PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwalacz radiowy



utoplec
10.12.10, 22:25
Chce kupić wyzwalacz radiowy YongNuo RF-602. Ma ktoś z Was go może? Jak się sprawuje?

Jaca75
11.12.10, 13:11
Ja takowy zestaw zakupiłem ostatnio + dodatkowy odbiornik. Używam go z E3 i dwiema lampami POWERLUX VC300. W dokumentacji wyzwalacza podali czas synchronizacji 1/250 ale przy takim czasie 2 kurtyna pozostawia cień na zdjęciach. Przy 1/200 cień jest minimalny. Rozwiązaniem dla pracy przy 1/250 jest przed wykonaniem zdjęcia, wcisnąć do połowy przycisk nadajnika i trzymając go zrobić zdjęcie. Prawdopodobnie na 1/250 nadajnik wprowadza zwłokę spowodowaną wybudzaniem ze stanu uśpienia.

ps. Możesz mieć problem z umieszczeniem wtyku mały jack kabla synchro odbiornika w przejściówce na duży jack. Przejściówka nie jest najlepszej jakości i trzeba trochę siły i kombinacji aby włożyć mały jack w przejściówkę. :)

Joki
12.12.10, 20:11
Witam serdecznie.

Odbiornik jest chyba najpewniejszym z dostępnych. Strzela chyba 100/100 o ile odbiorniki są w zasięgu. Można kupić też odbiorniki RF-601 bez kabelka tylko od razu z wtykiem do lampy. Nic wtedy nie wisi.
Problem z wybudzeniem ze stanu uśpienia niestety występuje, bo nie ma nadajnika z gorącą stopką Olympusa. Mam pomysł żeby podmienić stopkę. Kupić kostkę z kabelkiem tej samej firmy do Olympusa, bo jest taka, i założyć do RF-602. Nie mam tylko kiedy rozeznać się w pinologii stopek Nikona/Canona i Olympusa, aby podłączyć wybudzanie.
Inna sprawa to, że jak się dobrze przyjrzeć to nawet na 1/200s. i z wybudzonym nadajnikiem występuje śladowy cień kurtyny migawki. Widać go na jednolitym białym tle. Ledwie widoczny ale jest. Też mam PowerLux-y w nowszej przyspieszonej wersji. W praktyce najszybsza użyteczna migawka to 1/160s. Z drugiej strony to zupełnie bez znaczenia, bo nie ma różnicy w stosunku do standardowej 1/125s.
Jedyną alternatywą dla szybkich czasów oprócz wyzwalania FL-ką w trybie FP przez fotocelę, jest Radiopopper PX, bo mój JrX wyrabia tylko do 1/400s. co właściwie nic nie daje i w dodatku pracuje w amerykańskim pasmie ISM na 900MHz, co stwarza pewne problemy z zakłóceniami w Europie.
Pozdrawiam.

shardac
30.09.11, 14:39
Nieco odkopię: czyli obecna "pinologia" RF-602 i tak pozwala bezpiecznie wyzwalać lampy z Olympusa, tak?

Joki
2.10.11, 20:10
Witam ponownie.

Tak, z tym że są już wyzwalacze tego samego rodzaju ze stopką dedykowaną do Olympusa.
Nie pamiętam teraz marki, choć sam o tym już raz pisałem na forum.
Pozdrawiam.