PDA

Zobacz pełną wersję : E-p2 + zd 70-300



erol
14.06.11, 09:03
Jako, że m. zuiko 70-300 ma cenę zaporową zastanawiam sie nad zwykłym 70-300 i podpięciem do E-P2 przez przejściówkę. Jednak ciekawi mnie czy nie wykończy mnie nieporęczność takiego zestawu. Ktoś ma, używa, może coś zasugerować? Używał będę względnie rzadko jednak teraz bywają momenty, że 40-150 mi nie wystarcza

Iwo
14.06.11, 11:43
erol, zd 70-300mm działa poprawnie z PENem E-pl1 więc i e-p2 pewnie.
Body przypomina wtedy bardziej rozbudowany dekielek, ale korzysta się z tego duetu i tak wygodnie.
Ja nie mam zamiaru kupować mZD 75-300mm, raz że 2x droższy, ciemniejszy, "plastik fantastik"
i bez możliwości podpięcia pod jakieś nowe body 4/3... jeśli wyjdzie kiedyś lub e-5 stanieje.

dog_master
14.06.11, 12:00
Indywidualna sprawa jeśli chodzi o nieporęczność, weź jednak pod uwagę, że "duże" 70-300 w razie czego o wiele łatwiej upłynnisz jeśli okaże się, że jest Ci niewygodne lub też po prostu uznasz, że już nie będziesz go używać. To jest jednak dość popularny obiektyw, w przeciwieństwie do niszowego i drogiego "mikrusa".

erol
14.06.11, 12:26
Iwo, widze w podpisie, że używasz tego obiektywu z e-pl1. Miałbym parę pytań - Da się ten zestaw trzymać jedną ręką czy obiektyw przeważa i "leci" do przodu? Jak ma się sprawa z autofocusem? W miarę szybko ostrzy, nie gubi? Da się "z ręki" coś ustrzelić na 300mm?
Właśnie popatrzyłem na ceny przejściówek. 600PLN to chyba lekkie przegięcie :grin:

Karol
14.06.11, 12:34
A mnie by interesowała jeszcze skuteczność stabilizacji...
erol - masz na myśli mmf-2? Spokojnie można ustrzelić za 250-300zł.

Iwo
14.06.11, 12:37
Da się ten zestaw trzymać jedną ręką czy obiektyw przeważa i "leci" do przodu?
tak i tak
Da się trzymać jedną ręką za korpus i robić foty, bagnety korpusu i adaptera wytrzymują bez problemu
ale środek ciężkości jest zbyt daleko z przodu by to było wygodne.
Trzymasz więc drugą za pierścień od ustawiania ogniskowej i jest ok.

W miarę szybko ostrzy, nie gubi? Da się "z ręki" coś ustrzelić na 300mm?
Tak. "W miarę" to dobre określenie.
Raczej się nie gubi, chyba że Ci ręka lata, bo jednak ekw. 600mm trudno utrzymać stabilnie sam w sobie.

Właśnie popatrzyłem na ceny przejściówek. 600PLN to chyba lekkie przegięcie :grin:
Na allegro chodzą czasem za ok 350zł. Wrzuć ogłoszenie na naszej giełdzie, może komuś jest zbędny.

A mnie by interesowała jeszcze skuteczność stabilizacji...
Sprawdzę może później, patrzę teraz po zdjęciach jakie mam z tego zestawu
i poniżej 1/400 na 300mm (600mm) z ręki nie schodziłem - te są ostre.

erol
14.06.11, 12:50
erol - masz na myśli mmf-2? Spokojnie można ustrzelić za 250-300zł.Na alledrogo nie ma. W sklepach po 600 :-x Okropnie to drogie jak na "zwykłą" redukcje. Chyba, że ten pierścień pełni jeszcze inną rolę
Iwo, kadrujesz przez VF-2 czy LCD? Intresuje mnie jeszcze sprawa statywu, będzie to stabilne?

Iwo
14.06.11, 13:20
Chyba, że ten pierścień pełni jeszcze inną rolę
Dla mnie pełni także rolę mocowania adaptera 4/3-OM :cool:, ale bezpośrednie adaptery m43-OM też są

Iwo, kadrujesz przez VF-2 czy LCD?
LCD. Szkoda mi kasy na to ustrojstwo. Wolę poczekać na E-coś z wizjerem elektronicznym wbudowanym

Intresuje mnie jeszcze sprawa statywu, będzie to stabilne?
Zależy od statywu.