PDA

Zobacz pełną wersję : w Pen PL1 co to jest fleksja ekspozycji oraz pozycja ostrzeń



Karampuk
25.12.10, 23:23
Mam pytanie jak w tytule. W PEN pl1 w menu Utility/narzędzia jest mapixeli niżej fleksja ekspozycji oraz pozycja ostrzeń. Do czego toto służy : pytam o fleksja ekspozycji oraz poz ostrzen? Z góry dziękuję

dobas
25.12.10, 23:33
spytam z ciekawosci - masz instrukcję do aparatu ?

RadioErewan
25.12.10, 23:35
Fleksja ekspozycji - po angielsku Program shift. W ramach wybranej przez automat wartości ekspozycji w trybie fotografowania P (program) możesz zmieniać proporcję przysłona/czas otwarcia migawki. Jak światłomierz wylosuje ci dajmy na to 1/100s f/2,8 możesz sobie przesunąć pokręcając rolką ekspozycję na 1/50 f/4 na przykład.
W menu jest błąd (nigdy nie wiadomo gdzie trafi konkretne hasło)... Chodzi o permanentną korektę ekspozycji dla każdego z trzech rodzajów pomiaru światła. Możesz ustawić stałą korektę ekspozycji o x/3 EV dla pomiaru matrycowego, centralnie ważonego i punktowego.
Drugiej opcji nie znam, nie miałem PL1. Zgadnę, że chodzi o korektę ustawiania ostrości (znana z lustrzanek mikrokorekta dla konkretnych szkieł).

Pozdrawiam

dobas
25.12.10, 23:38
druga opcja to poziom ostrzegania o stanie naładowania baterii :)

jesli masz instrukcję obsługi na końcu jej - jest tabela z rozrysowanym po kolei całym menu aparatu

Trzy kolumny - Opcja Opis i Odnośnik

trzecia kolumna podaje numer strony na której opisana jest dana funkcja.
nie mam przed soba polskiej wersji instrukcji ale z angielskiej masz taki opis


http://www.olympusamerica.com/files/oima_cckb/E-PL1_Instruction_Manual_EN.pdf

Choose when the low battry indicator is displayed
Charge the battery when the indicator blinks ( p 78)

a na stronach 106-108 jest rozpisane całe menu z odnośnikami do szerszego opisu. Więc Karkampuk - jeśli masz instrukcję po polsku lub władasz angielskim - to każde niejasne sformuowanie z menu masz dokładnie opisane w instrukcji :)

RadioErewan
25.12.10, 23:39
Naprawdę jest "poz ostrzen"? Nie "poz ostrzeżeń"?

Pozdrawiam

dobas
25.12.10, 23:41
Naprawdę jest "poz ostrzen"? Nie "poz ostrzeżeń"?

Pozdrawiam


jest symbol stanu naładowania baterii i POZ. OSTRZEŻ.

Karampuk
26.12.10, 00:19
Sorry - jest poz ostrzeżeń. (Nazwijmy to dyslekcją, teraz taka moda). Resztę wyjaśnił mi Radio Erewan. Boże jestem baaardzo początkujący i jeszcze nie raz zrobię podobną wtopę :oops:
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Bardzo dzękuję za odpowiedzi. Możemy zamknąć ten wątek
ps Jak by ktoś szukał Instrukcji Obsługi do PEN E PL1 po polsku to daję linka, bo sam się naszukałem i wychodziło mi, że jest tylko po angielsku, ale znalazłem po polsku
http://diplodocs.pl/314159.php?k=1444b8b0b1c610e6cfdb5e1d43ea17a4&ID=2390745&q=OLYMPUS E-PL1&cM=-1