PDA

Zobacz pełną wersję : picaso 3



macieknr1
18.06.11, 15:29
witam potrzebuje pomocy z programem Picaso 3 wie może ktoś jak wyłączyć funkcje ulepszanie ???

marek7001
18.06.11, 17:34
Poprawnie, Picasa3. O jakie ulepszanie Ci chodzi?

BAQ
18.06.11, 20:51
Na tak mało precyzyjne pytanie raczej nie otrzymasz odpowiedzi. A do tego błędy w nazewnictwie programu. Postaraj się oczekujac pomocy..
Napisz jaki dokładnie jaki program, jaka wersja, co się dzieje, czego oczekujesz, ale dokładnie. Myślę, że wtedy coś się da poradzić

juras49
18.06.11, 21:02
witam potrzebuje pomocy z programem Picaso 3 wie może ktoś jak wyłączyć funkcje ulepszanie ???

Cześć! Jeżeli chodzi o ulepszanie zdjęcia ,które aktualne otwierasz (napis na dole zdjęcia "ulepszanie..", to myślę że nie zmienia ono parametrów zdjęcia i nie ma potrzeby, ani możliwości wyłączenia tej funkcji...ale mogę się mylić.
Pozdrawiam

dobas
18.06.11, 21:35
program najpierw wczytuje miniaturke ale ta jest nieostra
plus jest taki że dzieje sie to szybko

na miniaturce pojawia sie napis ULEPSZANIE
i zdjęcie jest wczytywane dokładniej

ot i tyle

marek7001
19.06.11, 02:45
program najpierw wczytuje miniaturke ale ta jest nieostra
plus jest taki że dzieje sie to szybko

na miniaturce pojawia sie napis ULEPSZANIE
i zdjęcie jest wczytywane dokładniej

ot i tyle
Zawsze powtarzam, że ludzi mądrych, to aż miło posłuchać. Pozdrawiam

macieknr1
19.06.11, 16:39
nie zgadzam sie u mnie ten program wczytuje orginalne zdjecie a wtedy wlancza sie ulepszanie ktore zmienia fotke jesli byla czarno-biala zmienia ja na normalna do tego wszystkie jasne miejsca znieniaja kolor na pink :(

dobas
19.06.11, 20:20
wczytujesz RAWy ?

skąd przypuszczenie że zdjęcie było czarno białe ? :)
sugerujesz, ze ulepszanie polega na kolorowaniu przez Picasse

takie rzeczy to tylko w Erze ;)

żaden program nie zrobi Ci nagle z B+W zdjęcia kolorowego bo niby jak ? sam sobie wymysli kolorki ?


po pierwsze zobacz co masz w WIDOK > TRYB WYŚWIETLANIA ?
po drugie może problem polega na tym, ze zdjęcie masz obrobione bez naniesienia zmian do pliku ?

tylko cała obróbka polega na naniesieniu informacji o wywoływaniu do osobnego pliku ( na tej zasadzie działa wiele aplikacji w tym picassa )

najpierw spróbujmy ustalic dlaczego to Twoje zdjecie jest czarno białe ?
zmieniałeś je ? Jesli tak to czym ? mozesz je tu umieścić ?
czy takie czarno białe zdjęcie masz prosto z aparatu ?

napis ulepszanie który pojawia się na zdjęciu nie ingeruje w zdjęcie
tylko zamienia miniaturkę na ostrzejszą i bogatszą o informacje z pliku przypisanego do zdjęcia

może miniaturka jest czarnobiała a podczas ulepszania program wczytuje kolory ?

najpierw wrzuć zdjęcie - opisz w jaki sposób doszło do tego że zdjęcie jest B+W i będziemy kombinować

marek7001
19.06.11, 20:21
nie zgadzam sie u mnie ten program wczytuje orginalne zdjecie a wtedy wlancza sie ulepszanie ktore zmienia fotke jesli byla czarno-biala zmienia ja na normalna do tego wszystkie jasne miejsca znieniaja kolor na pink :(
W takim razie usuń program, wyczyść rejestr i zainstaluj go ponownie.

Mirek54
19.06.11, 20:23
A moze ma wersje z Play Boya-tam pink jest wszedzie:grin:

macieknr1
21.06.11, 00:19
A moze ma wersje z Play Boya-tam pink jest wszedzie:grin:

:wink: Jeszcze raz od nowa olympus E600 którego posiadam ma wbudowane filtry do zdjęć WB i czasem z tego korzystam .Powiedzmy robię fotkę i jest ok fotka czarno biała a filtr wzbogacił dramaturgie nieba ... itd (efekt zależny od filtra i ) wczytuje zdjęcie w komputer za pomocom tego programu .Tak używam RAW i program wyświetla zdjęcie kolorowe bez dodatkowego efektu ,czy to dlatego ze korzystam z Raw

macieknr1
21.06.11, 00:22
:arrow:

macieknr1
21.06.11, 00:22
:arrow:a to przyklad

dobas
21.06.11, 03:48
pytałem o RAW bo mi róż pojawiał się na RAWach z EPL-1 ( miejscach bardzo jasnych ) - sądzę że dlatego, że raw był zbyt świezy dla programu picassa
moze podobnie jest z Twoim aparatem

a co do filtrów z aparatu to pytanie czy polegają one na zapisaniu zmienionego zdjęcia czy na umieszczeniu dodatkowej informacji w dodatkowym pliku,

rkoro to RAW to obestawiam raczej to drugie

spróbuj czy problem bedzie wystepował gdy zrobisz zdjęcie w JPGu i uzyjesz tego filtra od dramaturgii nieba.

Wydaje mi się że nie powinno wówczas byc tego problemu

pozdrawiam

GoBo
21.06.11, 08:28
:wink: wbudowane filtry do zdjęć

RAW zawiera to co widzi matryca (kolorowy) oraz obrobioną miniaturkę JPG wg ustawień aparatu np filtrów. Na podglądzie LCD masz tą właśnie miniaturkę.

PICASA nie widzi tej miniaturki i dlatego widzisz kolorowe zdjęcie.

Rozwiązaniem jest robienie RAW+JPG (RAW żeby sobie obrobić wg późniejszego widzimisię a JPG do szybkiego efektu lub porównania).

Drugim sposobem jest wyodrębnienie miniatury z RAW (u mnie ma 1600 x 1200 px , np programem dcraw opcja -e). Osobiście stosuję ten drugi sposób. Można wyodrębnić hurtem z całego katalogu.

macieknr1
21.06.11, 11:30
dziękuje za pomoc i wyjaśnienie tematu z samymi JPG niema problemu ,problem pojawia się z jasnymi miejscami w plikach RAW pozrawiam :wink: