PDA

Zobacz pełną wersję : Material na dyfuzor



Thomasso
24.05.11, 20:37
Hejka,

W zwiazku z tym, ze pracuje nad projektem ringflesza DIY z miski, lampy blyskowej, mam taki problem do rozwiazania. Chce zakryc ringa jakims materialem dyfuzyjnym. Srednica miski to ok. 30 cm. Co mozecie polecic sprawdzonego jako material??? Gdzie to mozna ewentualnie dostac?
Ma byc nie za mocno tlumiacy no i jak najbardziej neutralny kolorystycznie.
Moze jakies tworzywo sztuczne, albo jakis material. Najchetniej widziane jednak cos sztywnego, z ktorego moznaby wyciac ring.

Tomek

Mcarto
24.05.11, 21:19
Marek Wyszomirski w jakimś wywiadzie prezentował własnoręcznie zrobione dyfuzory z pociętego baniaka od wody destylowanej zakupionego na stacji benzynowej - podobno się nadaje b.dobrze na materiał dyfuzyjny.
Sam nie sprawdzałem - jeszcze nie dobrnąłem do tego rozdziału;)

wulf
24.05.11, 22:31
Na mogilskiej w alugrafie dostaniesz mleczną lub opalizującą plexi. Są różne grubości, pewnie wystarczy zwykła 2mm o niewielkim stopniu opalizacji. Chyba tną też po łuku a jak nie to są firmy w Krakowie, które tną laserem.
Ja się nie chrzaniłem i dociąłem sobie zwykłą wyrzynarką a później wygładziłem papierem ściernym.
Używam takich plexi jako teł do fotografii i nieźle się to sprawdza.

Thomasso
24.05.11, 23:46
Marek Wyszomirski w jakimś wywiadzie prezentował własnoręcznie zrobione dyfuzory z pociętego baniaka od wody destylowanej zakupionego na stacji benzynowej - podobno się nadaje b.dobrze na materiał dyfuzyjny.
Sam nie sprawdzałem - jeszcze nie dobrnąłem do tego rozdziału;)

No tak ale ja potrzebuje wiecej tego - pokryc ring o srednicy ok 30 cm.. no i ma to byc plaskie. Odpada... nie ma takich duzych butelek :P Probowalem tego do mniejszych dyfuzorkow i mimo wszystko daje to zafarb swiatla przechodzacego w kierunku oranzu delikatnie. Zatem odpada.

T.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Na mogilskiej w alugrafie dostaniesz mleczną lub opalizującą plexi. Są różne grubości, pewnie wystarczy zwykła 2mm o niewielkim stopniu opalizacji. Chyba tną też po łuku a jak nie to są firmy w Krakowie, które tną laserem.
Ja się nie chrzaniłem i dociąłem sobie zwykłą wyrzynarką a później wygładziłem papierem ściernym.
Używam takich plexi jako teł do fotografii i nieźle się to sprawdza.

O widzisz! To jest mysl. Przejde sie i zobacze :) Dzieki!

T.

henry1
24.05.11, 23:53
No tak ale ja potrzebuje wiecej tego - pokryc ring o srednicy ok 30 cm.. no i ma to byc plaskie. Odpada... nie ma takich duzych butelek :P Probowalem tego do mniejszych dyfuzorkow i mimo wszystko daje to zafarb swiatla przechodzacego w kierunku oranzu delikatnie. Zatem odpada.

T.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________


O widzisz! To jest mysl. Przejde sie i zobacze :) Dzieki!

T.

Cienka pleksi 2 mm przeźroczysta. Trzeba ją trochę przetrzeć bardzo drobnym papierem
ściernym, coś w okolicach 800 - 1000. Powinno rozproszyć światło. Mleczna pleksa
mogła by być, ale silnie tłumi światło. Poeksperymentuj. :-)

Wieprz
24.05.11, 23:56
kalka techniczna, flizelina, pianka pod panele, ew. biała agrowłóknina. Tak ludzie gadają.

sisman
25.05.11, 06:08
materiał do namiotów bezcieniowych

Thomasso
30.05.11, 11:31
materiał do namiotów bezcieniowych

Swietnie - to sie domyslilem. Ale gdzie mozna taki material nabyc?

Tomek

Mcarto
30.05.11, 13:47
Mozesz sam zrobic - wezmiesz plexi, przezroczysty klej akrylowy (dostaniesz w sklepie hydraulicznym) ale nie ten do tapet, papier o odpowiednim kolorze i cos co zastapi walek malarski. Nalepisz
po prostu papier na plexi, usuniesz walkiem reszte powietra i nadmiar kleju a potem jeszcze raz pokryjesz papier cienka warstwa kleju (zabezpieczy papier od czynnikow zewnetrznych) i pozostawisz do wyschniecia.
Wyklikane z mobilka

Thomasso
30.05.11, 15:36
Mozesz sam zrobic - wezmiesz plexi, przezroczysty klej akrylowy (dostaniesz w sklepie hydraulicznym) ale nie ten do tapet, papier o odpowiednim kolorze i cos co zastapi walek malarski. Nalepisz
po prostu papier na plexi, usuniesz walkiem reszte powietra i nadmiar kleju a potem jeszcze raz pokryjesz papier cienka warstwa kleju (zabezpieczy papier od czynnikow zewnetrznych) i pozostawisz do wyschniecia.
Wyklikane z mobilka

Nie no, to raczej dawaloby zbyt duze tlumienie swiatla.
Flizelina (choc moze byc zbyt niejednorodna), lub kalka techniczna (to wyglada niezle), lub to zmatowione plexi - to moi faworyci na dzis. Dam znac na co sie zdecydowalem. :)

T.

Wieprz
30.05.11, 15:45
Swietnie - to sie domyslilem. Ale gdzie mozna taki material nabyc?

Tomek

http://allegro.pl/dyfuzor-tkanina-na-namiot-bezcieniowy-lub-softbox-i1624115687.html