PDA

Zobacz pełną wersję : Odklejająca się guma zoomu w 14-54 II



pschemo
11.01.11, 19:18
Cześć,

Czy ta guma ma to do siebie, że przy kręceniu pierścieniem zoomu ma się wrażenie żę w niektórych miejscach jest lekko odklejona i przy dotyku się wygina ?

Obiektyw jest jeszcze na gwarancji i zastanawiam się nad wysyłka do serwisu ale wolę się najpierw upewnić czy to wada czy to ten obiektyw tak ma.. ;)

kashpir
11.01.11, 20:47
u mnie nie ma takiego wrażenia, nic się nie odgina, wszystko sztywne

HrabiaMiod
11.01.11, 21:30
Na pewno nie powinien tak mieć - mój 14-54 I ma sporo latek, a nic nie odstaje. Za to w Leice 14-50 owszem : ) Ogólnie, Oly miał spore problemy z klejem zawsze - głównie w korpusach. Jak masz na gwarancji, to ślij - na pewno załatwią sprawę - serwis Olka jest jednym z lepszych.

ajan
13.01.11, 08:51
Cześć,

Czy ta guma ma to do siebie, że przy kręceniu pierścieniem zoomu ma się wrażenie żę w niektórych miejscach jest lekko odklejona i przy dotyku się wygina ?
. ;)

Ja mam nowy 14-54 II i nic takiego nie czuję.
Gdzie twój zakupiony.
Pozdrawiam.

pschemo
13.01.11, 09:20
Kupiłem go od kolegi na forum =)
Podczas zlotu wezmę co by gremialnie stwierdzić czy słać czy nie ;)

Ale raczej na pewno po zlocie zamówię kuriera i wyślę =)

pschemo
31.05.11, 10:29
Wracając do wątku..
Guma się jednak odkleja. Widać to szczególnie teraz przy coraz wyższych temperaturach.
W zimie jak były niskie to nie było tak widoczne.

Serwis olka chce 800zł za naprawę, czy ktoś zna tańsza opcję w Warszawie ?

java
2.06.11, 12:31
Jaki klej polecacie do uporania się z problemem we własnym zakresie? Chodzi mi jednak o odwieczny problem gumy gripa.

Moje niezawodne środki do innych zadań zawiodły :???:

Poz.

Arni2003
11.07.11, 08:41
Guma na moim "staruszku" pierwszej generacji chyba szybciej zmuszeje, niż się odklei. Siedzi bardzo stabilnie i robi bardzo pewnw wrażenie.

Serwis za 800 zł to straszna masakra. Może oni chcą robić jakiś remont kapitalny ...

Proponuję stary, dobry i wielokrotnie sprawdzony budapren.