PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw do SP-600 UZ



przekupiony
20.12.10, 14:57
Witam jestem nowym użytkownikiem forum. Mam jedno zasadnicze pytanie. Czy można do mojego SP-600 UZ mogę dokupić obiektyw. Bo jestem zainteresowany kupnem obiektywu do mojego olka. Szukałem wszędzie ale mnie zastanawia czy np taki obiektyw by pasował do mojego olka http://allegro.pl/olympus-ed-70-300-mm-f-4-0-5-6-nowy-f-vat-gw-i1359046390.html. Wiem że to trochę takie głupie pytanie. Ale chciałem was się poradzić. Jakiś miesiąc temu zostałem właścicielem tego aparatu. Model aparatu to Olympus SP-600 UZ

NightCrawler
20.12.10, 14:59
Sp-600 to kompakt w związku z czym nie ma możliwości wymiany obiektywu.

Sawa
20.12.10, 15:04
Witaj,

Oj tak, to głupie pytanie, tym bardziej, że wynika z niego, że przez miesiąc posiadania aparatu nie przeczytałeś instrukcji. Zrób to przed świętami - poprawi to na pewno twoje zdjęcia rodzinne.

Aparaty hybrydowe - taki jak twój SP-600 nie pozwalają na wymianę obiektywu - więc oczywiście, obiektyw możesz kupić, ale nie przymocujesz i nie będziesz mógł z niego korzystać.

pozdrawiam,

NightCrawler
20.12.10, 15:26
Witaj,

Oj tak, to głupie pytanie, tym bardziej, że wynika z niego, że przez miesiąc posiadania aparatu nie przeczytałeś instrukcji. Zrób to przed świętami - poprawi to na pewno twoje zdjęcia rodzinne.

Aparaty hybrydowe - taki jak twój SP-600 nie pozwalają na wymianę obiektywu - więc oczywiście, obiektyw możesz kupić, ale nie przymocujesz i nie będziesz mógł z niego korzystać.

pozdrawiam,


Jakie? Hybrydowe? A co jest hybrydowego w kompakcie z dużym zakresem ogniskowych? Nigdy nie potrafię zrozumieć dlaczego tak ludzie na to mówią... MSZ hybrydą ew. można by nazwać bezlustrowce typu nex czy mikro4/3. No ale to taka luźna opinia poza tematem ;)

droplet
20.12.10, 20:18
Witam jestem nowym użytkownikiem forum. Mam jedno zasadnicze pytanie. Czy można do mojego SP-600 UZ mogę dokupić obiektyw. Bo jestem zainteresowany kupnem obiektywu do mojego olka. Szukałem wszędzie ale mnie zastanawia czy np taki obiektyw by pasował do mojego olka http://allegro.pl/olympus-ed-70-300-mm-f-4-0-5-6-nowy-f-vat-gw-i1359046390.html. Wiem że to trochę takie głupie pytanie. Ale chciałem was się poradzić. Jakiś miesiąc temu zostałem właścicielem tego aparatu. Model aparatu to Olympus SP-600 UZ

Prawdopodobnie obecnie jedyna opcja do twojego aparatu to tele konwerter:
http://www2.olympus.pl/consumer/198_tcon-17.htm

przekupiony
24.12.10, 23:43
Ale wtedy mógłbym mocować jakieś obiektywy jak miałbym ten telekonwerter

Muminek
25.12.10, 00:04
Telekonwerter nie pozwala na mocowanie obiektywów, on sam w sobie posiada optykę i nakłada się go na obiektyw bezpośrednio lub przez specjalny pierścień. Zmienia się w ten sposób zakres ogniskowej, przykładowo telekonwerter TCON-17 zwiększa długość ogniskowej obiektywu o współczynnik 1.7 x. Pozdrawiam

przekupiony
26.12.10, 23:07
Aha dzięki za odpowiedz jak bym miał 1.7 to mi wystarczy ogólnie a na telekonwerter mogę założyć filtry jeżeli będe go posiadał pozdrawiam

sirmak
26.12.10, 23:58
jest jeszcze szerokokątny WCON-0,7 długość ogniskowej obiektywu o współczynnik 0,7
na tego typu konwenterach nie ma gwintów, mocowanie filtrów na zasadzie "zrób to sam"
TCON-1,7 ma średnicę 80mm, WCON-0,7 100mm