PDA

Zobacz pełną wersję : e-410 a xd-picture card



krokko
5.07.11, 15:11
witam,
szukałem na forum ale nie mogłem znaleźć konkretnej odpowiedzi na moją zagwostkę. a mianowicie,
jaka karta xd (wielkość i szybkość) będzie pasowała do e-410? czy 1gb to max, czy można wsadzić 2? znalazłem sporo kart podróbek gdzie nie można robić panoram.
z góry dzięki za pomoc

henry1
5.07.11, 16:02
witam,
szukałem na forum ale nie mogłem znaleźć konkretnej odpowiedzi na moją zagwostkę. a mianowicie,
jaka karta xd (wielkość i szybkość) będzie pasowała do e-410? czy 1gb to max, czy można wsadzić 2? znalazłem sporo kart podróbek gdzie nie można robić panoram.
z góry dzięki za pomoc

Jeśli do panoram to chyba tylko dedykowane Olympus'a.
I chyba nie można ich formatować w komputerze bo tracą swoje właściwości panoramiczne.
E 410 powinien obsługiwać i jedno i dwugigowe.
Jeśli się mylę to napewno ktoś mnie poprawi. :-)

krokko
5.07.11, 19:33
oczywiście chce dedykowane oryginalne, ale problem w tym że nie mogę nigdzie znależć czy wejdzie 2 czy tylko max 1gb.

epicure
5.07.11, 19:34
2 GB będzie działać.

henry1
5.07.11, 22:02
oczywiście chce dedykowane oryginalne, ale problem w tym że nie mogę nigdzie znależć czy wejdzie 2 czy tylko max 1gb.

Dwa będzie działać.
Tutaj kilka ofert:
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=olympus+panorama&gclid=CKOd347_6qkCFdAr3wodqiJWYg

lukasz78
5.07.11, 22:27
W cenniku OlyJedi też są XD, tylko nie wiem trzeba zapytać czy dostępne.

tropic
5.07.11, 22:59
W 500 mam 2 G i bez problemu chodzi, a 410 jest nowszym modelem więc
musi chodzić !!

wunat
5.07.11, 23:02
czy priorytetem jest panorama? a moze masz juz karte cf?

dog_master
5.07.11, 23:33
witam,
szukałem na forum ale nie mogłem znaleźć konkretnej odpowiedzi na moją zagwostkę. a mianowicie,
jaka karta xd (wielkość i szybkość) będzie pasowała do e-410? czy 1gb to max, czy można wsadzić 2? znalazłem sporo kart podróbek gdzie nie można robić panoram.
z góry dzięki za pomoc
Raczej wolność... Tak na marginesie, jak już w głównym temacie wszystko wiadomo ;) Kup sobie w zależności od ceny 1gb lub 2gb jako bekap i do panoram, a jako podstawę CFkę jakąś, bo xD, newet te H, M+ sa stosunkowo wolne

krokko
6.07.11, 14:39
CFki mam, chodzi mi konkretnie o panoramy bo CF nie obsluguje niestety.
ale dzieki za odpowiedzi

MAF
6.07.11, 14:47
Tak z ciekawości, to na czym polega magia tych oryginalnych Olympusowych XD że tylko na nich działa panorama?

Bodzip
6.07.11, 16:20
Tak z ciekawości, to na czym polega magia tych oryginalnych Olympusowych XD że tylko na nich działa panorama?

Mają sobie taki ukryty pliczek, który uaktywnia opcję panoramy w aparacie.
Choć ja i tak wolę Hugina.

wunat
6.07.11, 16:38
a czy po sformatowaniu karty w kompie mozna odzyskac ten plik?

henry1
6.07.11, 19:15
a czy po sformatowaniu karty w kompie mozna odzyskac ten plik?

Tego nie wiem.
Zawsze używam funkcji usuń wszystko w aparacie.

skow
6.07.11, 22:27
a czy po sformatowaniu karty w kompie mozna odzyskac ten plik?

W żadnym razie nie.
Ale wielu już płakało jak przez formatowanie karty SM czy xD w komputerze straciło możliwość robienia panoram.

A poza tym to niej jest plik (trudno mówić o pliku w obszarze pamięci gdzie nie ma żadnego systemu pliku) tylko jeden bajt a raczej nawet jeden bit - w pewnym miejscu jest zamiast 0 ustawione 1.

marek7001
6.07.11, 22:38
Tak z ciekawości, to na czym polega magia tych oryginalnych Olympusowych XD że tylko na nich działa panorama?

Dajcie sobie na luz z panorami z XD, róbcie fotki na CF i łączcie je w darmowych programach, a temat był już wałkowany wielokrotnie:wink: pozdrawiam

LeonAmator
6.07.11, 22:47
Dajcie sobie na luz z panorami z XD, róbcie fotki na CF i łączcie je w darmowych programach, a temat był już wałkowany wielokrotnie:wink: pozdrawiam

Popieram w 100% nie ma sensu kupowanie karty tylko dlatego ,że producent sobie ubzdurał ten a nie inny sposób przywiązania klienta do swego produktu .Są darmowe programy do robienia panoram i z nich należy korzystać.:idea:

ahutta
6.07.11, 23:33
W sumie to zdjęcia w trybie panoramy zrobiłem raz czy dwa dla próby, ale polecam zakup karty w OlyJedy. Ostatnio kupiłem 2 sztuki 2GB - wyszło tyle co za jedną oryginalną kartę Olympusa na allegro czy w sklepach internetowych.
Co do obsługiwanej pojemności to tu masz artykuł http://www.letsgodigital.org/en/camera/review/135/page_5.html


The maximum storage capacity is 2GB that makes the xD retarded compared with the other types of cards. CompactFlash memory cards are available with a capacity up to 16GB. The Olympus E-410 supports xD to a maximum of 2GB, CompactFlash is supported up to 16GB according to the compatibility list of SanDisk.