PDA

Zobacz pełną wersję : Przejściówka Nikon->OM. Czy istnieje takie cóś?



Rafał Czarny
21.02.11, 20:08
Pogrzebałem w necie i nie znalazłem takiej przelotki. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

irek50
21.02.11, 20:34
Robert: Być może to jest niewykonalne ... Nawet łatwiejsza opcja do Nikona z M42 ma soczewkę korekcyjną dla nieskńczoności--(z Pentakonsixa oczywiście nie ma problemu na mały obrazek :) ) Bagnet (średnica wewnętrzna) OM musiałby być sporo większy od bagnetu Nikona, aby zrobić przejściówkę przy zbliżonych odległościach obrazowych obiektywów... Wykonalna na pewno jest opcja do macro --można zamówić u gościa w Lublinie ... :) --pozdrówka

Rafał Czarny
21.02.11, 21:30
Robert: Być może to jest niewykonalne ... Nawet łatwiejsza opcja do Nikona z M42 ma soczewkę korekcyjną dla nieskńczoności--(z Pentakonsixa oczywiście nie ma problemu na mały obrazek :) ) Bagnet (średnica wewnętrzna) OM musiałby być sporo większy od bagnetu Nikona, aby zrobić przejściówkę przy zbliżonych odległościach obrazowych obiektywów... Wykonalna na pewno jest opcja do macro --można zamówić u gościa w Lublinie ... :) --pozdrówka

Irku, nie zależy mi na ostrzeniu na nieskończoność. Mam trochę szpejów OMowych, czasem mógłbym coś podpiąć do portretu. Skontaktuję się z gościem z Lublina, może pomoże.

Pozdrówka

hijacintus
21.02.11, 22:02
Ktoś gdzieś sprzedaje coś takiego:
http://www.leitax.com/OlympusOM-lens-for-Nikon-cameras.html

Jest to zdaje się bagnet do nikona, który przykręca się w miejsce oryginalnego bagnetu OM.