PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o poradę EPL-1 i ZD 35mm do czego?



rafalzimnicki
12.12.10, 15:09
Witam kolegów. Jestem świeżym posiadaczem olympusa EPL1 z kitowym obiektywem i pierwszy raz na forum:-) Do tej pory używałem wymienionego zestawu do wszystkiego, dodam że zestaw ten zakupiłem wraz z adapterem MMF1. Wczoraj okazyjnie zakupiłem obiektyw ZD 35mm macro i w związku z tym mam pytanie do czego będę mógł wykorzystać wspominany zestaw? po podłączeniu przez adapter wszystko jest ok jednak AF potrafi się pokręcić... czy to normalne? Wiem że obiektyw był stworzony pod E-system czy z systemowymi lustrzankami będzie lepiej jeżeli chodzi o AF? (zakupiłem dziś E-410 w okazyjnej cenie:-) jeszcze nie dotarł) do czego ew. będe mógł to szkło wykorzystać w drugiej wersji tzn. E-410+ZD35mm oczywiście oprócz macro. Dziękuje serdecznie za wszelki wskazówki>

kristof1979
12.12.10, 17:24
Podpinałem to szkiełko do mojego e -420.
AF tego obiektywu to tragedja jesli chodzi o szybkość reakcji .
Jeździł mi po całym zakresie jak i przy ostrzeniu w LV jak i przy tradycyjnym AF.
Proponuję użyć MF z podglądem głebi ostrości, będzie poprostu szybciej.
Obiektyw jest bardzo ostry więc proponuję , portrety, makro roslin i kwiatów itd.
Inwencja należy do ciebie :) .
pozdrawiam

psl
12.12.10, 20:12
Wczoraj okazyjnie zakupiłem obiektyw ZD 35mm macro i w związku z tym mam pytanie do czego będę mógł wykorzystać wspominany zestaw?
To jak kupujesz i nie wiesz do czego? Poniżej masz linka do dyskusji o powyższym obiektywie. Może się przyda.
https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=5456

viruuss
12.12.10, 20:54
mam 35 z e-620 i nie narzekam na szybkość ostrzenia , jest to obiektyw makro wiec chyba nie musi być demonem szybkości ?
pozdr.

rafalzimnicki
12.12.10, 20:56
Zgadza się:| Kupiłem raczej w ciemno nie interesowałem się jakoś specjalnie fotografią ale wiedziałem że będzie pasował przez adapter więc kupiłem bo cena 250zł raczej okazyjna i kupiłem z nadzieją że się przyda stąd pytanie.

psl
12.12.10, 21:00
więc kupiłem bo cena 250zł
No to faktycznie cena wyjątkowo okazyjna ;-)

apz
12.12.10, 21:16
Za to jak Ci już trafi - to obrazki z niego są pierwsza klasa - używam go do krajobrazu, do zdjęć pod słońce i wtedy gdy pasuje mi jego ogniskowa, gdy chcę użyć 35mm, a nie chcę zooma. Używam z e-420 i e-30, używałem z e-520 i e-1, czasem zapinam do EP-1 przez przejściówkę. Lubię ten obiektyw, za jakość obrazka, nienawidzę gdy jeździ od końca do końca nie wiedzieć dlaczego.

Pozdrawiam AP.

rafalzimnicki
12.12.10, 21:38
Kurcze już myślałem jaka cena taki obiektyw i tylko u mnie tak bzyka w jedną i drugą stronę. Zauważyłem że jak dany punkt ostrości jest mniej więcej w tej samej odległości to ustawia ostrość aż miło szybko i celnie za każdym razem. Ale czasami krew zalewa. Dlatego jak mam kiepski dzień a używam 35mm przełączam na MF:lol:. Dziś miałem okazję podpiąć 12-60 SWD to była dopiero masakra. Czyli widzę że obiektyw ma szerokie zastosowanie standardowo macro, krajobraz, portret.