PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie związane z E-520



JohnGiorgio
2.12.10, 20:32
Witam!

Posiadam aparat Olympus E-520 oraz statyw z normalnym gwintem. Pod aparatem jest miejsce na gwint statywu oraz dwie małe śrubki. Mam pytanie czy po odkręceniu ich będę miał tzw. szybko złączkę do statywu. To znaczy czy nie będę musiał za każdym razem wkręcać w gwint aparatu co jest strasznie irytujące powtarzając tą czynność non stop. Czy po prostu część którą chcę odkręcić, wkręcę w gwint i założenie aparatu zajmie mi chwilkę?

Pozdrawiam! I z góry dzięki za odpowiedzi!

Nemo5576
2.12.10, 20:36
Ja bym niczego nie odkręcał tylko głowicę z szybkozłaczką do statywu dokupił.

rah
2.12.10, 20:40
Te śruby ci nie pomogą. Taką funkcję może mieć właśnie statyw. Statyw ma wówczas element, który wkręcasz w gniazdo w aparacie i w razie potrzeby wsuwasz w mocowanie w statywie blokując jednym ruchem dźwignią.

judasz
8.01.11, 16:37
nie bede zakladal nowego watku z jednym pytaniem ,czy jest mozliwosc w e520 bezprzewodowego polaczenia aparatu z kompem ,chodzi o to ze jak robie zdjecie to chce je widziec na monitorze ,a nie tylko w aparacie ? sory jesli to glupie pytanie ale tak mnie jakos na nie naszlo :0 dzieki za odpowiedzi ,pzdr.

Mirek54
8.01.11, 16:54
Kazdy aparat ma taka mozliwosc,tylko jest przesuniecie w czasie.Od uzytkownika zalezy jak jest ono duze.

judasz
8.01.11, 17:06
ok mam juz dzieki mirkowi kawalek odpowiedzi :) a moze jakies szczeguly ?
jak to zrobic itp. dzieki.

k@czy
8.01.11, 17:15
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Zalezy ile czasu zajmie Ci wyjecie karty z aparatu i wlozenie jej do komputera
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

judasz
8.01.11, 17:23
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Zalezy ile czasu zajmie Ci wyjecie karty z aparatu i wlozenie jej do komputera
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

na ciebie zawsze mozna liczyc, niech dzi niebiosa w dzieciach wynagrodza :) :) :) , a tak na powaznie ? jet taka mozliwosc czy nie ?

Pieciek
8.01.11, 23:16
na ciebie zawsze mozna liczyc, niech dzi niebiosa w dzieciach wynagrodza :) :) :) , a tak na powaznie ? jet taka mozliwosc czy nie ?

Ja bym na twoim miejscu dokupił karte sd eye-fi (http://www.eye-fi.pl), do tego adapter taki jak ten (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/jobo-adapter-kart-sd---compact-flash.html) (adapter z tego sklepu eye-fi nie funkcjonuje z olympusem 510 i e-3 na pewno - zakupiłem ten extreme, ale musiałem odesłać, dopiero ten JOBO działa), i to, co robisz, jest po wifi wysyłane od razu do kompa, minus jest taki, że musi być router - te drozsze karty PRO działają ad-hock czyli od razu wysyłają do kompa bez pośrednictwa routera.