PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw ZUIKO a gwarancja.



java
13.05.11, 22:14
Mam pytanie w sumie nie tylko co do biektywu. Mianowicie dobiega mi ku końcowi gwarancja na jedno ze szkieł. Czy w jej ramach mogę wysłać obiektyw do "przeglądu" (może jakaś ocena stanu i sprawności, czyszczeie i konserwacja, regulacja i kalibracja etc.)? Jeśli tak to jak to powinno sie odbyć technicznie tzn. tak samo jak przy zgłoszeniu reklamacji oraz kto ponosi koszty logistyczne?

Poz.

merchel
13.05.11, 23:14
Wyślij do serwisu sugerując np wadę autofocusa , sprawdzą , wyczyszczą, jak będzie potrzeba to wyregulują ...i wszystko za free... Ja osobiście tak zrobilem z jednym z obiktywów... o dziwo, w raporcie serwisowym była adnotacja o regulacji właśnie autofocusa, choć obiektyw przed wysyłką dobrze ostrzył...

Karol
14.05.11, 00:09
Mam pytanie w sumie nie tylko co do biektywu. Mianowicie dobiega mi ku końcowi gwarancja na jedno ze szkieł. Czy w jej ramach mogę wysłać obiektyw do "przeglądu" (może jakaś ocena stanu i sprawności, czyszczeie i konserwacja, regulacja i kalibracja etc.)? Jeśli tak to jak to powinno sie odbyć technicznie tzn. tak samo jak przy zgłoszeniu reklamacji oraz kto ponosi koszty logistyczne?
Nie rozumiem po co chcesz wysyłać obiektyw - masz jakieś wątpliwości co do jego sprawności czy jak?



Wyślij do serwisu sugerując np wadę autofocusa , sprawdzą , wyczyszczą, jak będzie potrzeba to wyregulują ...i wszystko za free... Ja osobiście tak zrobilem z jednym z obiktywów... o dziwo, w raporcie serwisowym była adnotacja o regulacji właśnie autofocusa, choć obiektyw przed wysyłką dobrze ostrzył...
:shock: :???: sorki ale nie mam pomysłu na lepszy komentarz.

java
14.05.11, 08:18
Chodzi mi o to aby tuż po upływie gwarancji nie zaskoczyła mnie jakaś nagła usterka. Tym samym chciałbym aby serwis przeprowadził jakąś diagnostykę (własnie w ramach jakiegoś przeglądu), która pozwoli na wykrycie ewentualnego postepującego uszkodzenia. Wiem, że obiektywy sigmy można wysłac do serwisu w okresie trwania gwarancji w celu dokonania przeglądu i czyszczenia.

Poz.

Mariusky
7.07.11, 18:36
Ja miałem taki pomysł na puszkę - nie ma czegos takiego. Możesz wysłać na przegląd jako płatną usługę . Albo tak jak radzą -wpisać jakąś usterkę - masz wtedy przegląd , serwis i regulacje plus ryzyko ze napiszą brak podstaw do naprawy gwarancyjnej i obciążą normalnie plus koszty wysyłki :)