PDA

Zobacz pełną wersję : Co to za technika??



bigziii
11.11.10, 14:54
Witam,
Chciałbym otrzymać efekt jak na tym zdjęciu => http://photo.net/photodb/photo?photo_id=6697768&size=lg co to za technika?? W jaki sposób i w czym można w ten sposób zrobić zdjęcie ze zwykłego kolorowego.
Pozdrawiam

k@czy
11.11.10, 15:04
Lepiej zaopatrz sie w jakis podrecznik/poradnik do programu, ktory uzywasz :)

bigziii
11.11.10, 15:10
Tak mówisz?? Zastanawiałem się czy może jest jakiś filtr lub program który mógłby to w prosty sposób zrobić.
Cóż... pewnie za bardzo chciałem pójść na łatwiznę.

k@czy
11.11.10, 15:12
Filtrow, wtyczek, skryptow sa tysiace, kto by to wszystko spamietal :)
Ale moze ktos wie, poczekaj troche.

bigziii
11.11.10, 15:16
Zdaje sobie z tego sprawę, dlatego zwróciłem się z pytaniem do forumowiczów.
Może ktoś wie... może ktoś próbował robić tego typu zdjęcia

HrabiaMiod
11.11.10, 15:43
Zrób fotę, w PSie (corelu, Gimpie, łotewa) wrzuć drugą warstwę z teksturą starego zdjęcia (do znalezienia na necie jest milion), pobaw się przeźroczystością, na koniec ew jakieś kolorki powariuj i masz , włala.

Dawid
11.11.10, 18:54
Zrób bichromie i dołóż teksture ;)

Saboor
11.11.10, 18:58
A nie wystarczy upaprać szkiełka ? :mrgreen::mrgreen:

apz
11.11.10, 19:53
Popatrz, a TU (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=8) podobnie wygląda policzek. Może to jakaś bardziej znana metoda. Lub wykorzystanie artefaktu i czegoś tam jeszcze?
Pozdrawiam AP.

hades
11.11.10, 20:22
Jeśli nie znasz za bardzo programów graficznych by wymalować takie zabrudzenia na ekranie, to zastępujesz to kartką papieru.
Bierzesz czystą kartkę, białą, rozpryskujesz drobnymi kropelkami na niej czarny tusz. Zginasz ją z nie dokońca zaschniętym tuszem na pół (robią się dodatkowe plamy). Otwierasz, rzucasz obróconą z zabrudzeniami z tuszem do dołu na jakąś zakurzoną/zabrudzoną podłogę, dodatkowo stopą docierasz kartkę by się jeszcze bardziej pobrudziła. Podnosisz, strzepujesz kurz. Kartkę skanujesz lub fotografujesz w jednolitym świetle i wrzucasz jako warstwę na oryginalne zdjęcie w programie graficznym z obsługą warstw. Dodajesz sposób przenikania się warstwy z pobrudzoną kartką, dodajesz tonacje sepii i jest.

bigziii
12.11.10, 10:25
Dzięki za wszystkie rady... myślę, że może uda się coś wykombinować. Spróbuję z tymi teksturami, chociaż przyznaję, że nie jestem zbyt zaawansowanym użytkownikiem photoshopa :|

Zapaprania szkieł wolał bym jednak uniknąć :mrgreen:

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to nie krępujcie się.

koniaczek
12.11.10, 15:06
Pochwal się proszę wynikam, bo mi też się ten efekt podoba

bigziii
12.11.10, 16:07
koniaczek - mówisz masz :mrgreen:

Udało mi się dzisiaj zrobić coś takiego:
https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=0
Może to nie jest jeszcze do końca ten sam efekt, ale do tego zdjęcia mi pasowało. To pierwsze próby, myślę że gdyby się dłużej pobawić to pewnie wyszłoby z tego coś lepszego.

pmfoto
12.11.10, 16:14
Osobiście nie lubię tego typu ingerencji w zdjęcia, trochę to tani efekt, ale może komuś się spodoba.

hades
12.11.10, 16:33
Całkiem dobrze to wyszło.

bigziii
12.11.10, 16:33
Osobiście nie lubię tego typu ingerencji w zdjęcia, trochę to tani efekt, ale może komuś się spodoba.
Co kto lubi kolego. Wcale nie jest powiedziane, że każdemu musi się podobać :]

koniaczek
12.11.10, 16:42
Mi sie np podoba. Poproszę o wyjaśnienie której metody użyłeś

Saboor
12.11.10, 16:49
koniaczek - mówisz masz :mrgreen:

Udało mi się dzisiaj zrobić coś takiego:
https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=0
Może to nie jest jeszcze do końca ten sam efekt, ale do tego zdjęcia mi pasowało. To pierwsze próby, myślę że gdyby się dłużej pobawić to pewnie wyszłoby z tego coś lepszego.
Nie no naprawdę nieźle, pierwszy raz Powiadasz? Skoro tak Twierdzisz Dawaj więcej, na prawdę dobra robota.

bigziii
12.11.10, 17:10
Mi sie np podoba. Poproszę o wyjaśnienie której metody użyłeś
Spróbowałem z teksturą. Patrząc na tamte zdjęcia doszedłem do wniosku, że cały efekt właśnie od tego zależy.
Wczytałem zdjęcie do PSa, zrobiłem drugą warstwę z wybraną teksturą - przy tej warstwie pobawiłem się trochę z kryciem. Następnie przyciemniłem w kilku miejscach narzędziem 'ściemnianie' i na koniec zabawa suwakami - kolor, kontrast - ustawienia jak dla mnie najbardziej optymalne. I to chyba tyle.

Przeglądając neta zalazłem tutek, jeśli ktoś jest zainteresowany można zerknąć => http://www.dfv.pl/jak-to-zrobic.html?id=746 Dla mnie jednak trochę to za bardzo skomplikowane. Przydałby się bardziej szczegółowy opis poszczególnych kroków. Ale może ktoś inny jest bardziej za pan brat z PSem.


Nie no naprawdę nieźle, pierwszy raz Powiadasz? Skoro tak Twierdzisz Dawaj więcej, na prawdę dobra robota.
Fajnie, że jednak komuś się podoba. Jeśli coś jeszcze zrobię i będzie nadawało się do pokazania to wrzucę...

galka91
12.11.10, 17:24
Osobiście nie lubię tego typu ingerencji w zdjęcia, trochę to tani efekt, ale może komuś się spodoba.
Zrobione dobrze i ze smakiem, wygląda ok :wink: Ale pakowanie tego gdzie się da już nie jest fajne.....


Czy ja na pewno oglądam dobre zdjęcie?:grin:

koniaczek
12.11.10, 19:57
Spróbowałem z teksturą. Patrząc na tamte zdjęcia doszedłem do wniosku, że cały efekt właśnie od tego zależy.
Wczytałem zdjęcie do PSa, zrobiłem drugą warstwę z wybraną teksturą - przy tej warstwie pobawiłem się trochę z kryciem. Następnie przyciemniłem w kilku miejscach narzędziem 'ściemnianie' i na koniec zabawa suwakami - kolor, kontrast - ustawienia jak dla mnie najbardziej optymalne. I to chyba tyle.

Przeglądając neta zalazłem tutek, jeśli ktoś jest zainteresowany można zerknąć => http://www.dfv.pl/jak-to-zrobic.html?id=746 Dla mnie jednak trochę to za bardzo skomplikowane. Przydałby się bardziej szczegółowy opis poszczególnych kroków. Ale może ktoś inny jest bardziej za pan brat z PSem.


Fajnie, że jednak komuś się podoba. Jeśli coś jeszcze zrobię i będzie nadawało się do pokazania to wrzucę...

Dzieki + poszedl

pmfoto
12.11.10, 22:50
Co kto lubi kolego. Wcale nie jest powiedziane, że każdemu musi się podobać :]

Dlatego też właśnie napisałem "ale może komuś się spodoba."

Pozdr.

bigziii
13.11.10, 09:32
Ale pakowanie tego gdzie się da już nie jest fajne....
Pakowanie tego gdzie popadnie?? Dodałem do galerii a że ten wątek był na temat - podrzuciłem linka. Czy to jest wielka przesada?? Moja wina, moja wina...

galka91
13.11.10, 09:55
Nie mówiłem tutaj o tym konkretnym przypadku. Chodziło mi o to że niektórzy próbują "na siłę" upiększyć jakieś zdjęcie. Widziałem już kilka takich zdjęć gdzie to w ogóle nie pasowało.... Jeśli to odebrałeś, że adresuję to do Ciebie,, to przepraszam :wink:

bigziii
13.11.10, 10:16
Spoko, spoko. Ale rzeczywiście... masz racje. Zdarzają się przypadki, gdzie zdjęcia wrzucane są na siłę. Momentami wygląda nawet tak jakby nie były segregowane - 'jest zdjęcie to se je wrzucę, czemu nie'. Nie wiem jak tu, bo jestem od niedawna. W każdym razie staram się odrzucać te zdjęcia, które mi nie pasują i nie 'uszczęśliwiam' nimi innych.:)

Pozdro

zbyma72age
17.11.10, 01:25
Proszę zajrzeć do wątku z poprzedniej dyskusji:
https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=71722&page=2

Pozdrawiam