PDA

Zobacz pełną wersję : seryjna konwersja ORF do JPG



apa-sf
7.05.07, 21:51
Jakim programem mogę seryjnie przekonwertwoac kilkaset ORF do JPG? W PS próbowałem funkcji automate, lecz za każdym razem musiałem ręcznie klikać przycisk "save" przy otwartym ORF. Być może coś przeoczyłem?

Jesli PS nie daje takiej możliwości - czego można spróbować?

Dzięki za rady!

Smerf Maruda
7.05.07, 22:01
Jakim programem mogę seryjnie przekonwertwoac kilkaset ORF do JPG? W PS próbowałem funkcji automate, lecz za każdym razem musiałem ręcznie klikać przycisk "save" przy otwartym ORF. Być może coś przeoczyłem?

Ja to robię w Olympus Viewerze ;-)

RadioErewan
7.05.07, 22:02
Oczywiście, że PS daje taką możliwość. W CS masz Dr. Browns Image Processor, który w CS2 jest na stałe wmontowany w aplikację.
Od CS2 jest też możliwość prostego zapisania przez Bridge. Zaznaczasz obrazki w Bridge, wybierasz "Open in Camera RAW", otwiera się dialog ACR. Po lewej stronie zaznaczasz wszystkie zdjęcia (zadając im ew. różne parametry wywołania), i klikasz Save x Images...".
Tam w polu "Format" jest dostępny również format JPG.

Pozdrawiam

grizz
7.05.07, 22:51
Jakim programem mogę seryjnie przekonwertwoac kilkaset ORF do JPG? W PS próbowałem funkcji automate, lecz za każdym razem musiałem ręcznie klikać przycisk "save" przy otwartym ORF. Być może coś przeoczyłem?

Jesli PS nie daje takiej możliwości - czego można spróbować?

Dzięki za rady!

Ja robie sobie za pomoca UFRAW.

Otwieram wszystkie zdjęcia i każde ustawiam z osobna - nie zajmuje to dużo czaszu, wbrew pozorą, a daje efekty lepsze niż jakiś automat. Ale po ustawieniu nie zapisuje do jpega, bo konwersja trochę czasu trwaaaaa, tylko zapisuje sam plik z ustawieniami. Po zakończeniu:

ufraw-batch *ufraw i zdjęcia wywołują się według ustalonych zestawów...

RadioErewan
7.05.07, 22:54
No, ACR wywołany z Bridge pozwala manipulować nastawami bez potrzeby konwersji. Dla każdej fotki oddzielnie.

Pozdrawiam

blady
8.05.07, 01:28
Do wywoływania orf można użyć Adobe Lightrooma - bardzo fajnie działa w hurcie i pojedynczo.

irupo
16.08.07, 21:20
Jakim programem mogę seryjnie przekonwertwoac kilkaset ORF do JPG? W PS próbowałem funkcji automate, lecz za każdym razem musiałem ręcznie klikać przycisk "save" przy otwartym ORF. Być może coś przeoczyłem?

Jesli PS nie daje takiej możliwości - czego można spróbować?

Dzięki za rady!

Ja używam C1PRO ,obrabiam zdjęcia a nastepnie jak mam przygotowanych 100 -200 to klikam na wywoływanie RAW do jpg i idę spać ,albo na kawe .Opis jak się poruszać masz
TU (http://fotogalerie.pl/forum/mvnforum/viewthread?thread=1447)

Pozdrawiam

Jeronimo
16.08.07, 21:28
jak ktos nie lubi PS'a to moze nowym OS hurtowo wywolac fotki : https://forum.olympusclub.pl/topics10/raw-vt7071,96.htm?highlight=#118558