PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z instalacja olympus Mastera ...



Wojciech.Cieciwa
30.03.07, 09:48
Witam,

Jestem (do tej pory szczęśliwym) posiadaczem takiego właśnie aparatu który w zupełności spełnia moje potrzeby. Niestety jako że pracuję w całości pod "pingwinkiem" nie miałem potrzeby przejmowania się oprogramowaniem do tegoż aparatu. Teraz jednak potrzebuję aparat uczynić dostępnym także dla mojej drugiej połowy, co wiąże się z zainstalowaniem oprogramowania pod "okienka".
I tu następuje problem:
CAMEDIA Master 4.2 - jaki jest dołączany do aparatu się nie instaluje, w chwili kiedy powinna nastąpić jego instalacja - po wpisaniu min. kodu, program instalacyjny zawisa i potrafi "wisieć" nawet i 4 h.
Szukałem czy nie ma gdzieś możliwości uzyskania samego programu, ale nie znalazłem.
Czy ktoś może mnie poratować i powiedzieć co zrobić, żeby moje "okienka" [Windows XP Professional] zaczęły widzieć aparat ?

ziemia01
30.03.07, 10:47
Witam
Masz kilka możliwości.
Możesz zainstalować Olympys Master 2.0 darmowa wersja w wątku
https://forum.olympusclub.pl/topics10/olympus-master-20-do-sciagniecia-za-darmo-vt9827.htm
Albo poprostu Windows (total) commander i komputer widzi aparat jako dyskietkę. Pod eksploatorem windowsa też powinien widzieć. Przy windzie XP nie ma potrzeby instalowania żadnych drajwerów :)

Wojciech.Cieciwa
30.03.07, 13:45
Witam
Masz kilka możliwości.
Możesz zainstalować Olympys Master 2.0 darmowa wersja w wątku
https://forum.olympusclub.pl/topics10/olympus-master-20-do-sciagniecia-za-darmo-vt9827.htm
Albo poprostu Windows (total) commander i komputer widzi aparat jako dyskietkę. Pod eksploatorem windowsa też powinien widzieć. Przy windzie XP nie ma potrzeby instalowania żadnych drajwerów :)

OM 2.0 już zasysam - możliwe, że to rozwiąże moje problemy.
Co do widoczności aparatu przez Windows Commandera - to nie jest tak wesoło, system widzi, że jest aparat, ale Commander już nie, co więcej w "Mój komputer" także nie widać aparatu ..

ziemia01
30.03.07, 14:04
dziwne :( masz XP?
Moi rodzice mają ten sam sprzęt i zawsze zgrywam przez comandera zresztą moje też.
może spróbuj drajwery USB
http://downloads.olympus-europa.com/consumer/Camera/224/usbstw98.exe

fotomic
30.03.07, 15:47
Musisz dobrze zainstalować Windowsa









A jak najlepiej zainstalować windowsa ?

Jeronimo
30.03.07, 16:58
zacznijmy od doprowadzenia systemu do ładu:
- zobacz czy nie masz jakis syfow uruchamianych przy starcie kompa
start -> uruchom -> msconfig
(albo HijackThis)

- przeskanuj kompa
Ad-aware SE Personal oraz Spybot Search & Destroy

- pozniej jakis program antywirusowy i skanowanie

- dodatkowo mozesz wywalic z rejestru jakies wpisy - jesli olek cos namotal podczas nieudanych instalacji (bo zakladam ze nie doszlo do etapu ze programu nie ma ale wisi w panelu sterowania - dodaj/usun). Tu instrukcji nie dam (bo to kwestia wyczucia lub zaufania jakiemus oprogramowaniu do porzadkowania rejestru)

- przed sama instalacja powylaczac wszystko co sie da, najlepiej zeby nie bylo ikon przy zegarze

no i do dziela - instaluj :] i sie modl :]

pozdro

Jack
30.03.07, 19:32
...Czy ktoś może mnie poratować i powiedzieć co zrobić, żeby moje "okienka" [Windows XP Professional] zaczęły widzieć aparat ?Skoro masz dołączone do aparatu CM 4.2, to na pewno masz nowoczesniejszy typ aparatu. Skoro tak, to do Win XP NIE MA specyficznych sterowników - winda instaluje własne i widzi aparat jako kolejny dysk (dysk wymienny). Jeżeli Win "nie widzi" aparatu (czyli dysku wymiennego), to, albo masz uszkodzony aparat (idź do kumpla z komputrem i od razu to wyeliminuj, lub potwierdź), albo Twój komputer posiada kilka dysków sieciowych lub dyski lokalne pokrojone są na partycje. Aparat Olympus instaluje się zawsze jako napęd E: (wyjatkowo rzadko, jako F:), a winda preferuje dyski lokalne (czy sieciowe), a kompletnie olewa wymienne, jeżeli mają taką sama literę. W takiej sytuacji dopnij do kompa aparat, włącz i zajrzyj do: Mój komputer -> Zarządzaj -> Zarządzanie dyskami, a nastepnie sprawdź, czy faktycznie masz inny dysk, niż zazwyczaj bez aparatu. Jeżeli tak, to po prostu zmień literkę napędu (dysku wymiennego) na taką, jaka nie powtarza się w obrębie partycji, lub dysków sieciowych i Winda zacznie od razu "widzieć" dysk wymienny.
Jack

malecek
31.03.07, 14:51
A ja mam laptopa i kiedy próbuję zainstalować to w domu, to instalacja wywala się na braku dostępu do foldera sieciowego, który jest w pracy. I nie widzę tu nigdzie, by można to zmienić - bez sensu.

fotomic
31.03.07, 14:56
A ja mam laptopa i kiedy próbuję zainstalować to w domu, to instalacja wywala się na braku dostępu do foldera sieciowego, który jest w pracy. I nie widzę tu nigdzie, by można to zmienić - bez sensu. czyli musisz poprosić admina aby dał Ci dostęp do tego katalogu. :mrgreen:

krzysiekz
31.03.07, 15:28
U mnie olek instaluje sie jako naped H: Nie ma znaczenia jaka literke bedize mial. Ale z tego co zauwazylem instalujac sp510 pod win2k, to ze winda najpierw zainstalowala olka jako 'olympus sp-510 camera', a dopiero po namowie zmienila mu klase na dysk wymienny.

malecek
31.03.07, 15:43
A ja mam laptopa i kiedy próbuję zainstalować to w domu, to instalacja wywala się na braku dostępu do foldera sieciowego, który jest w pracy. I nie widzę tu nigdzie, by można to zmienić - bez sensu. czyli musisz poprosić admina aby dał Ci dostęp do tego katalogu. :mrgreen:

Hehe :)
Dostęp mam, ale tam, gdzie jest ten server - 3li w pracy :) Może jak tam będę, to uda się to zainstalować.
Marek

The z00m
31.03.07, 16:32
Sry, ale podłączę się do tematu z pytaniem czy tylko ja nie mam wszystkich dostępnych opcji w OLYMPUS Master 2,0? Przykładowo wybierając opcję RAW nie mam w Besic2 filtra czarno-białego, Tonacji zdjęć, Gradacji. To jakieś ograniczenia czy by funkcje te były aktywne muszę dokonać jakiś zmian w ustawieniach programu czy zdjęcia?

krzysiekz
31.03.07, 17:02
Sry, ale podłączę się do tematu z pytaniem czy tylko ja nie mam wszystkich dostępnych opcji w OLYMPUS Master 2,0? Przykładowo wybierając opcję RAW nie mam w Besic2 filtra czarno-białego, Tonacji zdjęć, Gradacji. To jakieś ograniczenia czy by funkcje te były aktywne muszę dokonać jakiś zmian w ustawieniach programu czy zdjęcia?
Te funkcje sa zalezne chyba od aparatu. Jak wrzucilem orfa z e-500 to pojawila sie aktywana funkcja gradacji, ale reszta nadal byla ciemna; z sp-510 i gradacji nie mam.

Poprwka: B/W i Picture tone sa aktywne jesli ustawi sie picture mode na monochrome. Gradacja jednak zalezy od aparatu.