PDA

Zobacz pełną wersję : tablet a HD Video



osiołek
6.07.11, 07:35
witam wszystkich,

czy popularne obecnie na rynku tablety o rozdzielczości ekranu 480 linii po podłączeniu do telewizora za pomocą kabla HDMI wyświetlają prawdziwy obraz HD (720 lub 1020 linii, zależnie oczywiście od rozdzielczości zapisanego filmu), czy też przekazują obraz ze swojej matrycy LCD, który następnie jest za pomocą jakiegoś algorytmu powiększany do rozmiaru HD?
Skąd pytane? żaden z komputerów w moim domu nie ma wyjścia HDMI, zastanawiam się więc czy kupno tableta nie byłoby sposobem na oglądanie filmów z PENa na ekranie telewizora. Podłączenie bezpośrednio z aparatu za pomocą dołączonego kabla (żółta i biała wtyczka Video) nie daje ładnego obrazu, ale z tego co czytałem, to przenosi ona tylko sygnał SD, nie HD Ready :-(

janek222
6.07.11, 07:52
Tablet to nie jedyna opcja a HDMI to nie jedyne rozwiązanie.
Jeżeli TV posiada wejście VGA, to podłączasz lapka tudzież komputer i powinno śmigać (u mnie śmiga od czasu do czasu).
A najprościej to zatknąć sticka w USB w telewizorze i tak oglądać :p, ale to już wymaga delikatnych kombinacji jeżeli mowa o materiale HD.

PS. Nie wiem jaki masz tablet, ale mój sobie średnio radzi z materiałem HD.

Joki
6.07.11, 10:56
Witam serdecznie.

Nie wiem jak jest w obecnych pseudotabletach ale w normalnym TC1100 definiujesz po prostu w ustawieniach karty graficznej drugi monitor na wyjściu VGA i ustawiasz tam taką rozdzielczość jaką chcesz (na jaką pozwoli podłączony odbiornik).
Podejrzewam, że jest tak we wszystkich tabletach bazujących na normalnym Windows?
Pozdrawiam.

osiołek
6.07.11, 17:27
dziękuję za odpowiedzi. Tableta jeszcze nie mam, zastanawiam się nad zakupem jakiegoś budżetowego 7 calowego działającego pod Androidem. z obu odpowiedzi wynikałoby, że sprawa rozdzielczości nie jest taka prosta, trzeba coś zmieniać w jakiś ustawieniach, a ja po prostu chciałbym włożyć kabelek pomiędzy tablet, a odbiornik TV...
coż, tablet pewnie tak czy tak kupię (co najwyżej troszkę później) i wtedy zobaczę jak będzie działał z filmami HD.
raz jeszcze dziękuję za pomoc, licząc że odezwie się ktoś, kto spróbował takiego połaczenia u mu działa :-)

Dar-i-jush
6.07.11, 17:43
Osiołku, kup lepiej odtwarzacz multimediów, np. ASUS O!Play R1/R3 albo wersję z dyskiem. Odtwarza niemal wszystkie formaty (popatrz na stronie producenta), napisy też, zdjęcia i muzykę. Fajne małe pudełeczko za niewielkie pieniądze.

janek222
6.07.11, 21:37
Osiołku, kup lepiej odtwarzacz multimediów, np. ASUS O!Play R1/R3 albo wersję z dyskiem. Odtwarza niemal wszystkie formaty (popatrz na stronie producenta), napisy też, zdjęcia i muzykę. Fajne małe pudełeczko za niewielkie pieniądze.

Oczywiście popieram w całej rozciągłości, sam posiadam Hyundai P500 wraz z zakupem takiego urządzonka kończą się problemy z odtwarzaniem czegokolwiek...

Amigo!
7.08.11, 17:06
Używam tabletu (10', z androidem). Daje sie podłączyc kabelkiem HDMI do telewizora. Obraz wyświetlany jest w natywnej rozdzielczości komputerka (1024).
Ze strony androida nie wymaga żadnych dodatkowych czynności.

RadioErewan
7.08.11, 19:37
Iconia Tab W501 daje 720p na wyjściu HDMI, ale to nie jest tablet z 460 liniami.

osiołek
11.08.11, 23:06
Używam tabletu (10', z androidem). Daje sie podłączyc kabelkiem HDMI do telewizora. Obraz wyświetlany jest w natywnej rozdzielczości komputerka (1024).
Ze strony androida nie wymaga żadnych dodatkowych czynności.

muchas gracias, Amigo! :-)

te 1024 linie to w poziomie, tak? jeśli dobrze rozumiem Ciebie oraz Radio, to na HDMI nie ma jakiegoś cudownego zwiększenia rozdzielczości i obraz jest co najwyżej ekstrapolowany z rozdzielczości SD (w przypadku tabletów tańszych) lub HD Ready (w przypadku droższych). Full HD jest, jak rozumiem, nieosiągalne na razie (w sumie po co mi to, PENy poprzednich generacji wyciągają tylko 720 linii)

RadioErewan
11.08.11, 23:13
Nie próbowałem więcej ustawić, ale Iconia w501 napędzana jest Windows i są jakieś normalne opcje karty wideo. Po podłączeniu do plazmy wyświetliło info 720p, co mnie satysfakcjonowało. Jutro wieczorem mogę sprawdzić, czy uciągnę więcej. Tylko ten tablet ma 1280x800, więc do 460 linii mu z góry daleko.

Pozdrawiam

leszekkl
23.08.11, 13:57
witam wszystkich,

czy popularne obecnie na rynku tablety o rozdzielczości ekranu 480 linii po podłączeniu do telewizora za pomocą kabla HDMI wyświetlają prawdziwy obraz HD (720 lub 1020 linii, zależnie oczywiście od rozdzielczości zapisanego filmu), czy też przekazują obraz ze swojej matrycy LCD, który następnie jest za pomocą jakiegoś algorytmu powiększany do rozmiaru HD?
Skąd pytane? żaden z komputerów w moim domu nie ma wyjścia HDMI, zastanawiam się więc czy kupno tableta nie byłoby sposobem na oglądanie filmów z PENa na ekranie telewizora. Podłączenie bezpośrednio z aparatu za pomocą dołączonego kabla (żółta i biała wtyczka Video) nie daje ładnego obrazu, ale z tego co czytałem, to przenosi ona tylko sygnał SD, nie HD Ready :-(

Obraz HD tylko i wyłącznie przez kabel HDMI .

Darekw1967
27.10.11, 10:13
Witam !

Zastanawiam sie nad tabletem multimedialnym ktory potrafi odczytywac zewnetrzne dyski HDD.
Bylem wczoraj w Saturnie i powiedziano mi, ze tablety nie odczytuja zewnetrznych dyskow HDD poza
tabletami Appla. Podlaczali mi dysk do czegos tam... z Androidem i faktycznie zero akcji i reakcji na fakt podpiecia dodatkowego urzadzenia.

Czy naprawde zewnetrzny dysk 2.5" to taki wielki problem dla tych urzadzen ???

Pozdrawiam

Koriolan
27.10.11, 10:33
A czy ten dysk miał zewnętrzne zasilanie?? jesli nie to masz odpowiedź. Jak tablet ma zasilić dysk???

tablety Apple'a to nie wiem czy radza sobie z kartą mikro SD a co dopiero z zewnetrznym dyskiem.

Darekw1967
27.10.11, 11:04
A czy ten dysk miał zewnętrzne zasilanie?? jesli nie to masz odpowiedź. Jak tablet ma zasilić dysk???

tablety Apple'a to nie wiem czy radza sobie z kartą mikro SD a co dopiero z zewnetrznym dyskiem.

zewnetrzne 2.5" ktorych uzywam nie maja dodatkowego zasilania i gdzie podlacze to dzialaja bez problemu.
Tablet mozna podlaczyc do sieci tak samo jak laptopa, wiec nie widze problemu w zasileniu takiego malego dysku HDD przez
USB tabletu

skow
27.10.11, 12:31
Witam !
Czy naprawde zewnetrzny dysk 2.5" to taki wielki problem dla tych urzadzen ???


Dopiero od Android 3.0 lub 3.1 pojawiły się w API funkcje, które są w stanie odczytać zewnętrzne urządzenia USB.
Czy za tym poszły jakieś możliwości w samym systemie tego nie wiem.
Być może to tylko kwestia dogrania jakiegoś specjalistycznego oprogramowania.

Amigo!
27.10.11, 19:35
Witam !

... tablety nie odczytuja zewnetrznych dyskow HDD poza
tabletami Appla. Podlaczali mi dysk do czegos tam... z Androidem i faktycznie zero akcji i reakcji na fakt podpiecia dodatkowego urzadzenia.

Czy naprawde zewnetrzny dysk 2.5" to taki wielki problem dla tych urzadzen ???

Pozdrawiam
To zależy od wersji Androida, samego sprzetu (tabletu i fw) oraz formatu dysku jaki podłączasz.
Mój tablet bez problemu pracował od początku z dyskami USB, o ile były sformatowane w FAT32 (np WesternDigital, USB 2.0, .5 TB)
Wraz z poprawkami fw, zaczął czytać również 1 TB Seagate (USB3.0, NTFS)
Nie jest potrzebne zasilanie zewnętrzne.
Wersja Androida - 2.2.