PDA

Zobacz pełną wersję : E 520



romanin
12.06.11, 14:16
Od niedawna stałem się posiadaczem modelu E 520.
Pojawił mi się problem wynikający z faktu, że nie zawsze przy korzystaniu z lampy zachodzi potrzeba korzystania z dodatku jakim jest redukcja czerwonych oczu. I tu pojawił się wymieniony problem i z stąd pytanie - Jak w tym modelu wyłącza się redukcję czerwonych oczu. (chodzi o te krótkie poprzedzające błyski)
Za podpowiedź będą bardzo wdzięczny

helmuth
12.06.11, 14:27
Instrukcja, str. 68

ajan
12.06.11, 18:07
Od niedawna stałem się posiadaczem modelu E 520.
Pojawił mi się problem wynikający z faktu, że nie zawsze przy korzystaniu z lampy zachodzi potrzeba korzystania z dodatku jakim jest redukcja czerwonych oczu. I tu pojawił się wymieniony problem i z stąd pytanie - Jak w tym modelu wyłącza się redukcję czerwonych oczu. (chodzi o te krótkie poprzedzające błyski)
Za podpowiedź będą bardzo wdzięczny

Na górze aparatu po lewej stronie wciśnij przycisk " piorunek" i tam masz wszystko.

lukasz78
13.06.11, 09:39
Podejrzewam, że wcale nie chodzi o redukcję czerwonych oczu bo to się bardzo łatwo wyłącza. Chodzi prawdopodobnie o wspomaganie AF za pomocą lampy błyskowej. Rozwiązania są 2. Można wyłączyć autopodnoszenie lampy albo wyłączyć wspomaganie AF. Obie rzeczy w menu aparatu.

helmuth
13.06.11, 15:02
Dlaczego dopatrujesz się innego sensu w prostym pytaniu:

Jak w tym modelu wyłącza się redukcję czerwonych oczu. (chodzi o te krótkie poprzedzające błyski)
W/g Ciebie, co miałyby poprzedzać? Ustawienie ostrości? :roll:

romek1967
13.06.11, 15:07
Dlaczego dopatrujesz się innego sensu w prostym pytaniu:

W/g Ciebie, co miałyby poprzedzać? Ustawienie ostrości? :roll:

Helmuth, pytanie jest proste ale i niejednoznaczne, ja także pomyślałem o spawaniu, czyli wspomaganiu AF za pomocą lampy, wskazuje na to choćby liczba mnoga błyski, przy redukcji czerwonych oczu jest jeden błysk

helmuth
13.06.11, 16:39
... przy redukcji czerwonych oczu jest jeden błyskW instrukcji piszą co innego:
"W trybie redukcji efektu czerwonych oczu ma miejsce emisja krótkich wstępnych błysków przed głównym błyskiem lampy." :wink:

romek1967
13.06.11, 17:14
W instrukcji piszą co innego:
"W trybie redukcji efektu czerwonych oczu ma miejsce emisja krótkich wstępnych błysków przed głównym błyskiem lampy." :wink:

Mondre te ludzie co piszą instrukcje! Tak jak ci którzy je czytają ;) Bije się w pierś! Nie czytałem nigdy tego rozdziału w żadnej instrukcji :???:

lukasz78
13.06.11, 18:49
Dlaczego dopatrujesz się innego sensu w prostym pytaniu:

W/g Ciebie, co miałyby poprzedzać? Ustawienie ostrości? :roll:

Tak. Wspomaganie AF to też seria błysków z lampy. Mam e-520 i wiem jak lubi sobie poświecić lampą kiedy uzna że nie ustawi ostrości. Robi to nawet kiedy lampa ma wyłączoną redukcję czerwonych oczu.

Pytanie niby proste ale nieprecyzyjne, dodatkowo fabrycznie aparat ma ustawione wspomaganie AF a nie redukcję czerwonych oczu.

Różnica między jednym a drugim jest taka, że aparat błyska lampą wspomagając AF przy wciśnięciu spustu do połowy, potem czeka aż dociśniemy do końca, r.cz.o odpalana jest przy pełnym naciśnięciu już po ustawieniu ostrości.

Tego nie ma w instrukcji, na stronie 87 gdzie opisują działanie AF illuminat, również nie. :)

helmuth
13.06.11, 21:21
Na proste (moim zdaniem :wink:) pytanie udzieliłem odpowiedzi podając stronę w instrukcji. Jeżeli romanin ją przeczyta i uzna, że nie o to chodziło, może poczyta dalej i dojdzie do strony 87 :wink:
Może dowie się przy okazji paru innych, ciekawych rzeczy? :grin: