PDA

Zobacz pełną wersję : [E-450] brak obrazu w trybie LV i menu



kasperek
12.06.11, 22:03
Witam i proszę o krótkie wyjaśnienie przyczyn problemu. Pod koniec kwietnia kupiłem E-450 do którego za pomocą adaptera podpinałem obiektywy M42. Wszystko było super do momentu, gdy zacząłem stawiać pierwsze kroki w technice "freelensing". W pewnym momencie będąc w trybie LV i wykonując takie zdjęcie ekran poczerniał. Po podłączeniu kitowego obiektywu sytuacja nie zmieniła się. Po kilkunastu minutach sprawdzania, "psztykania" przyciskami ekran załączył na chwilę i ponownie zgasł. Czy taką usterkę może powodować użycie adaptera M42 do "freelensinu"? Dodam, że mój adapter nie posiada układu elektronicznego.

sdsi
12.06.11, 22:19
ja nie widzę związku

kristof1979
13.06.11, 07:21
To nie wina adaepteru.
Pewnie elektronika tobie padła.
Wyslij do serwisu.
pozrawiam

lukasz78
13.06.11, 09:45
A może sobie kolega adapterkiem "smyrnął" po stykach?

kasperek
13.06.11, 21:06
A mogło mieć to jakieś znaczenie? Nie wykluczam tego, że przypadkowo dotknąłem styków, ponieważ operując ciężkim szkłem i lekkim korpusem ciężko mi je nieruchomo utrzymać w rękach. Z drugiej strony podejrzewam, że gdyby to "smyrnięcie" było powodem tej usterki, to najprawdopodobniej powaliłoby wyświetlacz permanentnie, a tymczasem ten zaczął reagować kiedy mu się podobało. No nic dziękuję wam za odpowiedzi. Aparat pojechał dziś do serwisu.