PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto publikować? [w23]



hades
17.05.11, 19:59
Jako, że tytuł jest nieco dłuższy pozwoliłem sobie skrócić tytuł wątku do obecnej formy. Pełny tytuł brzmi:

Czy warto publikować na portalach fotograficzny, jak chociażby plfoto.com i oglądać tam zdjęcia?

Ja może nieco je poszerzę i zapytam, czy warto tam nie tylko publikować i oglądać zdjęcia, ale też oceniać, pisać komentarze, przyjmować komentarze. Co wam dała jedna lub wszystkie wymienione aktywności związane z tego typu portalami? Czy przyczyniła się do poprawienia percepcji, zmieniła nastawienie do ludzi, fotografii?

Zapraszam do dyskusji.

chimol
17.05.11, 20:08
Osobiście na plfoto nie publikuję, ale oglądam. Dużo dobrych tam zdjęć. Najpierw obejrzę, ocenię, poczytam komentarze i tyle. U nas na forum dużo się nauczyłem publikując zdjęcia. Jest wielu przychylnych i miłych osób które mi pomogły i poduczyły. Moje nastawienie do fotografii zmieniło się diametralnie. Oczywiście na lepsze, inaczej patrzę na foty. Patrze bardziej jak jest zrobiona, a nie kto na niej jest.

aga_piet
17.05.11, 20:12
Moim zdaniem warto.
Oglądać - szukać inspiracji, patrzeć jak robią to inni, jakich technik używają, podejrzeć warsztat, wyciągać wnioski, zadawać sobie pytanie - "dlaczego moje zdjęcia są gorsze?".
Dużo się nauczyłam patrząc na zdjęcia innych.
Publikować - przede wszystkim dlatego, aby ktoś świeżym okiem spojrzał na me dziecię (czyt. zdjęcie ;)). Czasem aby ktoś pochwalił/docenił. Czasem aby wylał kubeł zimnej wody.
Komentować i być komentowanym - tu chyba najbardziej aby wyłapywać bratnie dusze. Ktoś mnie rozumie, to znaczy, że mój komunikat dociera. Jeśli coś do mnie trafia chętnie informuję o tym autora bo wiem, że jest jakiś kosmiczny rodzaj porozumienia.
I nieważne, że to porozumienie często jest jednostronne.

Lubię jak ktoś odwiedza mego bloga i coś napisze. Robię sportowe zdjęcia dla drużyny mego syna. Wiem, że się podobają, ale nie ma możliwości komentowania. Czuję, jakby te dziesiątki zdjęć trafiały w próżnię - nie czuję kontaktu. Tym bardziej doceniam fakt publikowania na portalach/forach.

jagger
17.05.11, 20:15
ja jestem na plf od ponad 3 lat, kiedyś poziom był tam bardzo wysoki i wiele można było podejrzeć co w fotografii piszczy, teraz jest trochę gorzej, towarzystwo mocno skłócone, sporo odeszło na konkurencyjna fotoferię... Mimo wszystko bardzo lubię ten portal. Poznałem tam sporo fantastycznych ludzi z którymi chodzę na plenery foto i piwko. Sporo się też od nich nauczyłem jeśli chodzi o fotografię... Jakbym porównał plf do OC to róznica jest spora... tam zdecydowanie lepsze zdjęcia można znaleźć w galerii nie ukrywam że tutaj więcej jest słabych prac... natomiast OC bije na głowę w części forumowej... to kopalnia wiedzy. Jest tutaj bardzo dużo ludzi którzy potrafią się dzielić swoją wiedzą nt. fotografii i nie tylko...
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
oceniać tam nie warto... ja przestałem, mnóstwo ludzi się obraża tolerując tylko wysokie oceny... często spotykałem się z odwetami i pretensjami gdy wstawiłem ocenę niższą niż 8. Komentowanie też powoli schodzi tam na dalszy plan. Wszystko coraz szybciej się dzieje, pełnymi zdaniami piszą tylko Ci którzy prowadzą jakiś spór... reszta dzieli się na tych co piszą 'super' albo 'gniot'
są jednak gorsze portale takie jak np. digart, tam to kompletna sieczka i anonimowość. Na szczerość nie ma co tam liczyć...

Ania_
18.05.11, 21:19
Wrzucam od czasu do czasu na plfoto, widać po tym kilka odwiedzin w galerii. Generalnie miło :wink: ale nie oceniam, bo tam nie uznają innych ocen niż te wysokie :wink: