PDA

Zobacz pełną wersję : e500 pokrętło korekty ekspozycji ...



rzezniol
25.07.11, 10:08
Witam ...

Pytanko ... czy ktoś juz tak miał i czy sie z tym uporał ... jak tak to za ile :)

Moj leciwy juz e500 dostał czkawki ... pokretło korekty ekspozycji czyli to ktorym wybieramy przysłone, szas i tak dalej .... tylko dodaje .
Co ciekawe dodaje niezależnie od tego w ktorą stronę kręcę ...

Chce zwiekszyć to dodaje ... wiadomo
Chcę zmniejszyc to ... dalej dodaje ;/

Tak wiec pytanko czy ktos już tak miał ... czy dało sie to naprawić jak tak to za ile ...

A jak nie to co dalej :) co zamiast e500 aby to miało ręce i nogi ekonomiczne i jakościowe ...

Nazbierałem troche klamotow pod E-system i zmiana systemu mi sie nie usmiecha ... za duzy wydatek.

Pozdro

Jack
25.07.11, 10:42
Zasięgnij informacji w OK Serwisie w Gdańsku, tam mają dużo serca dla Olka.
Jack

tropic
26.07.11, 18:38
W Bytomiu na Moniuszki 2 masz Fototechnikę.Gostek w olku też grzebie więc zadzwoń
http://www.fototechnika.bytom.pl/

rzezniol
27.07.11, 18:34
Piszesz o tym co jest w sutenerze jak wchodzisz w moniuszki od kolejowej ??

Bo jezeli tak to mam wątpliwości :) jak kiedys tam byłem to widzialem same analogi a jak zapytalem o czyszczenie matrycy to widzialem przerazenie w oczach i stwierdzenie ze sie nie podejmie.

Wezme to w swoje rece jestem elektronikiem mysle ze dam rade... pytałem czy ktos tak miał, bo jak tak to może posiadac informacje o ewentualnej przyczynie :) ... mam nadzieje ze nic wiecej nie uszkodze :)

A jak uszkodze to ... bede musiał pomyslec do czego dalej bede podpinał moją Leice :(
Problem tylko w tym ze w razie czego chce nowe a jak nowe to kiepsko bo seria 4xx mnie nie kreci a na e5 nie uskrobie :(

Pozdro

tropic
27.07.11, 18:55
Adres dostałem od znajomej fotografki..sam nie korzystałem choć muszę tam wysłać
dwa słoiki do naprawy..tyle wiem..
Krzysztof

rzezniol
27.07.11, 19:11
Manualne szkła czy AF ??

Bo jak AF to daj znac jak dali rade...
Bo moja Leica zassala jakiegos smiecia do srodka i chcialbym gdzies ja dac wyczyscić, a takiego szkła sam macać nie bede.

Pozdro

tropic
27.07.11, 19:21
ZD 14-45 i Pentacon 1,8/50 tylko muszę wysłać kurierem bo pracuję 8-18 i sam rozumiesz...

lukasz78
27.07.11, 20:09
W suterenie chłopaki, sutener to zupełnie inna branża. ;)

Niefajna usterka jak kółko nie działa albo tylko zwiększa.

rzezniol
27.07.11, 23:09
trudne polskie słowa ... ja to zakamuflowana opcja niemiecka ;D

A co do zwieszki ... raczej nie wyjecie baterii nic nie daje :(
Nam nadzieje ze to tylko czyszczenie i ze nie trzeba bedzie odkrecac czesci odpowiedzialnych za AF i inne tego typu rzeczy.
W weekend przyjdzie czas na olka do tego terminu musze sie przygotowac nemtalnie ... i ograniczyc wakacyjne spozycie % zeby reka była pewna :)

Pozdro

tropic
27.07.11, 23:16
co to "wakacje" ???
Pozdrawiam