PDA

Zobacz pełną wersję : Pozowanie modelki, jak ustawiać?



dominius
31.01.11, 10:39
Witam. Mam mały problem. Mam za sobą 3 sesje zdjęciowe każda z inną dziewczyną i dotychczas moje modelki były ze tak powiem kumate co do ustawiania się i pozowania do zdjęć. Wczoraj robiłem czwarta sesję ale dziewczyna jakoś wydawała się spięta i kompletnie nie wiedziała co robić nigdy jej nikt nie robił zdjęć oprócz jak to powiedziała kiczowatych zdjęć z wakacji, nie wiedziała jak się "wygiąć" do fotki jak stanąć itp. Wiem, że to fotograf powinien mówić jak się ustawiać ale nie mam takiego doświadczenia bo z poprzednimi modelkami nie miałem takiej potrzeby, same się ustawiały:) Szukam jakiejś dobrej strony z pozycjami modelek do fotografii.

Rafał Czarny
31.01.11, 10:42
Tu masz linkę do PDFa z pozami modeli ze słynnej książki Dederki. Sama książka jest wg. mnie nie do przeczytania, ale pozy modeli jak najbardziej można podglądnąć. W PDFie nie ma treści książki, jest tylko kilka stron z pozami modeli.

http://chomikuj.pl/Trybik_mt/Photo+-+Fotografia/Ebook/Wg+autor*c3*b3w/Dederko/Dederko+-+Pozy+modeli,241251959.pdf

Albo jeszcze tu:
http://docs6.chomikuj.pl/241251959,0,1,Dederko---Pozy-modeli.pdf

Dawid
31.01.11, 10:51
Był na necie gdzieś kiedyś jakiś pdf z pozycjami ale...
To co mogę Ci doradzić to oglądaj dużo zdjęć, rób zdjęcia, rób zdjęcia, rób zdjęcia....
Z czasem złapiesz o co kaman.

Rafał Czarny
31.01.11, 11:11
Był na necie gdzieś kiedyś jakiś pdf z pozycjami ale...


Tak, był kiedyś. Teraz jest dwa posty wyżej. :wink:

Alleg_pl
31.01.11, 12:01
Dał bym +sika ale nie mogę ;)

taztaz
31.01.11, 12:10
Dał bym +sika ale nie mogę ;)

to ja dam :)

Dawid
31.01.11, 12:34
Tak, był kiedyś. Teraz jest dwa posty wyżej. :wink:

Ubiegłeś ;)

Thomasso
31.01.11, 12:58
Nie wiem czy to to samo co na Chomiku (ktorego nie lubie), ale wrzucam:
http://rapidshare.com/files/67331334/Pozy_modeli.pdf.html

Jesli to samo to sorki, ale moze ktos woli rapida ;-)

T.

Dar-i-jush
31.01.11, 13:55
Jesli to samo to sorki, ale moze ktos woli rapida ;-)

T.

Dzięki, ja wolę nie-chomika:wink:

Tak sobie patrzę na te pozy i myślę, że tyle razy wymyślałem koło na nowo, metodą prób i błędów... ale jaka satysfakcja była!:grin: a nie tylko kopiowanie pozy z książki:wink:

dominius
1.02.11, 11:39
Wesoły Miś. Racja ja stanąłem przed swojego rodzaju wyzwaniem więc na początek wystarczy mi kopiowanie ustawień z książki9pdf'u). myślę, że starczy mi to na długo bo jest tam duużo pozycji...
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Nie wiem czy to to samo co na Chomiku (ktorego nie lubie), ale wrzucam:
http://rapidshare.com/files/67331334/Pozy_modeli.pdf.html

Jesli to samo to sorki, ale moze ktos woli rapida ;-)

T.

To jest to samo.

darkelf
1.02.11, 12:23
1) zacznij od robienia portretów, a nie całych postaci, łatwiej uzyskać dobry efekt
2) obejrzyj dużo udanych zdjęć i ewentualnie pokaż je modelce przed sesją, wybierzcie którą pozę chcecie uzyskać
3) wytłumacz modelce co chcesz aby znalazło się na zdjęciu, co ma "odgrywać", począŧkujący myslą, że "ładna dziewczyna to ładne zdjęcie", tymczasem modelka ma grać

LeonAmator
3.04.11, 00:31
Tak modelka ma grać,ale ma to robić jak najbardziej naturalnie co nie wszystkim wychodzi. Nie mając dystansu do tego co robią i nie potrafią się tym dobrze bawić.

qba82
11.05.15, 17:39
Generelanie rzadko się to zdarza, ale niektóre dziewczyny nie mają po prostu tego czegoś, ile byś nie tłumaczył nie załapie, to też kwestia jej doświadczenia.

urzyszkodnik
11.05.15, 18:18
Sprawa jest taka, ze dobrze jest pokazać - dokładnie - o co chodzi. Model tez człowiek. Nie musi wiedzieć.
Jesli polegać tylko na stronkach, zdjęcia beda jak na wielu stronach.
Takie same...

A jak to zrobic ? Zapomnij kim jestes. Bądź rusałką, malarzem, nawet kobietą. Na pare chwil. Pozwól sobie na ten luksus.
Spójrz na modela i wyobraz sobie ze... No wlasnie - cokolwiek. I to wlasnie pokazać trzeba.

Rada.
Zacznij od modela nie w terenie, bo cieżko jest ogarnac i pierwszy, drugi, trzeci czy czwarty plan plus - temat zdjęcia.
Osobę postaw przy jakiejs ścianie. Moze z obrazkami wysprejowaną?
Im prostsze na poczatek - tym lepiej.
Ogarnac wieloplanowość jest cieżko...

A co najwazniejsze - modeling to piekna przygoda. Nie stawaj w miejscu !!!

Jeżeli przez wizjer widzisz kobietę, zostaw modeling. Ty masz widziec "drzwi od samochodu" nie kobietę.
W innym wypadku, nie pozbędziesz sie emocji i nie dasz rady rozluźnić emocjonalnie :)

To proste :)

Jak chcesz jakis przykład zeby zobrazować, daj znaka to zapodam.

urzyszkodnik
22.05.15, 08:36
Mi te rady w sumie też się przydadzą, więc dzięki wielki :)
Wiec na poczatek wez sąsiadkę albo zonę, co tam wolisz :) załóż jej koszulkę na ramiączka i zobacz jak zmienia sie wygląd ręki.
Raz jak"kotlet" a czasem fajnie i "zwiewnie".
To wlasnie zaczyna sie modeling.
Nie foć zbliżeń. Rob do pasa lub cała sylwetkę. Bedzie łatwiej błędy pominąć patrząc, bo zawsze cos sie znajdzie ciekawego na fotce.
Spokojnie mozesz robic sam jpg. To tylko trening.
I koniecznie - nie używaj fotoszopka do edycji. Bo to juz nie bedzie modeling i focenie a edycja
Zdjec. Do reklamy jak znalazł taka umiejetność. Ale to nie reklama.

Sumując:
Moja rada: płaskie tło. Jeden plan. Jedna osoba.
I zapomnij zupełnie kim jestes. Pozwól se "na wiecej".
Ja np zawsze w studio buty zdejmuje i śmigam w skarpetkach tylko.
I zawsze sa kolorowe jak tylko mozna :)
Powiem - uwielbiam odblaskowy róż na skarpetkach !!!

Powiem tez ze ani wielkość biustu, ani włosy, ani waga - nie sa żadnym wyznacznikiem atrakcyjności modela.
Oczywiscie łatwiej jest focic kogoś kto jest "ładny". Ale ładność - nie jedno ma imie :)

Czas pokaże czy masz to "coś" co sie podoba.
I czas pokaże tez czy beda sami przychodzili chętni, czy bedziesz musiał szukać.

Ja szukać nie musze. Ale ja - juz na to zapracowałem.

Saboor
22.05.15, 08:58
Jeżeli przez wizjer widzisz kobietę, zostaw modeling. Ty masz widziec "drzwi od samochodu" nie kobietę.
W innym wypadku, nie pozbędziesz sie emocji i nie dasz rady rozluźnić emocjonalnie :)

Przeciwnie, widzieć kobietę, kobiecość, seksualność, uczucia... wszystko co da się zobaczyć i pokaż
to co zobaczyłeś.

urzyszkodnik
22.05.15, 09:20
Przeciwnie, widzieć kobietę, kobiecość, seksualność, uczucia... wszystko co da się zobaczyć i pokaż
to co zobaczyłeś.

Ooo
Super :) mamy rozmowe :)
Ja zdanie mam takie jakie mam. Uważam ze sie sprawdza.
Takich za to, co "widzieli" seksualność" znam. Nie potrafią w jakimś momencie zrobic kroku.
A jestesmy tym, kim jestesmy. To bedzie i tak widac na fotkach.
Ja wiele razy słyszałem od tzw "poważnych" ludzi, ze widac ze focil facet. I dobrze. Bo jestem heteroseksualnym osobnikiem płci męskiej.
Ale modela traktuje bezpłciowo. Co nie oznacza braku szacunku. Nie oznacza to rowniez ze nie widze piekna.

Wez jakies argumenty napisz. Najlepiej z doswiadczenia.
Ludzie skorzystają, bo kazdy przeciez by chciał focic "cycki" :)

fret
22.05.15, 09:41
No własnie, chyba najrozsądniej jest widzieć modelkę tak, jak chce się ją pokazać na zdjęciach. Jeśli ktoś chce pokazać "drzwi od samochodu", to czemu nie? ;)

urzyszkodnik
22.05.15, 09:44
Pokazać drzwi a focic laske - to juz mistrzostwo.
Chciałbym tak potrafic kiedys :)

Ja o emocjach pisałem i w tym kontekście.

Dosadnie:
Patrzysz na cycki, widzisz cycki - masz erekcje.
Weź i spróbuj teraz, zrobic cos z sensem... :)
Nie da się.

fret
22.05.15, 13:43
...
Dosadnie:
Patrzysz na cycki, widzisz cycki - masz erekcje.
Weź i spróbuj teraz, zrobic cos z sensem... :)
Nie da się.

Mam wrażenie, że opisujesz pierwszą wizytę na plaży naturystów :D W każdej dziedzinie przydaje się doświadczenie.

jurekg
22.05.15, 14:08
Pozwól se "na wiecej".
Ja np zawsze w studio buty zdejmuje i śmigam w skarpetkach tylko.
I zawsze sa kolorowe jak tylko mozna :)
Powiem - uwielbiam odblaskowy róż na skarpetkach !!!

Nie wszystkim modelkom odpowiada sesja z fotografem , który śmiga w skarpetkach tylko.Choćby nawet były kolorowe :-)

urzyszkodnik
22.05.15, 17:11
Nie wszystkim modelkom odpowiada sesja z fotografem , który śmiga w skarpetkach tylko.Choćby nawet były kolorowe :-)

No masz racje :)
Zawsze mozna tez dac aparat fo ręki,
i niech se sama decyduje co i jak focic :)

Saboor
22.05.15, 17:40
Dosadnie:
Patrzysz na cycki, widzisz cycki - masz erekcje.
Weź i spróbuj teraz, zrobic cos z sensem... :)
Nie da się.
Do tej pory nie "oswoiłeś się" z kobiecym ciałem w studio czy plenerze?:wink:
---
edit:
Generalnie uważam, że zasada jest prosta: jeden woli blondynki inny grabie. :-)
Każden jeden inaczej a jak - jego problem.

urzyszkodnik
22.05.15, 21:18
Saboor
Wycieczki robisz ?
Ja tez potrafie. Tylko zadaj sobie pytanie : po co ?

Ps.
Brzydko sie zachowujesz.
Pomijam juz fakt, jakby ktos kto zaczyna, mogł z Twojej rady skorzystać.


Osobiście juz, to bym chciał zapytac,
której czesci mojej wypowiedzi nie zrozumiałeś.
Mam dzieci. Potrafie wytłumaczyć tak, żebyś zrozumiał.
Pytaj smialo.
Pzdr

Saboor
23.05.15, 10:47
Saboor
Wycieczki robisz ?
Ja tez potrafie. Tylko zadaj sobie pytanie : po co ?
Jakie wycieczki?? Chłopie ochłoń, napisałem: jeden tak drugi inaczej.

Ps.
Brzydko sie zachowujesz.
Pomijam juz fakt, jakby ktos kto zaczyna, mogł z Twojej rady skorzystać.
I na serio uważasz, że źle by się to skończyło? Piszę co uważam za słuszne, nie będę
się przepychał, ustępuję pola.

Osobiście juz, to bym chciał zapytac,
której czesci mojej wypowiedzi nie zrozumiałeś.
Jak czytam, to Ty źle zinterpretowałeś moją przenośnię, mnie to
nie interesuje czy masz dzieci czy nie, czy jesteś duży czy mały - nie moja sprawa.
P.S.
Możesz się śmiertelnie obrazić, ale tekst: widzisz cycki - masz erekcję pasuje bardziej
do nastolatka z epoki wczesnego Starowicza, niźli dojrzałego ojca dzieciom. O i to była
ocena postawy a nie wycieczka.

urzyszkodnik
23.05.15, 20:30
A no to sorki bardzo.

Saboor
23.05.15, 20:59
A no to sorki bardzo.
Nie ma za co, zdarza się. ;-)

Eddie
25.05.15, 14:24
Gdyby ktokolwiek chciał skorzystać z tego wątku jako źródła porady w temacie rozczarowałby się bardzo :)

fret
25.05.15, 14:55
Gdyby ktokolwiek chciał skorzystać z tego wątku jako źródła porady w temacie rozczarowałby się bardzo :)

No fakt, niektóre modelki są jak drzwi od stodoły, a nie od samochodu, ale taki jest trend, z anoreksji prosto w "sajz plus". Normalność kiepsko sie sprzedaje.

urzyszkodnik
25.05.15, 21:02
Gdyby ktokolwiek chciał skorzystać z tego wątku jako źródła porady w temacie rozczarowałby się bardzo :)

Pewnie masz racje.
Bardziej bowiem liczy sie tu psychologia szeroko rozumiana, niz udzielanie porad tego typu.
Jednak - miałem styczność bezpośrednia z wieloma osobami zaczynającymi przygodę z foceniem.
Dwie z nich sa na ta chwile samodzielnymi fotografami. Cześć ich do dochodu pochodzi z fotografii.
Dokładnie te rady które dałem, dałem tez im kiedys. To działa.
Im bardziej "subtelne" foty, tym mocniejszy nacisk na w/w.

Tak wiec, skoro od lat działa to u mnie, działa u osob juz samodzielnych ( kiedys moi asystenci)
To zadziała i u Was.
Jednak focenie takie ma w sobie wiecej psychologi niz sie wydaje. I o to sie sprawa rozbija.
Bo cieżko o tym pisac, chyba ze da rade podpatrzeć.

I najwazniejsze - nie kazdy jest stwozony do wszystkiego.

Saboor
25.05.15, 22:09
/.../

I najwazniejsze - nie kazdy jest stwozony do wszystkiego.Jedna z mądrzejszych tez jakie się pojawiły. :D

jurekg
26.05.15, 17:05
https://forum.olympusclub.pl/images/styles/GamerBlue/misc/quote_icon.png Zamieszczone przez urzyszkodnik https://forum.olympusclub.pl/images/styles/GamerBlue/buttons/viewpost-right.png (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?p=1193093#post1193093)
/.../

I najwazniejsze - nie kazdy jest stwozony do wszystkiego.



Jedna z mądrzejszych tez jakie się pojawiły.

Po przeczytaniu której nie jesteśmy pewni, czy autorowi w wyrazie "stwozony" zabrakło kropki, czy może literki r :wink:

Saboor
26.05.15, 17:52
Aj tam, :-D rację ma, to się liczy.

Krakman
26.05.15, 18:11
I najwazniejsze - nie kazdy jest stwozony do wszystkiego.
Masz rację, nie każdy.
Ty choć pewnie masz niezły warsztat fotograficzny, ale z dyskusji masz dwóję.... Wychodzisz z założenia: "...Kto nie z nami, ten przeciw nam..." i "ja wiem najlepiej"
Jaka to wtedy wymiana poglądów......:roll:

urzyszkodnik
26.05.15, 18:41
Masz rację, nie każdy.
Ty choć pewnie masz niezły warsztat fotograficzny, ale z dyskusji masz dwóję.... Wychodzisz z założenia: "...Kto nie z nami, ten przeciw nam..." i "ja wiem najlepiej"
Jaka to wtedy wymiana poglądów......:roll:

I tu mnie masz :)
A ktoś mówił o wymianie poglądów ?
Czytałeś tytuł wątku ?
Napisałem co wiem. Nie chcesz - nie czytaj :)
Przeciez nikt nie kazał sie zgadzać :)
Chyba serio odpuszcze i zajmę sie tym co robie.
Nie wazne. Nie znam sie. Głupoty pisze specjalnie,
zeby Was na manowce wyprowadzić. :)