje przycisków czasami wracają do pierwotnej postaci.

marek7001
13.08.11, 16:16
Witam,
Oglądałem dzisiaj olka e-620 na sprzedaż. Przebieg 4500, stan wizualny bardzo dobry, zdjęcia robi. Ma jednak jedną przypadłość: funkcje aparatu "poprzestawiały" się, tzn. przyciskiem WB można zmienić rodzaj AF, przyciskiem AF zmieniamy punkty AF, przycisk zmiany punktów AF zmienia pomiar światła itd. Czy wiecie, czym to może być spowodowane i jak to można naprawić, ewentualnie ile taka naprawa kosztuje? Sprzedawca twierdzi, że aparat nigdy nie upadł, a jedyny problem miał z wyświetlaczem, który został wymieniony w ramach gwarancji. Krótko po tym gwarancji wygasła i pojawił się problem z przyciskami. Dodam, że po kilkukrotnym włączeniu-wyłączeniu funkcje przycisków czasami wracają do pierwotnej postaci.

Spróbuj zrobić reset aparatu do ustawień fabrycznych

sniega
13.08.11, 16:19
Próbowałem, nic nie pomaga niestety.

jacek00
14.08.11, 22:26
To olej ten egzemplarz. Być może został zalany i guziki wariują.

apz
15.08.11, 12:49
ZAdzwoń do serwisu spytaj za ile jest naprawa główna z wymianą płyty i sensorów - ktoś na forum pisał o takim remoncie po kilkukrotnym czy kilkunastokrotnym foceniu ma deszczu e-30-stką. Jak dostaniesz od sprzedawcy dobrą cenę i wyliczysz sobie, ze warto , to kupisz, jak nie to szukaj dalej.
Pozdrawiam AP.

sniega
15.08.11, 20:45
Dzięki za rady. Chyba sobie odpuszczę ten aparat.