PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa błyskowa Metz 44 AF-1



zomp
9.12.10, 10:23
Witam,

jako posiadacz E-510 i zdecydowany amator postanowiłem coś zrobić z problemami autofokusa w pomieszczeniach i ciemniejszych miejscach.

Pomyślałem więc o lampie zewnętrznej, poczytałem forum i już prawie zdecydowałem się na fl-36, chociaż dla amatora to dość drogi sprzęt, gdy wpadła mi w oka w/w lampa metza.

Po analizie forum, wyszło mi na to, że ta lampa, w odróżnieniu od metz 44 AF-4, ma regulację poziomą, więc pozbyła się dyskwalifikującej wg szerszej grupy forumowiczów wady.

Podpowiedzcie, co o takim rozwiązaniu sądzicie bo różnica między fl to jakieś 200 pln, ktoś może używa tej lampy z 510-ką.

opis:http://www.metz.de/en/press-center/press-releases-photo-electronics/2010/10-09-the-high-performance-alternative-for-amateur-photographers.html

Pozdrawiam
Marcin

Rafał Czarny
9.12.10, 10:58
Absolutnie nie kupuj żadnej lampy, która nie kręci "głowką" w dwóch płaszczyznach. Takie w praktyce przy odbijaniu światła (a tylko tak warto używać lampy na aparacie) są szalenie niewygodne. Nie pozwalają wykonać niektórych ujęć. Np. pionowy kadr i odbicie od sufitu, albo poziomy kadr i dobicie od ściany.

Trzymaj się za daleka od takich lamp. Kup Metza 48 AF, jest zdecydowanie lepszy od Fl-36, bo ta ostatnia bardzo wolno się ładuje.

zomp
9.12.10, 11:14
Dzięki za szybką odpowiedź.

Zapytałem o tą konkretną lampę, ponieważ po analizie forum wyszło mi że model 44 AF-4 nie ma regulacji poziomej, a to jak wspominasz duża wada.

Lampa 44 AF-1 to nowa konstrukcja i ma regulację w obu płaszczyznach, jest tańsza zarówno od wersji 48, jak i lampy systemowej.

P.S. Uzupełniłem moje info, to ponoć tak nowa lampa, że nie ma jej jeszcze w Polsce, wszystkie sklepy które obdzwoniłem to potwierdziły.

Pozdrawiam
Marcin

mmalachowski
1.02.11, 11:38
Wiem, że 44 AF-1 :esystem: to nowość - obracana w pionie i poziomie.
Od 48 AF-1 różni się liczba przewodnią.
W 44 AF-1 nie widzę też HSS - czyli prawdopodobnie nie posiada synchronizacji z czasami powyżej 1/180. Czy to prawda?
Proszę o potwierdzenie.