PDA

Zobacz pełną wersję : Pancolar - przysłona nie domyka się



szkodnik92
20.12.10, 17:19
Witam potrzebuję porady zakupiłem pancolara 1,8 i mam problem o przysłona tylko czasami domyka się do 22 zazwyczaj maksymalnie do 16. Pierścień normalnie się obraca ale przesłona czesto powyzej 16 nie zamyka się. Miał ktoś już taki problem? Można cos z tym zrobic??

dzemski
20.12.10, 17:21
Witam potrzebuję porady zakupiłem pancolara 1,8 i mam problem o przysłona tylko czasami domyka się do 22 zazwyczaj maksymalnie do 16. Pierścień normalnie się obraca ale przesłona czesto powyzej 16 nie zamyka się. Miał ktoś już taki problem? Można cos z tym zrobic??

mozna, wyczyścić.

dobas
20.12.10, 17:21
http://www.zumi.pl/463598,Pracownia_Mechaniki_Precyzyjnej._Sylwester_ Gecyngier,Warszawa,firma.html

jak cały czas pracuje - to naprawia takie rzeczy w sposób szybki sprawny i godny polecenia

samemu jednego pancolara rozwaliłem ale pare szkiełek m42 - które mam w ten sposób też uratowałem..

skrzydełka przysłony są sklejone tłuszczem - mozna odkręcic małą tylną soczewkę ( oprawiona jest w metalowe kółko) z dwoma nacięciami i delikatnie wacikiem nasączonym ekstrakcyjną benzyną ( mało benzyn żeby nie kapało ) wytrzeć brudek z listków - ma to sens jednak jak skrzydełka nie są za bardzo ubrudzone

mi pełne rozkręcanie pancolara jednego - zakończyło się fiaskiem - pobrudziłem jedna soczewkę i wyszło kiepsko ale jak pisałem - nei jest to takie straszne bo kilka szkieł w ten sposób czyściłem

Jednak Sonnara 200/2.8 - dałem do Pana Gecyngera - i zrobił to mistrzowsko

jak wolisz

w każdym razie sprawa naprawialna

irek50
20.12.10, 17:36
Polecam wyłącznie serwis na Pancolara ... Ja zapłaciłem za to 40zł w b. dobrym serwisie w Lublinie --pozdrawiam
--------------------------------------
ps: Te objawy sa typowe dla NRD-owskich obiektywów... Oliwa konserwacyjna dostaje się między listki przysłony...

szkodnik92
20.12.10, 18:22
Odważyłem się i przeczyściłem listki. Wszystko się udało przesłona działa bardzo dobrze. Dzięki wszystkim za rady :)

irek50
20.12.10, 18:30
Odważyłem się i przeczyściłem listki. Wszystko się udało przesłona działa bardzo dobrze. Dzięki wszystkim za rady :)
-------
Znaczy masz "złote rączki" --gratuluję :)