PDA

Zobacz pełną wersję : e-30 - pomocy



fidel_c
4.02.11, 02:30
Czy ktoś z forumowiczów może już miał taki problem? Po zrobieniu zdjęcia miga dioda zapisu na kartę a aparat nie reaguje. Wygląda na to, że się zawiesza :(.

Wiem, że to nie wina karty bo próbowałem na kilku (w tym xd) i ciągle jest to samo... Próbowałem już wszystkiego: formatowanie karty, wyjmowanie baterii itp. i nic nie pomaga :(

Może ktoś ma jakiś pomysł?

epicure
4.02.11, 02:58
Zawiesza się na amen, czy tylko na jakiś czas?

ektomek
4.02.11, 07:25
Spróbuj "zresetować" aparat. Potem już tylko serwis:roll:

fidel_c
4.02.11, 09:27
Zresetować? Hmm... Już wybierałem w menu jakiś reset ale to nic chyba nie pomaga :(

Kurcze... a aparat w sumie rzadko używany a tu taki zonk...
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Zawiesza się na amen, czy tylko na jakiś czas?

W sumie to nie wiem, bo po minucie już straciłem cierpliwość...

rock71
4.02.11, 09:42
Miałem tak w Nikinie D70 niestety nie dało sie naprawić. W serwisie powiedzieli że siedzi elektronika i może tak byc bo dostała sie woda lub wilgoć.

fidel_c
4.02.11, 12:17
W sumie aparat jest jeszcze na gwarancji więc pewnie trzeba wysłać go do serwisu.

A propos, czy ktoś już może korzystał z serwisu? Wiem, że kurier z ups przyjeżdza do domciu i przesyłka jest na koszt Olympusa ale czy to trzeba jakoś specjalnie zapakować na własny koszt?

Dar-i-jush
4.02.11, 12:28
W sumie aparat jest jeszcze na gwarancji więc pewnie trzeba wysłać go do serwisu.

A propos, czy ktoś już może korzystał z serwisu? Wiem, że kurier z ups przyjeżdza do domciu i przesyłka jest na koszt Olympusa ale czy to trzeba jakoś specjalnie zapakować na własny koszt?

Zapakuj bezpiecznie i już. Ja pakowałem zawsze do oryginalnego kartonu, który jeszcze wkładałem do nieco większego szarego i przestrzenie wypychałem papierami lub folią bąbelkową. To zaklejałem taśmą i przyklejałem kartkę z adresem. Wszystko:wink:

jagger
4.02.11, 12:32
jak na jest gwarancji to kompletny luz... nie poniesiesz żadnych kosztów, ważne by wysłać przez UPS. 2 tygodnie i masz z powrotem jak nowy.

dog_master
4.02.11, 13:12
Mój E-30 na samym początku miał podobnie, kilka razy był zwis też chyba przy zapisie, potem ogólnie zaczął dziwnie działać aż przestał robić zdjęcia (co się dokładnie działo później/oprócz tego to bym musiała chyba po forum poszukać :D 1,5 roku temu to nie pamiętam). Po naprawie już nigdy to się nie pojawiło :-)

magnum
4.02.11, 15:21
Sprawdź jaki masz firmware w aparacie. Coś mi się świta że był taki problem z migającą diodą w pierwszych wersjach z firmware 1.0.

fidel_c
4.02.11, 16:28
Sprawdź jaki masz firmware w aparacie. Coś mi się świta że był taki problem z migającą diodą w pierwszych wersjach z firmware 1.0.

Próbowałem aktualizować firmware ale to jest najnowszy bo 1.1 :(

Tobik
4.02.11, 18:57
Dołączam się do wątku co by nie śmiecić. Mianowicie w E-510 przy długich czasach ekspozycji słychać pisk o dużym natężeniu taki jak powiedzmy w uchu gdy ktoś nagle blisko nas krzyknie. Aparat trochę zamókł od śniegu z deszczem. Miał tak ktoś z was?

Zagi_25
4.02.11, 19:45
A to nie jest przypadkiem stabilizacja?

Tobik
4.02.11, 20:19
Nie stabilizacja była wyłączona .

Przeeemeek
14.02.11, 02:54
Ja mam pytanie zbliżone do autora całego wątku.

E-3 soft 1.4
karta SanDisk ExtremeIV 4GB

pytanie jest takie:
Im dłuższy ustawię czas naświetlania tym praca aparatu nad zdjęciem po jego zrobieniu jest wprost proporcjonalna do tego czasu..
np.
przy robieniu panoram wieczorem z czasami rzędu 15sek.
aparat drugie tyle nad tym zdjęciem pracuje[mam tu na myśli po naświetleniu > czarny ekran i paląca sie czerwona lampeczka] i pojawia się zdjęcie w podglądzie..
to jest naturalne?

jeśli wygłupiłem sie pytaniem proszę to również zaznaczyć :)

romek1967
14.02.11, 07:45
Ja mam pytanie zbliżone do autora całego wątku.

E-3 soft 1.4
karta SanDisk ExtremeIV 4GB

pytanie jest takie:
Im dłuższy ustawię czas naświetlania tym praca aparatu nad zdjęciem po jego zrobieniu jest wprost proporcjonalna do tego czasu..
np.
przy robieniu panoram wieczorem z czasami rzędu 15sek.
aparat drugie tyle nad tym zdjęciem pracuje[mam tu na myśli po naświetleniu > czarny ekran i paląca sie czerwona lampeczka] i pojawia się zdjęcie w podglądzie..
to jest naturalne?

jeśli wygłupiłem sie pytaniem proszę to również zaznaczyć :)

włączyłeś w menu "zdjęcia nocne", aparat odejmuje ciemną klatkę aby usunąć szumy powstałe przy rozgrzaniu matrycy przy długich czasach naświetlania. Czytamy instrukcje ;)

Przeeemeek
15.02.11, 00:34
włączyłeś w menu "zdjęcia nocne", aparat odejmuje ciemną klatkę aby usunąć szumy powstałe przy rozgrzaniu matrycy przy długich czasach naświetlania. Czytamy instrukcje ;)


mówisz o opcji w: menu > kluczyk 1 > kluczyk D > nocne kadry wł./wył.

sprawdzałem włączoną i wyłączoną
aparat w tym samym miejscu czas naświetlania: 6sek
czas mierzyłem stoperem nawet [razem z naświetlaniem do wyrzucenia zdjęcia w podgląd]
wychodziło w obu przypadkach ~15.21 sek. +/- opóźnienie startu i wyłączenia

Mirek54
15.02.11, 00:37
Serwis.

epicure
15.02.11, 00:51
To nie jest wina "nocnych kadrów". Ta opcja służy do rozjaśniania wyświetlacza przy słabym świetle. Odejmowanie czarnej klatki zwie się bodajże "redukcją zakłóceń" i powinno być ustawione na auto, jeśli ma być wyłączone.

bruder
15.02.11, 00:55
Dokładnie. Miałem podobnie. Po wyłączeniu redukcji zakłóceń fotka jest widoczna od razu po zrobieniu - aparat nie musi nad nią "pracować"

Alleg_pl
15.02.11, 00:59
rozbawiaja mnie niektóe wasz posty.
szczegolnie tych co "pomagaja" i "odsyłają do instrukcji" wczesniej jej nie przeczytawszy ;D
Long Exp. mode. ;) pozdrawia!



cholera epicure, byles 1szy :D

Przeeemeek
15.02.11, 01:23
epicure dziękuje :)

przyznam nie czytałem instrukcji.
ale chyba do niej zajrzę.

henry1
15.02.11, 01:32
epicure dziękuje :)

przyznam nie czytałem instrukcji.
ale chyba do niej zajrzę.

A stare powiedzenie mówi :
"Jeśli wszelkie działania nie przynoszą określonego skutku, przeczytaj instrukcję obsługi"
:-D