PDA

Zobacz pełną wersję : Żeby czarne było czarne...



gieco
19.01.11, 20:15
Witam serdecznie,

Dysponuję standardowym olympusem E500 ze standardowym obiektywem iz tradycyjną wbudowaną lampą błyskową... Moje pytanie brzmi co zrobić by ubrania wychodziły tak jak w rzeczywistości - by czarne było czarne a nie brązowe przechodzace w żółte i by nie wyglądało na przetarte...

P.S. Nie dysponuję finansami stąd proszę o domowe sposoby ;]


https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2011/01/ef32c03619c56ce6-1.jpg
źródło (http://images38.fotosik.pl/538/ef32c03619c56ce6.jpg)

Wieprz
19.01.11, 20:22
Prać w [reklama usunięta przez robota antyspamowego] ;)

może spróbuj z poziomami?

Mirek54
19.01.11, 20:25
Ustawic prawidlowa temp,zadbac by lampa nie rozbijala.

gieco
19.01.11, 20:29
Ustawic prawidlowa temp,zadbac by lampa nie rozbijala.

Jak udało Ci się to zrobic i w jakim programie?:]

Mirek54
19.01.11, 20:34
Jak udało Ci się to zrobic i w jakim programie?:]

Darmowy Foto Filtre.Poprzestawialem barwe i nasycenie na kanalach i korekte gammy zrobilem.Nie chcialo mi sie innego programu uruchamiac,chociaz w PS mozna dokladniej zrobic.Z zasady nie odpalam rakiet balistycznych na latajace muchy w pokoju:wink:

Roby
19.01.11, 23:22
Darmowy Foto Filtre.Poprzestawialem barwe i nasycenie na kanalach i korekte gammy zrobilem.Nie chcialo mi sie innego programu uruchamiac,chociaz w PS mozna dokladniej zrobic.Z zasady nie odpalam rakiet balistycznych na latajace muchy w pokoju:wink:


Mirek jak zwykle krótko ,zwieźle i na temat:lol:

apz
20.01.11, 08:47
Darmowy Foto Filtre... .Z zasady nie odpalam rakiet balistycznych na latajace muchy w pokoju:wink:

Kolejny już raz zawstydzasz mnie znajomością narzędzi i wyborem środków do skutecznego osiągnięcia celu.

Ja bym pewnie pisał o wyborze własnego balansu bieli i próbkowaniu w szopie.

Dzięki, że chcesz się podzielić swą wiedzą i doświadczeniem.

Pozdrawiam AP.

gieco
20.01.11, 09:04
Domyslam się, że w ustawieniach aparatu nie ma możliwości zrobić idealnego zdjęcia...

Dobry fotograf pewnie by sobie z tym poradził, ja niestety - amator ;]

Dzięki za program na pewno się przyda :)

Pozdrawiam

apz
20.01.11, 10:40
Domyslam się, że w ustawieniach aparatu nie ma możliwości zrobić idealnego zdjęcia...

Dobry fotograf pewnie by sobie z tym poradził, ja niestety - amator ;]

Dzięki za program na pewno się przyda :)

Pozdrawiam

Przeczytaj o ustawieniu własnego balansu bieli w instrukcji - przycisk Fn, biała kartka i zdjęcie na "planie zdjęciowym" w panującym tam świetle, poza tym ustawienia koloru na suwaczkach w aparacie.

link do instrukcji (http://olympusclub.pl/pub/instrukcje/e500/e500_zaawansowana.zip)

Pozdrawiam AP.

Mirek54
20.01.11, 13:44
Mirek jak zwykle krótko ,zwieźle i na temat:lol:

Jeniwy jestem.Fakt,mozna sie rozpisac na pare stron,ale i tak wniosek bedzie ten sam




Ja bym pewnie pisał o wyborze własnego balansu bieli i próbkowaniu w szopie.



Zalozylem sobie,ze kupujac narzedzie czyta sie instrukcje obslugi.To taki standart,ktorego sie lamac nie powinno.Co do szopa-pomyslalem sobie,ze nie kazdy majac aparat musi go rowniez posiadac.Oczywiscie mozna i w tym programie to zrobic.Ja jednak znam go tylko w kilku procentach. W dalszej dyskusji moglem poznac pytanie na ktore nie umialbym odpowiedziec,a nie jestem zwolennikiem goglowania,zeby pozniej ubierajac to we wlasne slowka imponowac wiedza i znajomoscia tematu.