PDA

Zobacz pełną wersję : Ciemne zdjęcia



aho
7.02.11, 22:04
Mam problem. Zdjecia wyszly zbyt ciemne, robione na zewnatrz w deszczowy pochmurny i dzien, jakim programem najlepiej rozjasnic ?

Karol
7.02.11, 22:08
Program nie jest taki istotny, może być nawet jakaś darmowa przeglądarka, kwestia jak to zrobić... Ot pierwsze co mi przychodzi na myśl - PhotoScape, nawet w wersji Portable, całkiem spore możliwości edycyjne, rozumiem, że chodzi o osobę początkującą, stąd ten wybór.
Wstaw jakieś przykładowe zdjęcie, zobaczymy w czym problem.

niwi
7.02.11, 22:51
pokaż jakieś zdjęcie

Mirek54
7.02.11, 23:04
pokarz jakieś zdjęcie

Myslisz,ze bedzie to kara dla nas i tych zdjec?:grin::wink:

jacek00
7.02.11, 23:18
Niwi chodzi aby ukarać jakieś zdjęcie ;)

hades
8.02.11, 02:02
Mam problem. Zdjecia wyszly zbyt ciemne, robione na zewnatrz w deszczowy pochmurny i dzien, jakim programem najlepiej rozjasnic ?

Trudno coś polecić, bo praca ze zdjęciami to bardziej umiejętność niż konkretne narzędzie, którego wybór oczywiście także jest ważny ze względu na umiejętność obsługi.

Jeśli to nie kłopot pokaż jakieś zdjęcie z tej fatalnej serii, może będzie nam łatwiej coś polecić. Na chwilę obecną do takiej ogólnej pracy zapewne skorzystałbym z GIMP-a lub nawet przeglądarki do plików graficznych FastStone (faststone.org), która ma funkcje prostej, ogólnej edycji zdjęć.

irek50
8.02.11, 09:52
Jeśli zdjęcia są zapisane w formacie RAW (ORF w Olympusie) to należy użyć suwaka "ekspozycja" w wywoływaczce --pozdrawiam

Joki
8.02.11, 11:23
Witam serdecznie.


Mam problem. Zdjecia wyszly zbyt ciemne, robione na zewnatrz w deszczowy pochmurny i dzien, jakim programem najlepiej rozjasnic ?
Podejrzewam, że to zwykły JPEG? W takim wypadku pozostaje Ci podregulować poziom świateł. Pogorszy się jakość, uwidocznia szumy, ale odbiór zdjęcia może być lepszy.
Możesz skorzystać z darmowej przeglądarki do zdjęć. W XnView np. jest takie menu:
Opcje->Dostosuj->Poziomy
I ciągniesz prawy suwak na początek wykresu. Ewentualnie możesz także podregulowac poziom cieni jeśli wykres zaczyna się daleko od początku albo jeśli chcesz pogłębić czernie.
Lewy suwak zbliżasz do początku wykresu.
Powodzenia.

aho
8.02.11, 20:25
Jutro wrzucę , bo dzisiaj nie ma mnie w domu, zdjęcia to jpg.

aho
10.02.11, 00:30
Jutro wrzucę , bo dzisiaj nie ma mnie w domu, zdjęcia to jpg.


Mam tez trochę ciemniejsze, trochę się już bawiłem dla próby w Photoshopie i nawet wychodzą przyzwoite, ale teraz mam problem, bo exif znika ze zdjęcia
Ewentualnie mogę podesłać komuś oryginał jakiegoś słabego zdjęcia i spróbuje co z tego wyjdzie, są to zdjęcia z pogrzebu, więc zależy mi na lepszej jakości, sam uczestniczyłem w pogrzebie więc zdjęcia robił amator

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotosik.pl)

dog_master
10.02.11, 15:48
To podaj nam ten EXIF po prostu... ;) A chyba całe zdjęcie też możesz załączyć, oryginał przed zabawą w PS.

Ogniskowa, ISO, czas naświetlania, przysłona... No generalnie zdjęcie zrobiłeś za ciemne. Więcej powiedzieć niewiele można.

A w Photoshopie tak ja szybko: Levels, Shadows&Highlights, Exposure... ;)