PDA

Zobacz pełną wersję : VN-8600PC: funkcje



Fantasma
24.01.11, 16:52
Na Gwiazdkę dostałam dyktafon - model jak w temacie. Chciałabym móc go używać w sposób nieco bardziej zaawansowany, niż tylko on-off, stąd moja poznawcza ciekawość odnośnie kilku funkcji.
Czy ktoś może mi wytłumaczyć, co to jest...
filtr Low Cut?
VCVA?
program DNS?
filtr głosu?

Ponadto:
Jakie ustawienia najlepiej wybrać do nagrywania wykładów, a jakie w czasie próby chóru?

Jack
24.01.11, 17:22
filtr Low Cut? - filtr wycinający szumy podczas nagrywania

VCVA? Variable Control Voice Actuator - funkcja zatrzymująca nagrywanie podczas ciszy i wznawiająca nagrania w tym samym pliku, po podniesieniu się natężenia dźwięku ponad ustalony poziom, czyli aktywowanie głosem nagrania, aby nie nagrywać ciszy.

program DNS? Program Dragon Naturally Speaking - służy do rozpoznawania mowy i konwersji na tekst. Zapomnij o nim, nie obsługuje polskiego.

filtr głosu? umożliwia bardziej wyraźne odtworzenie nagrania mowy, trochę eliminuje szumy.

Jakie ustawienia najlepiej wybrać do nagrywania wykładów, a jakie w czasie próby chóru? Skorzystaj z tematycznych programów nagrywania, albo poeksperymentuj z różnymi ustawieniami czułości mikrofonu i jakości nagrania. Pierwsze wytyczne znajdziesz w instrukcji obsługi. Nie ma jednej dobrej recepty, akustyka jest dużo wredniejsza, niż fotografia.
Jack

Fantasma
24.01.11, 18:25
Dzięki :)