PDA

Zobacz pełną wersję : Filtry Massa



osiem1984
12.08.11, 12:09
Witam od 3 lat posiadam różnego rodzaju filtry firmy massa. Wiem, że nie jest to renomowana firma (niektórzy pewnie pierwszy raz słyszą tę jej nazwę), ale czy warto wymienić konkretnie filtr UV massa na UV innej firmy? Osoba, od której kupowałem obiektyw zachęca mnie bym kupił także od niej filtry (cena ok 125 zł) - dawał 169. Czy w przypadku filtrów UV poczuję jakąś różnicę? Nie zauważyłem, żeby moje zdjęcia miały jakieś odbicia lub były mocno popsute tanim (ok 15 zł) filtrem mass. Bardzo proszę o pilną odpowiedź. Z góry wszystkim dziękuję.

Mirek54
12.08.11, 12:28
Fotografujac aparatem cyfrowym zawsze powtarzam i powtarzac bede.Filtry UV sa znakomitej jakosci kazdej firmy-Tylko przed naciśnięciem spustu nie zapominajmy ich odkrecic.

osiem1984
12.08.11, 12:41
Heh, a nie obawiasz się o zniszczenie obiektywu?

Mirek54
12.08.11, 12:46
Heh, a nie obawiasz się o zniszczenie obiektywu?
Obawiam sie-oczywiscie.Dlatego po zrobieniu fotki -przykrecamy,lub zakladamy zaslepke.
Ja moze jestem dziwny facet,ale nie zdazylo mi sie przez nieuwage uszkodzic czy zniszczyc sprzet.
To zbyt drogie zawsze dla mnie bylo,zebym wylanczal myslenie w czasie fotografowania.

osiem1984
12.08.11, 12:58
Ja osobiście wolałbym się nie wycofywać z korzystania z filtru UV ale potrzebuje konstruktywnej rady dot. różnic w jakości.

Centus
12.08.11, 15:33
Obawiam sie-oczywiscie.Dlatego po zrobieniu fotki -przykrecamy,lub zakladamy zaslepke.
Ja moze jestem dziwny facet,ale nie zdazylo mi sie przez nieuwage uszkodzic czy zniszczyc sprzet.
To zbyt drogie zawsze dla mnie bylo,zebym wylanczal myslenie w czasie fotografowania.


pod tym wzgledem jestesmy bardzo podobni

ja tez dbam o sprzet i obywam sie bez filtrow UV ktore moim zdaniem sa potrzebne na nizinach jak psu wasy a przy aparatach cyfrowych to juz chyba wogole

grunt to dbac o sprzet i patrzec gdzie sie lufe wtyka ;-)

u mnie nawet telefony po kilku latach uzywania wygladaja jak nowe

a nie powiem zeby malo uzywal , poprostu dbam i sprzet przenosze w futeralach jak gdzies odkladam to patrze na co klade i tyle

z filtrow to moim zdaniem ma sens polar albo szara polowka , faktycznie wiekszosci osob do czegos to sie przyda

ja osobiscie UV sobie odpuscilem , a po drugie jak uzywam zuiko 12-60 i 50-200 to nie kupie pierwszego z brzegu taniego filtra bo mi obiektyw optycznie

zdegraduje o klase w dol albo lepiej a przy tych srednicach i markowych UV kwoty wydane na filtr wydaja sie koszmarne