PDA

Zobacz pełną wersję : Czy z moim obiektywem jest wszystko ok? Olympus 17mm 1:2.8



tungsten
15.03.11, 12:24
Na początku chciałbym wszystkich powitać na forum i przechodzę od razu do sedna sprawy :)
Kupiłem obiektyw Olympus 17mm 1:2.8 i nie wiem do końca czy jest sprawny. Otóż podczas ostrzenia wydaje dziwny dźwięk jak skrzypiąca drewniana podłoga. Nagrałem film obrazujący ten dźwięk

http://www.youtube.com/watch?v=lWD2jgXJPjE

Poza tym dźwiękiem obiektyw ostrzy i działa dobrze. Boję się jedynie, że coś się w nim może zatrzeć.
Żaden z moich obecnych i byłych obiektywów nie wydawał takich dźwięków. Nie wszystkie były ciche, ale były to normalne dźwięki silniczków, itp.

Czy mogą się wypowiedzieć właściciele takiego obiektywu, czy ich sprzęt też tak skrzypi? Jeśli tak to będę po prostu wiedział że to normalne i już. Jeśli nie to nie wiem...
Dzięki za pomoc.

tungsten
17.03.11, 22:59
Naprawdę nie ma nikogo kto posiada taki obiektyw? Czyżbym był jedynym posiadaczem w Polsce? :lol:

gietrzy
17.03.11, 23:08
Naprawdę nie ma nikogo kto posiada taki obiektyw? Czyżbym był jedynym posiadaczem w Polsce? :lol:
Mi skrzypi przysłona Panasa 14mm f/2.5 na E-PL1, ale to inne skrzypienie, którego nie słychać na GF1.

Tu obstawiałbym po prostu budżetową konstrukcję. Czegoś podobnego doświadczyłem w Nikkorze 35/1.8DX... też budżetowym.
A... podobnie, ale jednak inaczej słychać gdy łapie ostrość 20/1.7 Panasa.

jurekg
18.03.11, 08:02
podobnie, ale jednak inaczej słychać gdy łapie ostrość 20/1.7 Panasa.

Gdy panasonic 20/1.7 łapie ostrość, wydaje całkiem inny dżwięk.
Nie posiadam obiektywu , z którym kolega ma problem, ale gdybym miał taki sam, to też byłbym zaniepokojony. Wg mnie nie jest to normalny dzwięk.

Ukaszsz
18.03.11, 09:44
Witam wszystkich :) to mój pierwszy post tutaj. Jeśli chodzi o obiektyw, mój egzemplarz wydaje jedynie ciche, przyjemne mruczenie :wink: Dźwięk ten w niczym nie przypomina trzeszczenia twojego obiektywu.

tomtomek
18.03.11, 10:22
Witam
Egzemplarz, który kiedyś posiadałem nie wydawał prawie żadnego dźwięku.
A na pewno nic podobnego do tego z filmu.
Prawdopodobnie coś się dostało do środka.

Pozdrawiam
tomtomek