PDA

Zobacz pełną wersję : E-PL1 + Wężyk



GrzegorzP
24.03.11, 22:34
Jak w temacie, czy to działa, jedna z firm reklamuje że sprzedawany przez nich wężyk ( MeiKe) działa z PenOlkiem E-PL1, ale nie znalazłem żadnych informacji na ten temat.

pozdrawiam
Grzegorz

nightelf
25.03.11, 01:06
Wiem, że wężyk na port USB działa z moim E-P1.

PENowiec
27.03.11, 16:22
Niestety nam też nie udało się uruchomić E-pl1 wężykiem spustowym
Więcej tutaj
http://www.penowiec.com/2011/03/wezyk-spustowy-hahnel-pro-remote.html

bowie15
27.03.11, 19:57
Wiem, że wężyk na port USB działa z moim E-P1.
A można prosić o jakiś link gdzie można kupić taki wężyk?

GrzegorzP
27.03.11, 21:31
A można prosić o jakiś link gdzie można kupić taki wężyk?

Proszę :)
http://www.systembank.pl/produkt,1649,1916,3464.html

dobas
27.03.11, 23:14
Niestety nam też nie udało się uruchomić E-pl1 wężykiem spustowym
Więcej tutaj
http://www.penowiec.com/2011/03/wezyk-spustowy-hahnel-pro-remote.html

i jest to niestety straaaszne niedociagniecie...

ciekaw jestem czy to kwestia oprogramowania i mozna liczyc na poprawe przy nowszej wersji firmware czy po prostu jest cos inaczej podlaczone i nie bedzie dzialalo nigdy...

Jack
27.03.11, 23:17
i jest to niestety straaaszne niedociagniecie...

ciekaw jestem czy to kwestia oprogramowania i mozna liczyc na poprawe przy nowszej wersji firmware czy po prostu jest cos inaczej podlaczone i nie bedzie dzialalo nigdy...Raczej bym liczył na... zebranie kasy i kupno następnego modelu, choćby E-PL2:-)
Jack

Darekw1967
28.03.11, 08:55
Witam !

E-PL1 + KIT zl - cena 1331 zl

http://www.e-fotojoker.pl/product/aparaty-cyfrowe/olympus/olympus-pen-e-pl1-z-ob-zuiko-14-42mm-czarny



E-PL2 + KIT zl - cena 2142 zl

http://www.morele.net/lustrzanka-cyfrowa-olympus-pen-e-pl-2-kit-schwarz-14-42-mm-schwarz-n4288092-371754/


Roznica w cenie 811 zl czyli dosc znaczna.

Wezyk nie jest dla mnie problemem bo rzadko go uzywalem
z innymi aparatami a ustawianie samowyzwalacza na 2s
zalatwialo mi sprawe drgan aparatu przy wyzwalaniu migawki.

Wolalbym juz za ta roznice dokupic lampe blyskowa FL36R.


Pozdrawiam

SlawekPS
13.04.11, 14:12
Mam zestaw radiowych wyzwalaczy YONGNUO RF-602. Gdy działa jako synchronizator błysku lamp studyjnych to współpracuje zarówno z E-PL1 jak i z E-620. Gdy pracuje jako "wężyk spustowy" działa tylko z E 620. E-PL1 zupełnie nie reaguje na wyzwalacz :(.

romek1967
13.04.11, 14:18
Mam zestaw radiowych wyzwalaczy YONGNUO RF-602. Gdy działa jako synchronizator błysku lamp studyjnych to współpracuje zarówno z E-PL1 jak i z E-620. Gdy pracuje jako "wężyk spustowy" działa tylko z E 620. E-PL1 zupełnie nie reaguje na wyzwalacz :(.

może dlatego że E-PL1 nie ma wyprowadzonych styków wyzwalacza migawki na gniazdo? sam już nie wiem... :]

SlawekPS
13.04.11, 22:23
Wydaje mi się, że może to mieć związek z faktem iż E-PL1 podłączony do kompa i oprogramowania do sterowania aparatem typu OS2 lub OV2 także nie działa. Mam wrażenie, że jest to sprawa softu.:(

romek1967
14.04.11, 06:59
Wydaje mi się, że może to mieć związek z faktem iż E-PL1 podłączony do kompa i oprogramowania do sterowania aparatem typu OS2 lub OV2 także nie działa. Mam wrażenie, że jest to sprawa softu.:(

Bardzo źle Ci się wydaje, poczytaj instrukcję aparatu, nie ma w niej słowa na temat wężyka (RM-UC1) a w np. E-PL2 jest, nie ma na stronie Olympusa w opisie aparatu słowa o współpracy z wężykiem, nie ma wężyka w zalecanych akcesoriach, co tu jest do wydawania? E-PL1 NIE MA OPCJI WYZWALANIA WĘŻYKIEM i kropka.

SlawekPS
14.04.11, 12:52
Bardzo źle Ci się wydaje, poczytaj instrukcję aparatu, nie ma w niej słowa na temat wężyka (RM-UC1) a w np. E-PL2 jest, nie ma na stronie Olympusa w opisie aparatu słowa o współpracy z wężykiem, nie ma wężyka w zalecanych akcesoriach, co tu jest do wydawania? E-PL1 NIE MA OPCJI WYZWALANIA WĘŻYKIEM i kropka.

W opisie programu OV2 też nic nie pisze na temat możliwości sterowania aparatami z poziomu programu więc nie wydawałbym, na Twoim miejscu, tak kategorycznych sądów.

romek1967
14.04.11, 14:04
W opisie programu OV2 też nic nie pisze na temat możliwości sterowania aparatami z poziomu programu więc nie wydawałbym, na Twoim miejscu, tak kategorycznych sądów.

Dostrzegasz różnicę pomiędzy potencjalna możliwością dopisania funkcjonalności w programie a fizycznej nieobecności realnych namacalnych styków na gnieździe? Na tej podstawie nie tylko można ale należy wydawać kategoryczne sądy.

SlawekPS
14.04.11, 14:40
Dostrzegasz różnicę pomiędzy potencjalna możliwością dopisania funkcjonalności w programie a fizycznej nieobecności realnych namacalnych styków na gnieździe? Na tej podstawie nie tylko można ale należy wydawać kategoryczne sądy.

Skoro rozmontowałeś Pena E-PL1 to pewnie wiesz, co piszesz. Ja po wyglądzie wtyczki nie potrafię rozpoznać czy w gnieździe nie ma styku ;D

romek1967
14.04.11, 14:46
Skoro rozmontowałeś Pena E-PL1 to pewnie wiesz, co piszesz. Ja po wyglądzie wtyczki nie potrafię rozpoznać czy w gnieździe nie ma styku ;D

Nie, nie rozmontowałem PENa, czytam od dawna wątki na forum gdzie temat niewspółpracowania E-PL1 z wężykami był dyskutowany X razy, czytam wypowiedzi pracownika firmy Olympus który to potwierdził, czytam opis produktu w jego instrukcji obsługi i na stronie Olympusa. Mam E-PL2, gdybym miał 1-kę to kto wie, może bym i rozkręcił ;)

SlawekPS
15.04.11, 00:07
czytam od dawna wątki na forum
No cóż, też czytałem opis aparatu na forum https://forum.olympusclub.pl/vbglossar.php?do=showentry&item=E-PL1 gdzie wyraźnie w pkt. 17 jest napisane:
17. Możliwość zdalnego wyzwalania migawki poprzez opcjonalny kabel zdalnego sterowania RM-UC1
:(
Wniosek do moderatorów lub autora opisu E-PL1 - proszę poprawić!

dobas
24.05.11, 21:36
No cóż, też czytałem opis aparatu na forum https://forum.olympusclub.pl/vbglossar.php?do=showentry&item=E-PL1 gdzie wyraźnie w pkt. 17 jest napisane:
17. Możliwość zdalnego wyzwalania migawki poprzez opcjonalny kabel zdalnego sterowania RM-UC1
:(
Wniosek do moderatorów lub autora opisu E-PL1 - proszę poprawić!

poprawione

rzeczywiście w instrukcji do e-pl2 jest info o wyzwalaniu przez RM–UC1

http://www.olympus.co.jp/en/support/imsg/digicamera/download/manual/pen/man_epl2_e.pdf

w instrukcji do e-pl1 nie ma nawet wzmianki

http://www.olympus.co.jp/en/support/imsg/digicamera/download/manual/pen/man_epl1_e.pdf

dlaczego ten E-PL1 nie chce działać z wężykiem... żesz... jedyna malusia rzecz której mi w tej chwili w tym penie brakuje :/

Janko Muzykant
24.05.11, 21:55
dlaczego ten E-PL1 nie chce działać z wężykiem... żesz... jedyna malusia rzecz której mi w tej chwili w tym penie brakuje :/
E tam, samowyzwalacz albo wstępna migawka, albo oba i żadnego ryzyka ruszenia nie ma. Chyba, że potrzeba do czegoś innego.

dobas
29.07.12, 22:37
E tam, samowyzwalacz albo wstępna migawka, albo oba i żadnego ryzyka ruszenia nie ma. Chyba, że potrzeba do czegoś innego.

no niestety potrzeba :)

apz
29.07.12, 23:06
no niestety potrzeba :)
Można tylko fizycznie - rozbiórka, wiertarka, kabelek , lutownica - gdzieć czytałem o takim wyprowadzeniu na zewnątrz gniazda do wężyka ze stykow przycisku spustu migawki. To jest ta jedyna niedoroba , która utrudnia mi czasami korzystanie z EPL-1.
A w ogóle to ciekawe, kto pozwolił działowi fotograficznemu spaprać dwa pierwsze PEN-y w EPL-1 nie na wyjścia do zdalnego wyzwalania , w EP-1 "zapomniano" o wizjerze. I czy ktoś tam poniósł tych niedopatrzeń konsekwencje.

Mirek54
29.07.12, 23:19
a jakas objemka i tradycyjny mechaniczny wezyk,Jak za starych dobrych czasow

ahutta
29.07.12, 23:21
Można tylko fizycznie - rozbiórka, wiertarka, kabelek , lutownica - gdzieć czytałem o takim wyprowadzeniu na zewnątrz gniazda do wężykaza stykow przycisku spustu migawki. To jest ta jedyna niedoroba , która utrudnia mi czasami korzystanie z EPL-1.
A w ogóle to ciekawe, kto pozwolił działowi fotograficznemu spaprać dwa pierwsze PEN-y w EPL-1 nie na wyjścia do zdalnego wyzwalania , w EP-1 "zapomniano" o wizjerze. I czy ktoś tam poniósł tych niedopatrzeń konsekwencje.

Raczej nie i prawdopodobnie tak musiały wejść na rynek, żeby zbyt długo na stole projektantów nie leżeć. Właśnie mam na tapecie biografię Jobsa i wychodzi na to, że gość był chyba jedynym człowiekiem z branży, który potrafił przeciągnąć premierę nowego modelu tylko dlatego, że nie uznał go za doprowadzony do perfekcji (oczywiście w jego oczach).
Pewnie gdyby pierwsze peny nieco dłużej siedziały w rękach testerów, to nie byłoby braków, o których piszesz. Jednak tu bardziej liczy się zysk i potrzeba wprowadzenia produktu na rynek w odpowiednim momencie - czasem kosztem funkcjonalności.

apz
30.07.12, 02:11
a jakas objemka i tradycyjny mechaniczny wezyk,Jak za starych dobrych czasow

W uchwycie latawcowym używa się kawałka kątownika i elektrycznego serwa, ale to już jest rozbudowana proteza. A można by włożyć do gniazda kabelek i impuls do migawki posłać po drucie.

Janko Muzykant
30.07.12, 06:54
Raczej nie i prawdopodobnie tak musiały wejść na rynek, żeby zbyt długo na stole projektantów nie leżeć. Właśnie mam na tapecie biografię Jobsa i wychodzi na to, że gość był chyba jedynym człowiekiem z branży, który potrafił przeciągnąć premierę nowego modelu tylko dlatego, że nie uznał go za doprowadzony do perfekcji (oczywiście w jego oczach).
Je róbmy zeń drugiego Jana Pawła, to nierzadka postawa, tylko firm o takich rozmiarach nie ma tak wiele.

Darekw1967
30.07.12, 08:39
Raczej nie i prawdopodobnie tak musiały wejść na rynek, żeby zbyt długo na stole projektantów nie leżeć. Właśnie mam na tapecie biografię Jobsa i wychodzi na to, że gość był chyba jedynym człowiekiem z branży, który potrafił przeciągnąć premierę nowego modelu tylko dlatego, że nie uznał go za doprowadzony do perfekcji (oczywiście w jego oczach).
Pewnie gdyby pierwsze peny nieco dłużej siedziały w rękach testerów, to nie byłoby braków, o których piszesz. Jednak tu bardziej liczy się zysk i potrzeba wprowadzenia produktu na rynek w odpowiednim momencie - czasem kosztem funkcjonalności.

Witam !

To nie kwestia testerow i potrzeba wprowadzenie produktu w odpowiednim momencie ;)

Kazdy aparat cyfrowy powinien miec mozliwosc sterowania migawka chociaz przez pilota i to nie jest zadna
wielka filozofia i nie wymaga duzej wiedzy czy duzych nakladow pracy.
Dla projektanta wprowadzenie wyzwalania migawki na podczerwien to... betka... zaden problem.

Nawet moja lampa z wiatraczkiem ma bardzo prymitywny uklad sterowania a po mimo tego mozna z pilota
uruchamiac jej podstawowe funkcje.

Olympus niestety nie ma az tak dobrego zaplecza konstrukcyjnego bo popelnia ewidentne "gafy" w produkcji
swoich aparatow wypuszczajac EPL-1 bez mozliwosci zdalnego odpalania migawki.
Jak dla mnie rozwiazanie pilot czy wezyk nie ma znaczenia jezeli potrzebuje wyzwalac migawke recznie i choc jedna
z metod daje mi takie mozliwosci.

Kolejna gafa jaka popelnil Olympus to brak pelnej obslugi kutowej lampy FL-36R.
Uzywajac EPL-1 mozna zapomniec o skorzystaniu ze wspomagania AF z tej lampy co ewidentnie
pogarsza robienie zdjec w trudnych warunkach oswietleniowych.

Pozdrawiam

Mirek54
30.07.12, 08:47
Tia.Nie rozumiem tez dlaczego nie mozna sie golic tym aparatem,przecie to tylko dwa czy trzy nozyki,albo dlaczego nie wyprowadzili kalkulatora na ekranie.Zawsze to latwiej policzyc za sluba przy klijencie.A i wibracje mogli przedluzyc do 12 minut z mozliwoscia kilku stopniowej regulacji.

To aparat dla amatora.Jesli ma trudne warunki to liczy na przetrwanie a nie na dobra fotke.Amator robi fotki przy okazji jak cos zobaczy i jak jest ladna pogoda.On nawet nie uzywa lampy,chyba,ze mu z automata blysnie.A co to AF to go nie interesuje,a o wspomaganiu jego to nawet nie slyszal.
Ludzie-zejdzcie na ziemie.Z typowej amatorskiej puszki dal niedzielnych pstrykaczy chcecie kombajn dla profesjonalistow od specjalnych zadan.Nie ta polka sprzetowa i nie ta cenowa.

Darekw1967
30.07.12, 09:12
Witam !

Nie wymagam cudow niewidow od Olympusa ale jak dla mnie pomijanie pewnych standardowych rozwiazan to troche obciach ;)

Podobnie jak w OM-D dali super stablilizacje i wiele innowacji... ale zapomnieli o trybach filmowania 25p i 50i ;)
ISO min. 200 i migawka w OM-D maks 1/4000s to tez obciach ;) a szkoda... bo w tej cenie korpus moglby miec 1/6000 s czy 1/8000 s.
Chodzi mi tutaj o jasne szkla i eliminacje dodatkowych filtrow, ktore w jakims tam
stopniu pogarszaja jakosc optyki calego ukladu ;)

Pozdrawiam

Jan_S
30.07.12, 09:15
Mirek54 (https://forum.olympusclub.pl/members/5301-Mirek54) trochę przesadzasz. gdyby golenie (nie mylić z goleniem frajerów) było typową funkcją aparatów fotograficznych to miałbyś rację. Ale IMO nie masz. pewne funkcje, są na tyle powszechne że niezaimplementowanie ich to albo "błąd konstrukcyjny" albo celowe działanie - żeby mieć co dołożyć w kolejnej wersji żeby się od poprzednika różniła i żeby był ruch w interesie. (tzw. funkcja golenia frajerów). Zdalne wyzwalanie to chyba obecnie bardzo oczywista funkcjonalność?

Do listy "niedoróbek" dodałbym - brak wspomagania AF przy korzystaniu z lampy zewnętrznej. I proszę nie mówcie mi że PEN pierwszy czy E-PL1 to puszki dla amatora. W momencie debiutu ich ceny były porównywalne z trzycyfrowymi lustrzankami Canonowymi gdzie takie funkcjonalności są oczywistością.

Mirek54
30.07.12, 09:41
Do listy "niedoróbek" dodałbym - brak wspomagania AF przy korzystaniu z lampy zewnętrznej. I proszę nie mówcie mi że PEN pierwszy czy E-PL1 to puszki dla amatora. W momencie debiutu ich ceny były porównywalne z trzycyfrowymi lustrzankami Canonowymi gdzie takie funkcjonalności są oczywistością.

Moze i mam moze i nie mam.Przed chwila pytalem kilku amatorow.Nie mieli pojecia co to wspomaganie AF nawet nie wiedzieli co to AF a o lampie to byli na 100% pewni ze sie otwiera jak sie robi zdjecie-zawsze ma sie otwierac.
Ja nie sledze cen,nie porownuje cen,nie mam pojecia ile co kosztuje i dlaczego takie drogie i dlaczego tak malo zarabiam.Jako amator ide do sklepu,mowie co chce kupic i do czego.Dostaje towar od sprzedawcy i uzywam.
Zaznaczam,ze robie to jako amator.Jako amator nawiedzony sledze gielde,ceny kalkuluje,narzekam,oczekuje,kolekcjonuje wiesci z rumorsow.Pouczam producenta gdzie robi bledy i dlaczego.Dyskutuje co ma poprawic ,i tak w kolo macieju.Wybor nalezy do mnie-przy nastepne premierze.
Czasem tak mysle,ze jak by zebrac tych netowo forumowych fachowcow(nie bierz do siebie tego),toby grata zrobili co gotowac umie i zlotowke by kosztowal z dozywotnia gwarancja.Chyba tylko u nas w Polsce to by sie sprawdzilo,albo i nie.Juz sam nie wiem.




I proszę nie mówcie mi że PEN pierwszy czy E-PL1 to puszki dla amatora.

A dla kogo??Widziales walizki z gratami zawodowcow,jak jada jedna fote zrobic??

ahutta
30.07.12, 09:51
Je róbmy zeń drugiego Jana Pawła, to nierzadka postawa, tylko firm o takich rozmiarach nie ma tak wiele.

Nie przesadzajmy :)


Witam !

To nie kwestia testerow i potrzeba wprowadzenie produktu w odpowiednim momencie ;)

Kazdy aparat cyfrowy powinien miec mozliwosc sterowania migawka chociaz przez pilota i to nie jest zadna
wielka filozofia i nie wymaga duzej wiedzy czy duzych nakladow pracy.
Dla projektanta wprowadzenie wyzwalania migawki na podczerwien to... betka... zaden problem.

[... cut ...]


No właśnie czasami z marketingowego punktu widzenia, trzeba wcześniej wypuścić mniej rozbudowany produkt tylko po to żeby pokazać się na rynku.


Mirek54 (https://forum.olympusclub.pl/members/5301-Mirek54) trochę przesadzasz. gdyby golenie (nie mylić z goleniem frajerów) było typową funkcją aparatów fotograficznych to miałbyś rację. Ale IMO nie masz. pewne funkcje, są na tyle powszechne że niezaimplementowanie ich to albo "błąd konstrukcyjny" albo celowe działanie - żeby mieć co dołożyć w kolejnej wersji żeby się od poprzednika różniła i żeby był ruch w interesie. (tzw. funkcja golenia frajerów). Zdalne wyzwalanie to chyba obecnie bardzo oczywista funkcjonalność?

Do listy "niedoróbek" dodałbym - brak wspomagania AF przy korzystaniu z lampy zewnętrznej. I proszę nie mówcie mi że PEN pierwszy czy E-PL1 to puszki dla amatora. W momencie debiutu ich ceny były porównywalne z trzycyfrowymi lustrzankami Canonowymi gdzie takie funkcjonalności są oczywistością.

Ale to z pewnością jest celowe działanie. Patrzycie na to z punktu widzenia konsumenta, użytkownika końcowego, a tam z drugiej strony siedzi wielki Pan księgowy, który mówi że budżet jest taki i nie ma ani centa, jena czy w czym się tam rozliczają więcej. My tu rozmawiamy w gronie osób, które mają nieco większą wiedzę niż większość użytkowników aparatów. Zapytaj losowo kilka osób, że podały Ci jakie są dla nich oczywiste funkcje aparatu, to nagle okaże się, że połowa tego co Ty uważasz za "oczywistą oczywistość", w ich oczach jest nieistotne lub nawet nie mają o tym pojęcia.
No sorry, to jest biznes. Czy nam się to podoba czy nie

Jan_S
30.07.12, 10:02
Myślę że wrzuciłeś do jednego wora - amatora, co to u cioci na obiedzie chce małpką za 200 zł portret zbiorowy zrobić i cieszy się że twarze rozpoznaje i amatora który jest hobbystą (miłośnikiem) fotografii, ma o niej jakie takie pojęcie, zdjęcia robi z grubsza poprawne (nawet wtedy gdy małpka w trybie "A" nie wyrabia, a czasami nawet uda mu się zrobić taką fotę że czapki z głów.

Myślę, że wśród P.T. Dyskutantów tego Forum, definicja słowa amator bliższa jest tego drugiego zakresu. I jestem głęboko przekonany, że oni wiedzą co się kryje za hasłem "wspomaganie AF".

Mirek54
30.07.12, 10:11
Myślę, że wśród P.T. Dyskutantów tego Forum, definicja słowa amator bliższa jest tego drugiego zakresu. I jestem głęboko przekonany, że oni wiedzą co się kryje za hasłem "wspomaganie AF".

Obys mial racje.Boje sie,ze wielu pisze po przeczytaniu i przepisaniu z neta i dyskutuje po uprzednim goglowaniu.

Kiedys jak wyszlo E3 namowilem amatora na kupno jego,kazal dolozyc kpl szkiel(z najwyzszej polki)Napewno nie zrobil zadnego zdjecia.Wiem,ze syn jego pozyczyl koledze ze studiow i nie wypada sie pytac czy juz mu niepotrzebny.Kupil se juz sam(wiedzial gdzie sklep)Canona-jakiegos mk Pewnie znowu z kpl szkiel.Amator pelna geba.

nightelf
30.07.12, 12:28
Jak kogoś stać na E-3, to czemu ma się ograniczać?

Brak wizjera w E-P1 wynikał zapewne z braku opracowania wcześniej owego.
Natomiast brak złącza wężyka to podejrzewam specjalne działanie w celu segmentacji PENów i ich silniejsze rozdzielenie.

Harnas
30.07.12, 16:26
pewne funkcje, są na tyle powszechne że niezaimplementowanie ich to albo "błąd konstrukcyjny" albo celowe działanie - żeby mieć co dołożyć w kolejnej wersji żeby się od poprzednika różniła i żeby był ruch w interesie. (tzw. funkcja golenia frajerów).
Też sądzę, że tak jest i nie podoba mi się polityka Olympusa w ostatnim czasie.
Dlatego kupiłem w tym roku model 3 generacje wstecz, czyli E-PL1 i nie mam zamiaru go długo zmieniać, a jak już to na używanego OM-D w cenie co najwyżej 1000zł ;)

ahutta
30.07.12, 17:17
i nie mam zamiaru go długo zmieniać, a jak już to na używanego OM-D w cenie co najwyżej 1000zł ;)

Łoj, to długo nie zmienisz ;) :p

romek1967
30.07.12, 17:37
a jak już to na używanego OM-D w cenie co najwyżej 1000zł ;)
W tej cenie to najwyżej E-1 teraz skubniesz, nawet E-3 nie ma mowy :D Zapisz sobie gdzieś że chcesz kupić OM-D bo jak przyjdzie w końcu ten czas możesz już o tym nie pamiętać ;) Zapisz to sobie obok nazwiska Alzheimera, podobno grunt to pamiętać jak się ten facet nazywał :D

catchball
10.10.13, 15:34
Mam pytanie, czy radiowy wyzwalacz Pixel Soldier będzie działał z EPL1? W opisie produktu widzę EP1 i EP2, może ktoś próbował? Chodzi o bezprzewodowe odpalanie lamp błyskowych, nie migawki. Migawka z palca. A może jakiś inny wyzwalacz do EPL1?

nightelf
10.10.13, 18:35
Pixel Soldier powinien działać.
Jakie lampy błyskowe chcesz odpalać?

catchball
11.10.13, 09:07
No właśnie, niby powinien, ale w specyfikacji soldiera nie jest wymieniony. Może ktoś testował? Albo Phottix Tetra?
Lampy różne, studyjne, reporterskie obojętne. Oczywiście bez TTL.