PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze pomocyyy. Problem ze sprzetem. e-510



Palua_photography
8.03.11, 20:16
Mam problem, moj aparat ( olympus e-510 ) nie chce robic zdjec przy slabym oswietleniu. Zdaje sie ze ta funkcje da sie wylaczyc, ale niestety nie wiem wlasciwie jak to sie nawet nazywa. Zdjecia robie dla przyjemnosci, w instrukcji szukalam ale nie umiem znalezc rozwiazania... Dodam tez ze przy wlaczeniu podgladu na zywo obraz jest B&W i slychac dzwiek luster poza tym nie chce sie zrobic.... strasdznie mnie to denerwuje. Aha, i czy ty moze byc przyczyna ze nie moge zrobic zjec noca ? Dzieje sie to samo.. Prosze pomóżcie mi :wink: Pozdrawiam :wink:

k@czy
8.03.11, 20:25
To nie jest problem ze sprzetem.
To jest problem z nieznajomoscia sprzetu.
Aparaty generalnie slabo robia zdjecia w slabym oswietleniu.
W instrukcji jest to napisane wyraznie.
Do tego nocne na LV tez nie pomaga- lepiej przez wizjer- szybciej i dokladniej.
Wiecej swiatla potrzeba do robienia zdjec tym aparatem.

Alleg_pl
8.03.11, 20:43
az się boje tego "Paula Photography"

zdjęcia slubne też robisz?

Palua_photography
8.03.11, 20:53
Prawdopodobnie tak, no coz mam go zaledwie miesiac. Oj, czepiasz sie loginu ;) robie zdjecia dla siebie, rodzinne raczej. Czyli co nie da sie nic z tym zrobic ? Wlasciwie zle powiedzialam, bo skoro jest jasno a on czasem nie chce zrobic tego zdjecia.:cry:

Mirek54
8.03.11, 20:57
Prawdopodobnie tak, no coz mam go zaledwie miesiac.

Z aparatem jest odwrotnie jak z chlopakiem.Im dluzej go masz tym bardziej jest posluszny.:wink:

Palua_photography
8.03.11, 21:00
Ja mam nadzieję, bo naprawdę nie wiem co zrobić.. Robilam zdjecia aparatem kolegi i nie działo się tam nic takiego co w moim , tzn, ze mial problem ze zrobieniem zdjecia, zwyczajnie wyszło ciemne..

Mirek54
8.03.11, 21:04
Robilam zdjecia aparatem kolegi i nie działo się tam nic takiego co w moim , tzn, ze mial problem ze zrobieniem zdjecia, zwyczajnie wyszło ciemne..

Czyli Twoj aparat jest madrzejszy.Po co robic jak i tak psu na bude.A matryca klapniecia liczy,liczy i dodaje.

Alleg_pl
8.03.11, 21:08
Czyli Twoj aparat jest madrzejszy.Po co robic jak i tak psu na bude.A matryca klapniecia liczy,liczy i dodaje.
to i tak dobrze, twoja dodaje...
moja kurna raz mnoży raz dzieli, ostatnio sie puszka zawiesiła bo zaczeła całkować..

Moominek
8.03.11, 21:09
A nie masz ty przypadkiem włączonej opcji, że dopóki nie ma potwierdzenia ostrości - nie wyzwala migawki? Jak jest ciemno to ciężko o ostrzenie bez doświetlenia...

Nazywa się to "Zwolnienie S" (oraz C), tudzież "Release Priority S" (oraz C - dla AF ciągłego). Ale to w instrukcji jest... (w Angielskiej - strona 51...)

Mirek54
8.03.11, 21:12
A nie masz ty przypadkiem włączonej opcji, że dopóki nie ma potwierdzenia ostrości - nie wyzwala migawki? Jak jest ciemno to ciężko o ostrzenie bez doświetlenia...

Nazywa się to "Zwolnienie S" (oraz C), tudzież "Release Priority S" (oraz C - dla AF ciągłego). Ale to w instrukcji jest... (w Angielskiej - strona 51...)

I tym milym akcentem doszlismy do milego finalu-Czytac instrukcje.
A tak sie fajnie zapowiadalo:grin:

Palua_photography
8.03.11, 22:26
Ojejku dzieki wielkie ;) przeczytalam instrukcje ale widac nie dokladnie. W dodatku jestem amatorka i dopiero sie ucze ;)

Moominek
8.03.11, 22:34
I tym milym akcentem doszlismy do milego finalu-Czytac instrukcje.
A tak sie fajnie zapowiadalo:grin:

Eee tam, "wymuszone" wyzwalanie da zapewne efekt w postaci postu "dlaczego mam rozmazane zdjęcia" i zacznie się od nowa.
Wyklikane z mobilka

Palua_photography
8.03.11, 22:44
Nie sądze.. Nigdzie nie bylo napisane ze nie mozna pytac o takie wg.was oczywiste rzeczy. Trudno.. dziekuje pana wszechwiedzącym po raz kolejny, klaniam sie nisko.. ;]

ConradDS
8.03.11, 23:26
Dodaj kilka zdjęć jak już się uda zrobić to może przydamy się na coś więcej. :)

Palua_photography
8.03.11, 23:35
ok ;) ale nie sadze ze sie komukolwiek tutaj spodobaja .. spróbować mogę, nie pogryziecie mnie chyba ;)

k@czy
9.03.11, 00:29
ok ;) ale nie sadze ze sie komukolwiek tutaj spodobaja .. spróbować mogę, nie pogryziecie mnie chyba ;)
Za siebie moge reczyc, ale za Mirka54 juz nie... ;)

Alleg_pl
9.03.11, 00:42
Za siebie moge reczyc, ale za Mirka54 juz nie... ;)
a za mnie?

pozatym ty nie gryziesz, ale dziobiesz ;)

k@czy
9.03.11, 00:46
a za mnie?

pozatym ty nie gryziesz, ale dziobiesz ;)
Za Ciebie to moge nawet dac sobie Mirka reke uciac... ;)

Palua_photography
9.03.11, 17:04
hehe ;) widze ze bez znajomosci za dużo nie zdzialam.:shock: