PDA

Zobacz pełną wersję : rawy z falcona 8mm



montere
11.02.11, 00:35
mam następujący problem. wykonuje fotki e30 z falconem 8mm w rawach. wywołuje je przez olympus studio tzn chciałbym wywołać. w programie zdjecie widzę lecz po wykonaniu jpga i jego otwarciu plik jest pusty- ciemność widzę. proszę o pomoc.

romek1967
11.02.11, 00:40
Proponuję ściągnięcie i zainstalowanie na próbę nowego Olympus Viewera 2 który zastąpił OS.

Bodzip
11.02.11, 14:57
mam następujący problem. wykonuje fotki e30 z falconem 8mm w rawach. wywołuje je przez olympus studio tzn chciałbym wywołać. w programie zdjecie widzę lecz po wykonaniu jpga i jego otwarciu plik jest pusty- ciemność widzę. proszę o pomoc.

A to tylko z Falconem tak masz, czy z innymi obiektywami też ?

ConradDS
11.02.11, 19:20
Pokaż jakies zdjęcia z tego szkła, jestem bardzo ciekawy efektów. Boję się inwestować w to szkło bez af ale moze to wcale nie jest takie problematyczne jak myślę.

montere
11.02.11, 20:58
z innymi szkłami jest ok. tylko z falconem mam problem. a efekt jest taki jak w załączonym pliku -czarna plama. Nadmienię, żę w aparacie fotki widzę prawidłowo i w olympus studio (wersja 2.22) też. Ale nie mogę zrobić JPGa.

Bodzip
11.02.11, 21:01
a możesz załączyć gdzieś tego rawa, tak aby można sobie go ściągnąć ?

montere
13.02.11, 00:20
zgodnie z sugestią spróbuje wywołać w czymś innym, mam gdzieś lightrooma i jakiegoś plugina do PSa, zobaczymy. RAWAa, jeśli to nie pomoże to postaram się wrzócić rawa.

Alleg_pl
13.02.11, 01:25
Proponuję ściągnięcie...

...dekielka?







nie moglem sie powstrzymac. sciagnic rawtherapee, albo Capture One i wywolaj, i sprawdz efekt.

montere
17.02.11, 21:09
no rzeczywiście, że ja na to nie wpadłem... dekielek trzeba zdjąć ;-) a na poważnie to znalazłem problem. Olympus studio wywołuje również rawy z falconem. Miałem włączoną kompensację zacienienia, gdy opcję odznaczyłem, to już wszystko śmiga.