PDA

Zobacz pełną wersję : Konkurs ,,Moje miasto - jego drugie oblicze"



Quentin35
14.02.11, 14:06
"fotologer.pl ogłasza konkurs fotograficzny ,,Moje miasto - jego drugie oblicze’’.
Fotografie konkursowe powinny ukazywać różne aspekty życia miejskiego, odmienne od tych powszechnie prezentowanych w materiałach promocyjno-reklamowych. W konkursie mogą brać udział zdjęcia z kategorii: krajobraz, architektura, street photo lub reportaż.
Konkurs trwa do 28 lutego 2011 roku."

Więcej na http://fotologer.pl/konkursy/index/7

Rafał Czarny
14.02.11, 14:59
Szkoda sobie zawracać gitarę takim pseudo-konkursem. I nie mam tu na myśli mało wartościowych nagród. Sposób wyboru zwycięzców - głosowanie internautów - czynią każdy tego typu konkurs niepoważnym. Wygrywa ten, kto ma więcej krewnych i znajomych królika. Albo ten, która ma najwięcej kumpli na naszej klasie.

Quentin35
14.02.11, 15:39
Pewnie masz rację...ale zawsze możemy "wesprzeć" jakiegoś forumowicza ;)

hades
14.02.11, 15:54
Ale nikt nie zarzuci, że się nic nie dzieję w fotografii amatorskiej.

jagger
14.02.11, 16:00
Szkoda sobie zawracać gitarę takim pseudo-konkursem. I nie mam tu na myśli mało wartościowych nagród. Sposób wyboru zwycięzców - głosowanie internautów - czynią każdy tego typu konkurs niepoważnym. Wygrywa ten, kto ma więcej krewnych i znajomych królika. Albo ten, która ma najwięcej kumpli na naszej klasie.
nie zapomnę jak wziąłem kiedyś udział w konkursie canona na digarcie. Temat był jakoś taki: 'wyjdź z domu i idź na miasto' lub coś w tym stylu, prym wiodły biedronki i motylki a wygrało pole we mgle znanego tam adoratora... :-) ja tylko wstawiam foty i nie komentuję, więc nie dostałem ani jednego głosu :-P

hades
14.02.11, 16:17
To tylko świadczy o kondycji społeczności serwisu. Choć z drugiej strony każdy narzeka na kolesiostwo w każdej innej dziedzinie życia, a sam często oczekuje w takich, niby błahych, konkursach na pomoc znajomych w zwycięstwie.

k@czy
14.02.11, 16:26
Plus standardowe "nieodplatne i bezterminowe udzielenie licencji na wykorzystywanie nadeslanych zdjec".
Biorac pod uwage, ze organizatorem jest firma wydawnicza, to mozna sie spodziewac nieodplatnego wykorzystania swoich fotografii w jakichs wydrukach.

Rafał Czarny
14.02.11, 16:40
Kolejny fotoportalik nabija sobie w ten sposób ruch. Mechanizm jest sprytny i prosty - każdy, kto wystawia zdjęcia musi się zarejestrować. Mobilizuje maksymalną liczbę kolesi, którzy chcąc zagłosować na zdjęcie też się muszą zarejestrować. Ruch przekłada się na kasę - wiadomo.

Chłopaki z portaliku zainwestowali z kartę CF jako główną nagrodę i jeszcze zyskają masę zdjęć za darmo.

Nóż mi się w kieszeni otwiera jak widzę taki cwaniaczków.

hades
14.02.11, 20:03
Czy ja wiem, od razu "cwaniaczki"?

Portalik musi wygenerować ruch, aby sprzedać prostokąty, popupy, mailing pod reklamy. Musi zarabiać jednym słowem. Jedną z możliwości przyciągnięcia ludzi jest konkurs. Jest konkurs jest większy ruch. Zwiększa się ewentualna sprzedaż reklam. Może wpadnie jakiś sponsor w następnej edycji. Fotografowie z dokonaniami nie zainteresują się, ale świeżo upieczony posiadacz aparatu, coś ciekawego zrobi, może wybiorą jego zdjęcie bez pomocy znajomych, coś wygra i będzie mógł się cieszyć z wygranej. Pomijając nagminnie spotykany punkt regulaminu o bezpłatnym powielaniu, to nie wiem czy jest powód do uprawiania czarnowidztwa. "Oto miś na skale naszych możliwości" - chciało by się rzec.

Edit:
Swoją drogą takie sobie te zdjęcia startujące w konkursie. W naszej galerii dostałyby baty, no z pewnością byłyby słowa krytyk. Nie wiem czy ewentualne "dowolne powielanie" będzie miało sens poza powieleniem zdjęć celem ogłoszenia zwycięzców.

k@czy
14.02.11, 21:25
Czy ja wiem, od razu "cwaniaczki"?
Skoro cel konkursu tak naprawde jest inny, niz wybranie najlepszych 3 fotografii, to cwaniaczki :)

Holek
6.03.11, 00:23
Szkoda sobie zawracać gitarę takim pseudo-konkursem. I nie mam tu na myśli mało wartościowych nagród. Sposób wyboru zwycięzców - głosowanie internautów - czynią każdy tego typu konkurs niepoważnym. Wygrywa ten, kto ma więcej krewnych i znajomych królika. Albo ten, która ma najwięcej kumpli na naszej klasie.

liczba znajomych nie ma większego znaczenia - znalazłem kiedyś na necie skrypt do automatycznego głosowania na fotkę (założenie konkursu było takie, że z jednego IP można było 1xdziennie oddać głos i nie pomagały stronki ukrywające nr itp) - nie wnikam jak to działa - cienki jestem i tyle ale od tamtego momentu nic nie puszczam tam gdzie głosują internauci;
napisałem z ciekawości do organizatora ale odpisał coś kompletnie nie na temat i jeszcze mniej zrozumiale, więc dałem sobie spokój...