PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa Soligor 30DA -jak rozłożyć?



siphon
30.12.10, 19:17
Pomocyyy,

mam taką starą lampę błyskową Soligor 30DA -używam do samokształcenia w temacie błysku :)
Wczoraj, po błysku, raczyła wydać dźwięk przypominający wystrzał o takim natężeniu, że zleciała się rodzina i zwierzęta domowe z całego mieszkania.
Oczywiście od tego momentu nie działa.
Zacząłem ją rozkręcać, udało mi się rozłożyć (profesjonalnie) dół lampy i widzę, że na pewno "strzeliły" przewody idące od elektroniki na dole lampy do palnika i dalej zaczął się mój problem z rozłożeniem palnika.
Proszę o podpowiedź jak rozłożyć (tzn. jak można to po kolei, która śrubka, gdzie i co podważyć) palnik tej lampy.
The best była by instrukcja serwisowa lub podpowiedź kogoś kto też miał taką przygodę z tą lampą -a co taką mam wybujałą fantazję :)

PS. wujek google (i inne szukajki) nie pomógł (albo mnie nie lubi).

Alleg_pl
30.12.10, 22:08
wymiana palnika i ewentualnej elektroniki moze byc dosc kosztowna. wiem, ze nie pomagam, ale chociaz informuje.
całe lampy widywalem po 100-150 zł wiec...

siphon
31.12.10, 10:56
Wiem, ale żeby wymienić trzeba najpierw zdiagnozować.
Na chwilę obecną na pewno przepalone (przerwane) są przewody.
Ich wymiana byłaby trywialna dla mnie, stąd chęć zdiagnozowania usterki =rozłożenia lampy do końca.
Lampę kupiłem używaną, ba ze śladami wskazującymi na próby (siłowe i nieumiejętne) jej wcześniejszego rozkładania.
Niestety ja zostałem nauczony szacunku do techniki i wiary w konstruktorów (że przewidzieli tego typu operacje) stąd mój post.

roxxsc
31.12.10, 12:54
Mnie się wczoraj udało kupić tę lampę za 40 zł na allegro w stanie doskonałym z pudełkiem, więc może szkoda zachodu...